Návrat Sherlocka Holmese

Návrat Sherlocka Holmese https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/5655/navrat-sherlocka-holmese-5655.jpg 5 501 47

Svazek klasické série Příběhů Sherlocka Holmese je důkazem nátlaku, který vyvinuli čtenáři na Sira A. C. Doyla. Ten oživil již mrtvého Holmese a dále se věnoval jeho mysteriózním příběhům.

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Books

The Return of Sherlock Holmes , 1903

Finskej
07.02.2014 5 z 5

Těžkotonážní detektivní klasika, základ žánru. Jedna z pěti knih kanonického cyklu "Příběhy Sherlocka Holmese" (proto nemá cenu je pojímat odděleně) ve skvělém překladu Jana Zábrany a jeho spolupracovníků, Evy Kondrysové, Františka Gela, Františka Jungwirtha, Vladimíra Henzla a Zory Wolfové. Ze všech výborů do češtiny jednoznačně to nejlepší, co máme. (Celý cyklus v chronologickém pořadí je: Příběhy Sherlocka Holmese / Vzpomínky na Sherlocka Holmese / Návrat Sherlocka Holmese / Údolí strachu / Poslední poklona Sherlocka Holmese.)

rasputin
30.11.2013 5 z 5

Povídky úplně nemusím. Vadí mi, že sotva se člověk začte, už je konec. Sherlock Holmes je výjimka, úplně mě to nadchlo. Přesně jak už zazněl jeden názor zde, vyústění bývá někdy slabší, ale tak to bývá i v životě. Baví mě smysl pro detail, mistrnost popisu. A.C.Doyle mě dokázal svou konkrétností vtáhnout do staré Anglie tak, jako bych byl přímým účastníkem těch zapeklitých případů. :-)

MahulenaK
23.09.2013 5 z 5

SH je prostě nejvíc...

Belatris
21.07.2013 4 z 5

Naprosto nechronologicky jsem se s Sherlockem Holmesem seznámila prostřednictvím této knihy. Nic to ale nezměnilo na tom, že jsem si holmesovky zamilovala.
Přestože obecně nesouhlasím s tím, aby autoři ustupovali tlaku fanoušků a oživovali své postavy.

honajz
06.04.2013 4 z 5

Docela mne mrzí, že některé povídky mají velmi slabé vyústění a vyznění, asi jako z dobrodružného románu nebo červené knihovny. Nedá se však Doylovi upřít smysl pro originální nápad, zápletku, tajuplný popis místa, krajiny, domu. Dobře se to čte, a i přes některé slabší povídky, kde je i nečtenáři detektivek jasné od začátku, jak to bylo, jde o dobrou sbírku povídek, která vždy potěší.

Bobšule
03.02.2013 5 z 5

Mou jednoznačně nejoblíbenější povídkou je hned ta první, "Prázdný dům".

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Dneska můžeme být rádi, že ACD neodolal nátlaku a sepsal další příběhy slavného detektiva, jináč bychom byli hodně ochuzeni. Scéna z Prázdného domu, kdy se starý antikvariář promění v doktorově ordinaci ve ztraceného přítele, je nezapomenutelná. Ovšem i další příběhy jsou povedené, originální a v neposlední řadě vtipné.