Pes baskervillský

Koupit

Nejslavnější Doylův detektivní příběh. Detektiv Sherlock Holmes se svým přítelem a pomocníkem doktorem Watsonem vyšetřují případy záhadných úmrtí na venkovském panství v pochmurné vřesovištní krajině. Kdo měl zájem na smrti sira Charlese, dobrosrdečného mecenáše zdejšího nehostinného kraje? Je oním vraždícím monstrem skutečně nepolapitelný děsivý pes? Jedinečné líčení atmosféry tajemství a hrůzy z událostí, které se zdánlivě vzpírají lidskému chápání, vychází u této nejznámější anglické detektivky z principů gotického románu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35044/big_pes-baskervillsky-MzS-35044.png 4.53547

Příběhy Sherlocka Holmese 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Albatros (ČR)

The Complete Sherlock Holmes, 1902

Kniha Pes baskervillský

mataj

Vynikající klasická detektivka s nejznámějším detektivem všech dob. Ale v tomto díle je mistrně vykreslena tajemná až strašidelná atmosféra anglických blat a vřesovišť, kde se příběh odehrává. A Sherlock Holmes s doktorem Watsonem díky dokonalé dedukci a logice odhalí tajemství psa baskervillského.

boticelli

Tohleto tajemno kolem anglických sídel a zámků, to má pro mě vždy neodolatelné kouzlo. A když sem vyrazí pátrat po záhadném zločinu duo Holmes&Watson, není co řešit, jde se na výpravu do močálů a vřesovišť kolem domu rodu Baskervillů.

Kája95

Pro dnešního čtenáře možná málo děsivé, syrové a brutální . Za mne skvělé dílo

Artemis886

Musím se přiznat, že detektivky moc nečtu, ale Sherlock Holmes je jiná liga. Bylo to napínavé, nečekané a hlavně se to krásně četlo. Děj klouzal a vše vytvářelo temný až krapet hororový dojem.
Jedno se musí autorům minulého a předminulého století nechat, uměli vytvořit skvěle ponurou atmosféru a nádherně popsat okolí. Na tuhle knihu jen tak nezapomenu...

whiolet
29.12.2022

Ne náhodou se tahle kniha řadí mezi tu lepší klasiku :)

sabina5156
26.12.2022

Skvělá kniha. Mysteriózní a záhadná. Má krásnou atmosféru, kdy čtenář baží po odhalení záhady. Úplně netuším jak v hodnocení dál pokračovat. Věřím, že celá série Sherlocka Holmese je spíše béčkovou formou románových kriminálek, které táhnou na základní pocity čtenáře. I zde je patrné, že hrajeme na zvědavost - což se knize velmi daří. Nechci tím knihu znevažovat ale nacházet v ní nějaký větší smysl také nejde - což samozřejmě není vůbec potřeba! Určitě doporučuji na sychravý víkend.

Hatshepsut
25.12.2022

Několikrát jsem viděla filmovou verzi, ale ke knize jsem se dostala až díky čtenářské výzvě. A co si budeme povídat, Sherlock Holmes je prostě detektivní klasika! Jeden z nejznámějších případů slavného detektiva, který se odehrává v pochmurném, děsivém prostředí blat, v oblasti devonského hrabství, kam se vydává se svým přítelem doktorem Watsonem, objasnit záhadnou smrt majitele panství baskervillů. Akční, záhadné čtení s hororovými prvky, zkrátka příběh, který nezklame!

georginaa
21.12.2022

Velice dobře popsáno sychravé místo v pochmurné krajině vřesovišť, kam za mlhy by mě nedostalo ven ani párek volů. Pro mě je tento příběh jako jeden z nejlepších a pokud ho dávají v televizi, vždy se na něj kouknu znova.