Pes baskervillský

Nejslavnější Doylův detektivní příběh. Detektiv Sherlock Holmes se svým přítelem a pomocníkem doktorem Watsonem vyšetřují případy záhadných úmrtí na venkovském panství v pochmurné vřesovištní krajině. Kdo měl zájem na smrti sira Charlese, dobrosrdečného mecenáše zdejšího nehostinného kraje? Je oním vraždícím monstrem skutečně nepolapitelný děsivý pes? Jedinečné líčení atmosféry tajemství a hrůzy z událostí, které se zdánlivě vzpírají lidskému chápání, vychází u této nejznámější anglické detektivky z principů gotického románu. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/35044/pes-barkervillsky-35044.jpg 4.52102

Příběhy Sherlocka Holmese (5.)

The Hound of the Baskervilles (1902)

Literatura světová, Detektivky, Dobrodružné
Vydáno:, Albatros

PavlineCZka

Četla jsem v angličtině, příběh je do posledního okamžiku napínavý. Jako bonus jsem rozšířila svoji slovní zásobu o velice užitečná slovíčka jako bažina atd. :-)

Romanka89

Skvělá tajuplná detektivka. Konečně jsem se k tomuto příběhu dostala. Holmes je nepřekonatelný.

Čtenářská výzva 2017: Kniha se zvířetem v názvu.

Iljaajli

Neveselé historky ze života zámožnějších občanů na vsi :-)

dancadragneel

Prostě úžasný příběh... Sherlock Holmes je prostě úžasná vymyšlená postava, kterou snad každý musí obdivovat a milovat :) Příběh byl až do konce zajímavý a napínavý a konec rozhodně nečekaný... Rozhodně doporučuji :)

HoneyBunny

Kniha - milovaná klasika, audiokniha - nečekaně zářivej skvost. Jako blázen jsem si ji poslechla snad 3x. Vláďa Javorskej by měl posbírat všechny umělecký ceny, co naše zem nabízí:)

Avielin

Rozhodně doporučuji, stojí za to přečíst.

Frity

Skvělá detektivka, nechybí v ní napětí, záhada a překvapivé rozuzlení. Přečtena jedním dechem.

KapitánHook

První Doylova kniha, kterou jsem četl, rozhodně ale nezůstane poslední! Děj a postavy legendárního detektiva Sherlocka Holmese a jeho společníka dr. Watsona mě vtáhly do četby téměř od prvního okamžiku. Mistr vypravěč Doyle provádí nitkami nejzapletenějšího Holmesova případu s elegantní svižností a nenásilně vás donutí se s napětím, zájmem a možná i strachem dopracovat k překvapivému rozuzlení příběhu.

Pavelpi

Dneka už autorova klasika.Viděl jsem několik filmových verzí,ale kniha je lepší než tyto verze.Protože autor patří k mým oblíbeným,tak jsem se do ní konečně dal a dost rychle jsem jí přečetl.Ještě si vzpomínám z mládí na rozhlasovou verzi,která byla také dobrá.Asi proto jsem knihu přečetl až teď.

Klarka251

Mám tyto knihy od Doyla moc ráda, hlavně co se týče Sherlocka. Pes baskervillský byla moje první kniha, kterou jsem přečetla ve své pubertě.

robin9739

Nejzamotanější uzlík který musel Pan Sherlock Holmes kdy rozmotat. Hlavně díky tomu že se tu setkával jeho logicky a chirurgicky přesný mozek s temnými a nadpřirozenými pověrami místních lidí. Pro mně nejlepší z příběhu Londýnského detektiva ...

-Lucinda-

S filmovým a seriálovým zpracováním případů Sherlocka Holmese jsem setkala už několikrát. Teprve teď jsem se dostala k originálu, který rozhodně nezklamal. Atmosféra, postavy i zápletka na výbornou. Od čtení jsem nemohla vůbec odtrhnout. Kniha mě rozhodně nadchla a mohu ji jen vřele doporučit.

konicekbily

Asi jedna z nejslavnějších světových detektivek - napsána před více než jedním stoletím. Dokonale popsané prostředí, jemně vytvořené postavy, výskyt záhadný jevů a postav, poprvé se vyskytující "podrž taška" - pomocník slavného detektiva, a sám detektiv rafinovaným způsobem vyšetřuje a odhaluje - a závěrem vše podstatné vysvětlí.

Langosh

Moje první kniha o Sherlockovi, kterou jsem přečetl. Perfektní kniha, měla spad, napětí a až do konce jsem netušil, jak to dopadne a kdo je viníkem.

Targa Dall

Na to jak je kniha stará, tak je výborně napsaná. Svižná, vtipná, napínavá a super :)

Evickar

Dobrá kniha, napínavý příběh, ale nic speciálního.

Dorazilka

Skvělá, velmi poutavá knížka, dobrá zápletka, někomu by mohla vadit "starší" čeština. Ale určitě doporučuju!

Roselunda 1928

Ke knize jsem se dostala přes seriál od BBC a dostala jsem přesně to, co jsem chtěla. Příběh utíkal, četl se mnohem příjemněji, než jsem čekala, jen tam bylo pár míst, přes které jsem se dostávala trochu hůř, ale to přičítám tomu, že nejsem zvyklá na starší literaturu. Moc se těším na další příběhy Sherlocka Holmese a doktora Watsona!

Život-s-Kačí

Dlouho jsem se chystala na nějaký příběh od autora a byla velice zvědavá, jak mě jeho styl psaní bude bavit. Jsem ráda, že kniha splnila všechna má očekávání. Příběh byl poutavý, čtivý, tajemný a plný nečekaných zvratů. Moc jsem si čtení užívala. Proto všem doporučuji.

Pog

Nádherné dílo, které se od ostatních Holmesových dobrodružství krásně liší. Moc povedené, za mě nejoblíbenější! ❤

S1M0NE

Příběhy Sherlocka Holmese jsem do této doby znala jen z filmů nebo seriálu, jsem však moc ráda, že mi neunikla ani původní literární podoba. Naprosto jsem si zamilovala osobitý, archaický styl psaní sira Doyla. Když k tomu ještě připočtu tu tíživou atmosféru močálů a zámku a nadpřirozenou hrozbu visící ve vzduchu, která se táhne celou knihou, máme určitě co odčinění s velmi kvalitním čtením. Napjatá jsem byla až do konce.

WoodyAllen

Tato povídka nevyniká tolik Holmesovou logikou jako těžkou a naprosto přesvědčivou atmosférou. Přítomnost bažin, odlehlost končin, uniklý trestanec, mlha, hrůzu nahánějící vytí neskutečného psa, vybydlené panství... Obsahem to nastiňuje tolik tísnivé prostředí, že si právem tato kniha zasluhuje být na vrcholku Doyleova díla.

Iva B.

Sherlocka Holmese miluju v jakékoliv podobě - knihy, seriály, filmy!! Je to srdcovka!!

marta0912

Slyšela jsem jako audioknihu a i když jsem nejdříve musela překonat způsob, jakým kniha byla čtena, poté, co jsem si zvykla, se ukázalo, že naopak knize dodává tu akci. Jinak dějově to bylo bezchybné, v noci jsem se bála jít i na záchod :D

werous9584

Klasika, které nelze nic vytknout a kterou nelze nedoporučit.

jefff

Nejlepší Sherlock. Kniha má hutnou atmosféru i povedenou zápletku.

MinaHawke

Miluji Sherlocka Holmese, ať už filmy a nebo knihy, ale prostě pro mě nejlepší je Pes Baskervillský, je to zkrátka má srdcovka.

Rade

Snad moje první detektivka, vydaná v mojí zamilované edici KOD, s tím velkým černým hafanem na obálce, zapůjčená kdysi dávno v Městské knihovně v dětském oddělení ve Valentinské ulici. Z té hromady knih, co jsem si tam z Vršovic jezdila vybírat do pro mě tehdy úžasného obřího sálu (možná obřího dětskýma očima), si nejvíc pamatuju právě tuhle...
A kdybych hlasovala v soutěži o nejpůsobivější obálku mého čtenářského života, vyhrála by to u mě asi tahle kniha.

kklepkaa

Zbožňuji Sherlocka i Watsona a těším se, že se zas k této sérii vrátím.

Welinie

Parádní detektivka, mám ráda Sherlocka a jeho záhady.