Pes baskervillský

kniha od:


Koupit

Nejslavnější Doylův detektivní příběh. Detektiv Sherlock Holmes se svým přítelem a pomocníkem doktorem Watsonem vyšetřují případy záhadných úmrtí na venkovském panství v pochmurné vřesovištní krajině. Kdo měl zájem na smrti sira Charlese, dobrosrdečného mecenáše zdejšího nehostinného kraje? Je oním vraždícím monstrem skutečně nepolapitelný děsivý pes? Jedinečné líčení atmosféry tajemství a hrůzy z událostí, které se zdánlivě vzpírají lidskému chápání, vychází u této nejznámější anglické detektivky z principů gotického románu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35044/big_pes-baskervillsky-MzS-35044.png 4.53212
Série:

Příběhy Sherlocka Holmese


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

The Hound of the Baskervilles, 1902


více info...
Nahrávám...

Komentáře (386)

Kniha Pes baskervillský

Monika1717
15. října

Po knize jsem sáhla v mírné depresi, která se mě zmocnila, když jsem se povalovala doma s naštíplým kotníkem, který bolel víc a víc. Mám ráda klasické detektivky. Tady je skvěle vykreslené prostředí. Vzpomínám si na dovolenou na Šumavě, mlha, polotma, mrholení. Vůbec bych se nedivila,kdyby tam ta příšera běhala. Skvělá dedukce detektiva a vrah se nakonec chytil vlastně sám.

Zuzu1402
12. října

Skvělý příběh, napínavé, vtáhne člověka do příběhu.


pejty
01. října

Wow. Jsem naprosto ohromen. Kniha lezela v moji knihovně poměrně dlouhou dobu a ja se ji vyhýbal. Chyba!!! Kniha mě totiž neskutečně zaujala a ja jí četl o každé volné chvilce. Určitě rád přečtu další příběh o Sherlockovi, protože autor mě přesvědčil, že jeho knihy stojí za přečtení.

Olous1
23. září

K této knize snad ani není co dodat. Klasika, skvělý čtenářský zážitek pro všechny čtenáře detektivek. Samozřejmě i filmové zpracování je skvělá věc. Doporučuji za mě 100%. Jinak knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy.

Emberas
19. září

K této knize snad netřeba komentáře. Snad každý fanoušek detektivní literatury na něm vyrůstal a ani po letech neztratil nic ze svých kvalit.

Percabethka
16. září

Kniha se mi moc líbila, hlavně pro svou tajemnou a napjatou atmosféru. I případ mi tentokrát přišel opravdu zajímavý. Co mi ale trochu scházelo byla přítomnost Sherlocka, kvůli kterému jsem knihu převážně četla - a pak také vysvětlení historických úmrtí způsobených baskervillským psem. Pokud si dobře vzpomínám, umírali všichni členové rodu za podivných okolností, tak jsem až do konce očekávala nějaký jednotící charakter, který se ale nedostavil…

Atuin
15. září

No paráda. Doporučuji si udělat konvici čaje, v jejíž páře se ocitnete na vřesovišti se všemi jeho pro i proti. Tak jak Holmes musíte mít ty správné metody a ty správné lidi kolem sebe a jako Arthur Conan Doyle musíte si umět dělat ze svých hrdinů správný dobrý den. Zkrátka si užívat blahobyt knihy která svým jazykem úplně zpívá a svým duchem tančí.

ThomasRuhe
14. září

Už nějakou dobu jsem si chtěl knihu znovu přečíst a čtenářská výzva mi k rozhodnutí pomohla. Asi nemá smysl něco o knize psát, je to jedna z nejznámějších a nejslavnějších detektivek v historii. Každý ji zná i když jí nečetl.
Čtením jsem si osvěžil paměť a příběh mě znovu bavil a zůstává stále legendárním...

1 ...