Pes baskervillský

Nejslavnější Doylův detektivní příběh. Detektiv Sherlock Holmes se svým přítelem a pomocníkem doktorem Watsonem vyšetřují případy záhadných úmrtí na venkovském panství v pochmurné vřesovištní krajině. Kdo měl zájem na smrti sira Charlese, dobrosrdečného mecenáše zdejšího nehostinného kraje? Je oním vraždícím monstrem skutečně nepolapitelný děsivý pes? Jedinečné líčení atmosféry tajemství a hrůzy z událostí, které se zdánlivě vzpírají lidskému chápání, vychází u této nejznámější anglické detektivky z principů gotického románu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/35044/pes-barkervillsky-35044.jpg 4.52448

Příběhy Sherlocka Holmese (5.)

The Hound of the Baskervilles (1902)

Literatura světová, Detektivky, Dobrodružné
Vydáno:, Albatros

JoSvob

Detektivni klasika vsech klasik. Jak ke knizce, tak i k jejimu filmovemu zpracovani se pomerne casto vracim. Atmosfera potemnelych vresovist a blat je uchvatna, zapletka i vyvrcholeni necekane. A diky malo stranam jsem ji navic stihla precist za jedinou noc. Srdcovka!

loskatos

Doylovi jsem propadl ještě jako dítě a do pozdního dospělého věku jsem všechna jeho díla měl přečtená mnohokrát. Pes Baskervillský je rozhodně na vrcholu knížek s proslulým detektivem. Tak krásně jako Doyle umí postavy (dodnes) rozkreslit málokterý autor. Stejně tak ponurou atmosféru jižního Devonu. Už teď se těším, až se někdy ke knize vrátím.

SSTknihy

Ponuré venkovské sídlo, neprostupná mlha se převaluje na chladných blatech, mezi kameny probleskuje zář očí krvelačné bestie a sir Henry Baskerville přijíždí, nic zlého netuše, na své panství... Prostě klasika s velkým K, detektivka, která vtáhne, uchvátí, napne i pobaví. Miluju knižní i filmové zpracování a mimochodem i jako rozhlasová hra je příběh vynikající!

PetuliX

Detektivní příběhy moc nevyhledávám, ale do téhle knihy jsem se zamilovala! Naprosto skvěle napsané, nečekané, málokdo brzo odhalí vraha, plné zvratů. Ne příliš přehnaně popsaná Anglie a její venkov, vykreslení charakterů na výbornou.

Ran

Příběh je skvěle napsaný a plný nečekaných zvratů.

frantisek8863

Naprostá detektivní klasika, jako kluci jsme byly uchváceni atmosférou strašidelného vyprávění, chmurným venkovským panstvím, zrádnými bažinami a smrtící rodinné kletbě.

MišelFly

Na to, že nečtu vůbec detektivky jsem se do té to knihy zamilovala!

Tclaw

S odstupem pár dní po dočtení si ani sám neuvědomím, proč mě ten příběh tak moc vtáhl, že jsem to musel přečíst jedním dechem. Ale stalo se a myslím, že to mají knížky za úkol. Takže i když byl příběh lehce natahovaný a celkově na dnešní dobu to je "slabé", musím za plný počet hvězd.

Marekh

Jedná se o první knihu, kterou jsem přečetl od tohoto autora.

Líbil se mi styl, jak byla kniha napsána, líbilo se mi prostředí anglického venkova, kde se děj odehrával (bažiny, močály). Místy měla kniha strašidelnou atmosféru. :)

Přebal knihy je moc pěkný. :)

speciale88

Tuhle knihu jsem již jednou četla a vrátila jsem se k ní znova pro mě oblíbená Sherlockovka.

Aki12

Arthurův styl a celkově Sherlock se mi strašně líbí, ale tohle mě zklamalo. Vraha jsem objevil už ve čtvrté kapitole. Kvůli tomu se mi děj strašně protáhl. V jedné části jsem si dokonce říkal, proč má Sherlock s Watsonem takovou trpělivost, když tady to bylo jasné jako facka!
Za mě, jeden z nejslabších Doylových příběhů!

Joges

Kdo by neznal tenhle starý příběh. Líbil se mi už kdysi dávno jako film i jako kniha. Nedávno jsem Psa Baskervillského poslouchal jako audioknihu a myslel jsem, že mě už nezaujme a nepřekvapí. Omyl. Závěrečná třetina knihy je velmi dobře napsaná, takže nezbývá nic, než detektivku jen ocenit.

janulka1310

Knihu jsem četla jen kvůli výzvě, abych měla něco do kategorie - žánr, který nikdy nečtu :) A musím říct, že jsem mile překvapena, kniha mě úplně pohltila a velmi bavila.

werewolf88

Poprvé jsem viděl psa baskervillskýho jako film, někdy v druhé polovině 80. let u babi na černobílé televizi...čuměl jsem na to jak v hypnoze a budil babi pokaždé, když jí padali oči abych se sám nebál .-) Tím příběhem o pekelném psisku jsem byl ale úplně uhranutý a o pár let později jsem si konečně přečetl i knihu, nikdy nezapomenu... Pes baskervillský je prostě KULT!!! Kdo nezná, jako by nežil...

hellena1523

Neskutečně dokonalá atmosféra! ACD mě i v těchto parných dnech přenesl na studená, ponurá londýnská blata. Jsem moc ráda, že jsem dala aspoň jednu Holmesovku, ale - jak se říká - dobrého pomálu, takže mi asi stačilo. Ale byl to prima zážitek!

n.ezn.amy

Artur Conan Doyle dovedl neuvěřitelně vylíčit atmosféru tehdejšího Londýna a tíživou a ponurou atmosféru anglického venkova. Sherlock Holmes a jeho přítel doktor Watson jsou úžasně se doplňující dvojice a naprosté legendy mezi detektivy

NikolettaHole

Jsem velkou milovnicí Sherlocka Holmese, a ani tato kniha mě nezklamala!

barbarera

Tuto detektivku jsem četla v osmé třídě základní školy a docela mně naskakovala husí kůže. Bála jsem se v noci jít na WC.

dia.riedl

Příběh je zajímavý, zápletka je skvělá, ale napětí žádné. Alespoň u mě.
Styl psaní se mi líbil a bylo tam i jedno milé překvapení v ději. Jinak to bylo poměrně předvídatelné, přestože jsem příběh neznala z žádných adaptací (v seriálu od bbc byla zápletka hodně změněná).
Nakonec si ale ráda přečtu další knihy s Holmesem.

Wertcha

Četla jsem už před dávnými lety, takže si vzpomínám jen na to, že se mi to četlo dobře a příběh mě zaujal :)

jolisek123

Moje první „Holmesovka” a jsem nadšená. Rozhodně s Sherlockem nekončím a ještě pár knih o něm se v mé knihovničce objeví:-)

Atanone

Pro mě touto knihou začala dodnes trvající platonická láska k houslistovi s dýmkou a mezi všemi jeho napínavými příběhy tento je jeden z mých nejoblíbenějších

StephenKingje

Kniha “Pes baskervilský”, je jedna z těch knih, která nikdy nebude zapomenuta. Číst tuhle knihu, bylo pro mě neuvěřitelným zážitkem. Rozhodně jedna z nejlepších detektivek vůbec (doporučuji).

Cink262

Zde snad není co vytknout. Pes baskervillský dokonce "předstihl" účel detektivky a pomocí popisu ponurého prostředí přidal snad i hodně silnou kapku hororu. Prostředí jihoanglických vřesovišť mi naprosto učarovalo stejně jako mlha a děsivé zvuky z bažin - již dlouho jsem se "nevžil" do nějakého místa tolik jako do dějiště Psa baskervillského.
Pravda je, že je kniha napsaná poněkud zastaralým jazykem, četl jsem ji v originále a s některými slovy si ani můj jindy spolehlivý slovník nedokázal poradit, každopádně jsem si četbu užíval, protože mnohá anglická slova často zvukomalebně podbarvovala již tak děsivou atmosféru.

Nachtimin

klasika

Jarmila97

Moje první kniha o Sherlockovy a nebude posledni.kniha je naprosto skvěle napsaná , hrozně napínavá a chvílemi mi šel mráz po zádech jen doporučuji si ji přečíst

Kitty

Jelikož jsem viděla film, věděla jsem, do čeho jdu.

zdennyrakky

Nemám rád detektivky! Ale tohle není ani tak detektivka jako hlavně naprosto fantastický román o lidech s bravurním vykreslením charakterů a strhující příběh s neuvěřitelně romantickou (v pravém slova smyslu!) atmosférou. Neoficiálně dávám šest hvězd :-)

kotasbk

Můj první Sherlock a doufám, že ne poslední.

Abnička

Naprosto úchvataná kniha.