Pes baskervillský

Pes baskervillský https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35044/bmid_pes-baskervillsky-MzS-35044.png 5 3843 482

Nejslavnější Doylův detektivní příběh. Detektiv Sherlock Holmes se svým přítelem a pomocníkem doktorem Watsonem vyšetřují případy záhadných úmrtí na venkovském panství v pochmurné vřesovištní krajině. Kdo měl zájem na smrti sira Charlese, dobrosrdečného mecenáše zdejšího nehostinného kraje? Je oním vraždícím monstrem skutečně nepolapitelný děsivý pes? Jedinečné líčení atmosféry tajemství a hrůzy z událostí, které se zdánlivě vzpírají lidskému chápání, vychází u této nejznámější anglické detektivky z principů gotického románu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Complete Sherlock Holmes , 1902

Franklin
09.04.2016 5 z 5

Naprostý skvost. Jsem moc rád, že jsem se odhodlal ke přečtení. Všem doporučuji :)

Fixa08
28.03.2016 5 z 5

Tuhle skvělou knížku jsem četla poprvé ve dvanácti a strašně se u ní bála, ale tak se mi líbila, že jsem bála, dokud jsem jí nepřečetla :)! Skvělý příběh, skvělý Holmes, kterého miluji. Knihu jsem četla už několikrát a ještě několikrát budu :)!!!!

citronekodvedle
27.03.2016 3 z 5

Příběh nezklamal, nádherně jsem si u knížky oddechla a už se těším na další příběhy o Sherlocku Holmesovi :-)

Alex.Barunka
17.03.2016 4 z 5

Ne vždy se mi čtou příběhy o Sherlockovi snadno, ale Pes baskervillský byl příjemným překvapením, rozhodně se k němu jednou vrátím.

clive
01.03.2016 5 z 5

Príbeh, ktorý mi rozprávala už moja mama za mojich detských čias. Aj keď som knihu nečítal záver som si z roprávania pamätal doteraz, keď som sa ku knihe dostal. Kniha je veľmi zaujímavá, čtivá a aj napriek faktu že poznám záver ma úplne pohltila. Skvelý detektívny príbeh s "mrazivou" atmosférou ba až hororovým nádychom, ktorý odporúčam každému.
Poznámka k (zatiaľ poslednému - 2016) vydaniu od XYZ - pevná kniha s peknou obálkou aj keď bez prebalu. Chyby v slovách som našiel niekoľko a dokonca v jednom prípade aj bodku v strede vety, no nie je to nič čo by vás odvrátilo od príbehu.
Dodávam že sa pre mňa jednalo o prvú knihu od "Doyla".

pavla9879
01.02.2016 4 z 5

Skvělá kniha, miluju Sherlocka Holmese.

evickakyticka
01.02.2016 4 z 5

Tento příběh je už tak starý a známý, že od něj nelze očekávat víc. Snad jen doplnit si jej četbou této knihy, aby obraz byl ucelený. Nejvíce se mi líbila atmosféra blat - ta mlha, vytí psa. Být tam sama, beru nohy na ramena a honem pryč.

Radan2020
27.01.2016 5 z 5

Četl jsem to v moderním překladu a je to skvělé dílo. Velice zajímavá a napínavá detektivka, ve které se mi vůbec nedařilo předvídat, co bude dál. Jinak starší vydání bych nedoporučoval, ten jazyk je přímo hrůza.

Claudius
22.01.2016 4 z 5

Pravděpodobně nejlepší z Holmesových případů, skvěle budovaná zápletka a napětí. Temnota blat je pohlcující. Vrah není jasný celkem dlouhou dobu, osobně jsem měl z počátku trochu jiný tip. Ale v několika jiných záhadách jsem si tipl správně. Navíc zbožňuji viktoriánskou Anglii a bylo příjemné se prostřednictvím této knihy octnout v té době.

ANATS
21.01.2016 4 z 5

Konečně se mě dostala tato knížka do rukou, už od svých pubertálních let jsem si ji chtěla přečíst.
Filmových zpracování jsem viděla několik, ale kniha mě velmi mile překvapila.
Všechno krásně a jednoduše popsané, tak trochu s hororovým nádechem, trochu temné, trochu strašidelné. Příběh mě vtáhl do děje....proto taky přečteno za jeden den :)
Opravdu příjemné čtení, takže čtyři hvězdičky jsou zasloužený.

Jana_Z
06.01.2016 5 z 5

Toto je prostě klasika, ke které se můžu vracet, aniž by mě přestala bavit.

medvídě
25.12.2015 5 z 5

Má první kniha od tohoto autora a mohu říci, že si s chutí brzy přečtu další. Velmi čtivě napsaný příběh a mohu jen doporučit jeho přečtení :-)

wiix
25.11.2015 4 z 5

Veľmi príjemné čítanie a nápaditý príbeh na obdobie, kedy bol napísaný. Holmes odkrýva svoje ďalšie stránky a tajomstvá, ktoré čitateľa pobavia i príjmu k čítaniu jeho ďalší príbehov zároveň.

Jury
23.10.2015 1 z 5

Tak tohle bylo pro me osobne nejhur...od Sherlocka Holmese sem cekal narez, ve kterem si budu libovat a kniha me nepusti dokud ji nedoctu...ztm nejvetsi ctenarske zklamani...kniha byla pro me jedna velka nuda a navic ma byt o Sherlockovi a cely pribeh tam tahnul vicemene Dr.Watson...nutil sem se to docist...velke zklamani...

Karoli282
06.10.2015 5 z 5

Tak, moje první kniha o Sherlockovi. Příběh mě nadchl, úžasně vykreslené prostředí, nemám, co bych vytkla. Už se těším na další díly.

zuzana13
05.09.2015 5 z 5

Skvělá kniha, která je skvělá. Je napínavá. Několikrát přečtená. Doporučuji.

kika_
05.09.2015 5 z 5

Výborné čtení! Napínavé od začátku do konce. Sherlock (slespoň co se týče mě) nikdy neomrzí.. :)

JaMar28
20.08.2015 5 z 5

Pro člověka čtoucího moderní detektivky plné zvratů a daleko zapeklitějších hádanek bude možná Pes Baskervillský trochu nudný a předvídatelný, nicméně já nejsem tímto žánrem zas tak políben, takže jsem si knihu mohl užít naplno. Postava Holmese je ale nesmrtelná a jeho viktoriánské gentlemanské vystupování a genialita vás nejspíš oslní tak či tak. Pokud pak máte navíc i vztah k anglickému venkovu, není co řešit.

Morgainne
18.08.2015 3 z 5

Ve své době určitě napínavé, ale my jsme už viděli moc nestvůr a četli o tolika příšerách, že je těžké se bát, co vyskočí z temnoty blat.

dearkiki
10.08.2015 5 z 5

Přečteno v rámci knihy Další případy SH. Pes Baskervillský je můj nejoblíbenější, ze všech Sherlockových případů. Viděla jsem nespočet filmových verzí, ale určitě doporučuji toto slavné dílko i přečíst. Má svou neopakovatelnou tajemnou atmosféru.