Návrat Sherlocka Holmese

Návrat Sherlocka Holmese https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/5655/navrat-sherlocka-holmese-5655.jpg 5 501 47

Svazek klasické série Příběhů Sherlocka Holmese je důkazem nátlaku, který vyvinuli čtenáři na Sira A. C. Doyla. Ten oživil již mrtvého Holmese a dále se věnoval jeho mysteriózním příběhům.

Literatura světová , Detektivky, krimi , Povídky

Vydáno: , Books

The Return of Sherlock Holmes , 1905

nicolettkaa
17.12.2020 3 z 5

Některé povídky jsou skvělé, některé horší. Obávám se, že za pár dní si ale nebudu pamatovat, o čem která byla.

Pro mě nové zjištění, že nejsem povídkový typ.

knihyKeMne
24.11.2020 4 z 5

Toto bylo mé první setkání s psaným Holmesem a až tak úplně mě nenadchlo, i když číst se to dalo. Zůstávám tedy věrná Poirotovi :-)

Kluvo
02.10.2020 5 z 5

Sherlock je frajer, mozog prijimajuci potravu, ktory submisivnemu kronikarovi Watsonovi velmi jemne davkuje laskave prejavy svojej ludskosti, no o to viac ho utapa v prudoch svojej geniality. Jeho logika a pozorovacie schopnosti su ako dynamit, ktoremu neodola ziaden mur, chraniaci zlocinne tajomstva. Este aj ked ma zly den je o triedu lepsi nez bezny clovek. Scotland Yard, kralovna, Anglicko, ba cely svet, su mu za mnohe zaviazani a navyse sa, s ohladom na Sherlockovu vrodenu skromnost a potrebu utajenia, nedozvieme o mnohych vyriesenych zlocinoch ci odvratenych vojenskych konfliktoch a politickych krizach. Skoda len, ze Sherlock uz nezije a neprida dalsi putavy pribeh ani monografiu o vcelarstve alebo technologii vyroby porcelanu pocas dynastie Ming...

m_martina
11.07.2020 5 z 5

Sherlock Holmes a jeho přítel doktor Watson jsou moji velcí oblíbenci. A i tato sbírka povídek je dokonalá. Líbily se mi všechny případy a já jsem si je ráda přečetla.

Sabina335
07.04.2020 3 z 5

Tohle je prostě klasika.

Ran
22.02.2020 5 z 5

Kniha se mi četla výborně a to díky skvělému stylu psaní a vyprávění. Všechny příběhy jsou velmi dobře vypointované a zvraty v ději nejsou přehnané a jsou velmi dobře umístěné.

kvádr
20.08.2019 5 z 5

Hezké povídky plné překvapení. Žádné nudné popisování....kniha byla půjčena a nerada ji vracím...

Jury
09.08.2019 2 z 5

No... Stali tam za to tak 2 pribehy... Ten zbytek tezka nuda a o nicem...

sgjoli
15.12.2018 5 z 5

Po Psu baskervillském je tato sbírka detektivek asi moje nejoblíbenější dílo s Sherlockem Holmesem. Spletité příběhy jsou skvěle napsané, logicky vystavěné, čtivé, napínavé. To prostředí, v němž se Holmes a Watson pohybují, jsou neuvěřitelně sugestivní, že má člověk pocit, jako by ty příběhy s nimi žil. Perfektní! Miluju to!

Disease
19.01.2018 3 z 5

Slabší než předchozí dva svazky, zejména proto, že to občas, hlavně ke konci, připomíná Červenou knihovnu.

Aki12
29.09.2017 4 z 5

A je to tady! Sherlock se nám vrátil, a vypadá to, že je ve větší RÁŽI, než předtím! Kniha je velmi čtivá a má spousty napínavých, ale i zajímavých příběhů, které jsou dělené na TY lepší a na TY horší. V závěru si myslím, že ani jedna není tak špatná, aby se nedala přečíst.

85098211
27.08.2017 5 z 5

Copak on někdy někdo doopravdy věřil, že by nás Sherlock Holmes mohl opustit? A zrovna tímto způsobem? Tj. nechat se zabít od úhlavního nepřítele? Ne, to by bylo prostě absolutní NO GO, že pane Doyle? ;-) Díky tomu, že se tak nakonec nestalo, jsme si my - skalní fanouškové slavného detektiva, mohli vychutnat i další navýsost zajímavé případy. Za mě opět plné hodnocení!

Jůšo
31.07.2017 5 z 5

Dobrodružství Sherlocka Holmese se mi líbila víc, ale i tyhle povídky měly něco do sebe. Trošku mě mrzela změna překladatele, protože v tomhle dílu mi chyběly zdrobněliny, které Sherlock používal. Přece jen problémek zní jako něco jednoduššího než problém a jen to podtrhovalo dojem, že pro Holmese by se nenašlo nic, co by nevyřešil. Ale nevadí. Atmosféra staré Anglie na mě i tak dýchala z každé stránky a oba hlavní hrdinové mi byli stále stejně sympatičtí.

Mystique899
04.02.2017 3 z 5

Tohle mě po Dobrodružstvích SH docela zklamalo. Případy jsou takové suché, Sherlock asi ztratil schopnost dedukce. Vypadá to, jako by Doyleovi docházely nápady.

KateChatt
07.01.2017

Některé případy byly dost nezáživné.

Claudius
18.06.2016 3 z 5

Případy jsou dobré a zajímavé, ale nemůžu se ubránit dojmu, že to není úplně ono. Možná jsem od toho pod vlivem seriálu čekal trochu něco jiného. Pořád se jedná o velmi dobré čtení, ale u přečtení mé již čtvrté Holmesovské knihy si nejsem jistý, jestli si přečtu i ty ostatní. Jestli by snad někoho zajímal můj názor na jednotlivé případy, všechny jsem důsledně ohodnotil i okomentoval.

Lessana
02.05.2016 5 z 5

Veľká škoda by bola, keby Doyle nepokračoval v príbehoch s postavou, ktorá ho najviac preslávila. Od prvej po poslednú poviedku je Návrat Sherlocka Holmesa skvelým čítaním!

Klarinet
15.01.2016 3 z 5

Já fanynka seriálového Sherlocka jsem si řekla, že by byla ostuda, nepřečíst si originál. Nezklamalo, naopak. Je úžasné, jak jsou Návraty čtivé i po tolika letech a nejenom to, jsou chytré, vtipné, napínavé. Předstihl dobu, velký pan Doyle!

Nahnilaruka
18.09.2014 4 z 5

Kniha sama o sobě je velmi dobrá, ale pro člověka, který dává přednost spletitějšímu a delšímu ději, který se pozvolna ukazuje a nabírá spád není tenhle kus ideální. Škoda jen, že jednotlivé povídky nebyly nějak provázány dějovou linkou, ale pro fanoušky tohoto žánru to bude 100% záruka zábavy, za mě však jen 80%

Modrina
30.05.2014 5 z 5

Pokaždé, když to čtu, přenesu se v čase do staré Anglie a jen velmi nerada se vracím.