Pes baskervillský

Koupit

Nejslavnější Doylův detektivní příběh. Detektiv Sherlock Holmes se svým přítelem a pomocníkem doktorem Watsonem vyšetřují případy záhadných úmrtí na venkovském panství v pochmurné vřesovištní krajině. Kdo měl zájem na smrti sira Charlese, dobrosrdečného mecenáše zdejšího nehostinného kraje? Je oním vraždícím monstrem skutečně nepolapitelný děsivý pes? Jedinečné líčení atmosféry tajemství a hrůzy z událostí, které se zdánlivě vzpírají lidskému chápání, vychází u této nejznámější anglické detektivky z principů gotického románu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35044/big_pes-baskervillsky-MzS-35044.png 4.53244

Příběhy Sherlocka Holmese

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Albatros (ČR)

The Hound of the Baskervilles, 1902

Kniha Pes baskervillský

Lajtwing
25. listopadu

"Dopřejeme vám nadýchati se čistého, nočního vzduchu Dartského močálu! Nebyl jste tam ještě nikdy? Nu, myslí, že nezapomenete na tamní první svou návštěvu!"

Mé první setkání s knižním Sherlockem. Očekával jsem budování tajemna s jakýmsi náhlým vysvětlením na konci, ale dostalo se mi překvapivě střízlivé a vyvážené detektivky. Odhalení je při kratším rozsahu díla ažaž nejen u konce. Byl jsem fascinován původním českým překladem, to byla nádhera! Možná jsem si vlastním očekáváním pokazil tento legendární román, no rozhodně to bylo i tak skvělé! Silné čtyři hvězdičky!

VikyKleinik
24. listopadu

Knihu jsem četl kvůli kurzu k základům logiky, kde se mají z předpokladů vyvozovat důsledky. Detektivka je k tomu jako dělaná, ale obávám se, že jsem tomu nevěnoval tolik pozornosti, jak si kurz žádal. Detektivky mě často totiž šíleně nudí, protože se vše motá kolem záhady (vraždy, loupeže...), která je mi však ukradená. Nejsem zainteresován do postav a žádnou jinou výpovědní hodnotu, nad níž bych mohl rozjímat, to nemá. Je to žánr, v němž musím počítat s vyšším poměrem zajímavých příběhů. Věřím, že jednoduchý děj může být jen kostrou, na níž lze navléci zajímavá témata. Zde tomu tak ale není. Většina čtenářů opěvuje atmosféru blat a napínavost případu, ale já nepocítil ani jedno.
Takové knihy jsou mi pouhou ztrátou času a to i přes to, že autor píše švihácky a případ je asi dobře vymyšlený. Za to ale nedávám ruku do ohně, páč jsem mu v samé nudě věnoval jen pramalou pozornost. Hledal jsem však v knize něco, k čemu bych mohl upnout svůj zájem, ale nic nenašel.
- Škvár je více zaměřen na postavu detektiva Veleina než na jeho roztodivné případy, nemluvě pak o Bukiho nesmrtelném drsném stylu a vytříbeném buranském smyslu pro humor.
- Film Seven má zase zajímavý koncept série vražd podle smrtelných hříchů.
- Pes baskervilský je příliš spotřební záležitost pro fanoušky Sherlocka Holmese, do jehož bezpředmětných případů snad už nikdy nebudu musiti zabrouzdati.

Alizon
20. listopadu

Naprostá klasika, ke které se občas vrátím. Sherlock Holmes ve své nejlepší podobě. Knížka s tajemnou atmosférou jako stvořená pro dlouhé večery. Myslím, že se nenajde nikdo kdo by minimálně neviděl nějaké filmové nebo televizní zpracování.

Ronnie68
11. listopadu

Kniha se nečetla špatně ... jen to nejspíš není šálek čaje, na který jsem zvyklá ... ale už delší dobu jsem se na ní chystala ...

Greena
05. listopadu

Detektiv Sherlock Holmes se svým pomocníkem doktorem Watsonem vyšetřují záhadná úmrtí v temném kraji na vřesovištích. Kdo mohl zabít sira Charlese?
Atmosféra detektivního příběhu na čtenáře dýchá vlhkým vzduchem a zimou a vzdálené vytí ježí chlupy po těle.
Tato známá a čtivá kniha se již dostala na seznamy dětské povinné četby a nutno podotknout, že děti umí zaujmout.
Máte rádi strašidelné příběhy a blata? Já velmi…

annes
04. listopadu

Můj nejoblíbenější případ. Filmova zpracování shlédnuta nesčetněkrát, audio znám skoro zpaměti a velmi mile mě překvapilo, že použili přesné pasáže z knihy. Byla to pod mě tedy rychlovka, ale narazila jsem i na pasáže, které byly vypuštěny (nebyly zásadní pro hlavní děj i když právě tyto maličkosti potvrzovali genialitu sherlokova pátrání a odhalování), což bylo super pro zpestření.
Ke knize se rozhodně budu vracet nejlépe za deštivých pochmurných večerů, ať to má atmosféru:-)

Trudi806
03. listopadu

Je to hloupý, ale tohle jsem viděla jako výbornou komedii dřív, než jsem to četla, a pak už při čtení nebyl takový zážitek.

kh1989

Pěkná strašidelná knížka. Sherlock nikdy nezklame.