Pes baskervillský

Tento svazek obsahuje díla vydaná samostatně: Dobrodružství Sherlocka Holmese, Pes baskervillský, Studie v šarlatové.

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/106366/pes-baskervillsky-106366.jpg 4.52544

Příběhy Sherlocka Holmese (5.)

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Slovenský spisovateľ

CleoXandra

Naprostá klasika, ať si říká kdo chce co chce. Doyleovy kultovní detektivky nelze hodnotit běžnými měřítky. Ve své době ovlivnily další vývoj daného žánru a tak je nutno na ně nahlížet.

Mamosvain

Tak toto je další mistrovská povinná literatura, kterou si odškrtávám ze svého seznamu. Detektivní příběh známého detektiva prý v této knize upadá narozdíl od jeho kratších povídek, ovšem pro člověka jako já, pro nějž byla tato kniha první přímá četba se Sherlockem Holmesem, se jedná o velmi kvalitní četbu.
Těším se, až si přečtu ostatní Doylovi knihy! Doporučuji!

Eeli
24.12.2018

Asi nejznámější případ Sherlocka Holmese a jeho pomocníka dr. Watsona, který jistě není zapotřebí zdlouhavě komentovat. Stručně tedy - čtivo příjemné, poklidně plynoucí, místy napínavé, skvěle vykreslená pochmurná atmosféra, výtečně popsané prostředí.

Scathia
19.12.2018

Klasika, která je prostě jedinečná. Skvělé vykreslení prostředí a logický rámec, který je promyšlený do detailu.

KURACHJO2018
18.12.2018

Nádherná detektivka, kdy se při čtení bojíte i uprostřed vozu narvaného metra.
Mé cesty do práce a z práce byly doprovázeny touto knihou a jen jsem litoval, že z Čerňáku na Luka je to jen ani ne hodinka cesty

Medunka041
15.12.2018

Detektivní klasika.

mtrefil1
30.11.2018

Úžasná detektivka, které lze vyktout snad jen trochu méně Sherlocka. Snad vše už bylo řečeno, a tak také přidám šest hvězdiček

Mr.Fox
02.11.2018

Sherlocku Holmesovi jako literární postavě jsem se vždy vyhýbal jako čert kříži. Příběh se mi líbil, avšak... Nemohu si pomoci, čekal jsem trochu více. Kór po zhlédnutí divadelní inscenace Jihočeského divadla na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově. Většinou jsou divadelní či filmová ztvárnění knižních předloh o mnoho okleštěna, avšak zde tomu bylo naopak. Inscenace mi v mnoha bodech přišla zajímavější a hodnotnější, též úprava děje mi zapadala do celého příběhu lépe.

Srni
02.11.2018

Od dětství oblíbený hororový příběh a asi nejoblíbenější detektivka s Sherlokem.

Petulla72
23.10.2018

Příběh je napsaný dokonale, ačkoliv jde o spisovnou češtinu čte se to krásně. Jde vidět že pan Doyle měl bohatou slovní zásobu. Můžeme vidět rozdíly mezi knížkou a filmy/seriály jak v chováni Watsona tak v chování Sherlocka.

Hotovson
17.10.2018

Paráda! Kdysi jsem viděl film, ale to už je opravdu hodně dávno, knížku jsem čet prvně. O to lepší byla pro mě atmosféra (jediný, co si z filmu pamatuju je svítící pes), kterou jsem si sám vykresil v hlavě no a na blata bych za tmy asi nevlez, pes nepes.

Mucq.luck
01.10.2018

Detektivky příliš nečtu, ale tahle je naprosto skvělá.

JoSvob
16.09.2018

Detektivni klasika vsech klasik. Jak ke knizce, tak i k jejimu filmovemu zpracovani se pomerne casto vracim. Atmosfera potemnelych vresovist a blat je uchvatna, zapletka i vyvrcholeni necekane. A diky malo stranam jsem ji navic stihla precist za jedinou noc. Srdcovka!

loskatos
05.09.2018

Doylovi jsem propadl ještě jako dítě a do pozdního dospělého věku jsem všechna jeho díla měl přečtená mnohokrát. Pes Baskervillský je rozhodně na vrcholu knížek s proslulým detektivem. Tak krásně jako Doyle umí postavy (dodnes) rozkreslit málokterý autor. Stejně tak ponurou atmosféru jižního Devonu. Už teď se těším, až se někdy ke knize vrátím.

SSTknihy
04.09.2018

Ponuré venkovské sídlo, neprostupná mlha se převaluje na chladných blatech, mezi kameny probleskuje zář očí krvelačné bestie a sir Henry Baskerville přijíždí, nic zlého netuše, na své panství... Prostě klasika s velkým K, detektivka, která vtáhne, uchvátí, napne i pobaví. Miluju knižní i filmové zpracování a mimochodem i jako rozhlasová hra je příběh vynikající!

PetuliX
02.09.2018

Detektivní příběhy moc nevyhledávám, ale do téhle knihy jsem se zamilovala! Naprosto skvěle napsané, nečekané, málokdo brzo odhalí vraha, plné zvratů. Ne příliš přehnaně popsaná Anglie a její venkov, vykreslení charakterů na výbornou.

Ran
30.08.2018

Příběh je skvěle napsaný a plný nečekaných zvratů.

frantisek8863
28.08.2018

Naprostá detektivní klasika, jako kluci jsme byly uchváceni atmosférou strašidelného vyprávění, chmurným venkovským panstvím, zrádnými bažinami a smrtící rodinné kletbě.

MišelFly
15.08.2018

Na to, že nečtu vůbec detektivky jsem se do té to knihy zamilovala!

Tclaw
07.08.2018

S odstupem pár dní po dočtení si ani sám neuvědomím, proč mě ten příběh tak moc vtáhl, že jsem to musel přečíst jedním dechem. Ale stalo se a myslím, že to mají knížky za úkol. Takže i když byl příběh lehce natahovaný a celkově na dnešní dobu to je "slabé", musím za plný počet hvězd.

Marekh
20.07.2018

Jedná se o první knihu, kterou jsem přečetl od tohoto autora.

Líbil se mi styl, jak byla kniha napsána, líbilo se mi prostředí anglického venkova, kde se děj odehrával (bažiny, močály). Místy měla kniha strašidelnou atmosféru. :)

Přebal knihy je moc pěkný. :)

speciale88
18.07.2018

Tuhle knihu jsem již jednou četla a vrátila jsem se k ní znova pro mě oblíbená Sherlockovka.

Aki12
17.07.2018

Arthurův styl a celkově Sherlock se mi strašně líbí, ale tohle mě zklamalo. Vraha jsem objevil už ve čtvrté kapitole. Kvůli tomu se mi děj strašně protáhl. V jedné části jsem si dokonce říkal, proč má Sherlock s Watsonem takovou trpělivost, když tady to bylo jasné jako facka!
Za mě, jeden z nejslabších Doylových příběhů!

Joges
16.07.2018

Kdo by neznal tenhle starý příběh. Líbil se mi už kdysi dávno jako film i jako kniha. Nedávno jsem Psa Baskervillského poslouchal jako audioknihu a myslel jsem, že mě už nezaujme a nepřekvapí. Omyl. Závěrečná třetina knihy je velmi dobře napsaná, takže nezbývá nic, než detektivku jen ocenit.

janulka1310
15.07.2018

Knihu jsem četla jen kvůli výzvě, abych měla něco do kategorie - žánr, který nikdy nečtu :) A musím říct, že jsem mile překvapena, kniha mě úplně pohltila a velmi bavila.

werewolf88
30.06.2018

Poprvé jsem viděl psa baskervillskýho jako film, někdy v druhé polovině 80. let u babi na černobílé televizi...civěl jsem na to jak v hypnoze a budil babi pokaždé, když jí padali oči abych se sám nebál .-) Tím příběhem o pekelném psisku jsem byl ale úplně uhranutý a o pár let později jsem si konečně přečetl i knihu, nikdy nezapomenu... Pes baskervillský je prostě KULT!!! Kdo nezná, jako by nežil...

hellena1523
10.06.2018

Neskutečně dokonalá atmosféra! ACD mě i v těchto parných dnech přenesl na studená, ponurá londýnská blata. Jsem moc ráda, že jsem dala aspoň jednu Holmesovku, ale - jak se říká - dobrého pomálu, takže mi asi stačilo. Ale byl to prima zážitek!

n.ezn.amy
20.05.2018

Artur Conan Doyle dovedl neuvěřitelně vylíčit atmosféru tehdejšího Londýna a tíživou a ponurou atmosféru anglického venkova. Sherlock Holmes a jeho přítel doktor Watson jsou úžasně se doplňující dvojice a naprosté legendy mezi detektivy

NikolettaHole
15.05.2018

Jsem velkou milovnicí Sherlocka Holmese, a ani tato kniha mě nezklamala!

barbarera
15.05.2018

Tuto detektivku jsem četla v osmé třídě základní školy a docela mně naskakovala husí kůže. Bála jsem se v noci jít na WC.