Návrat Sherlocka Holmese

Třetí svazek souborného vydání autorova díla zahrnuje dalších třináct detektivních povídek, v nichž Sherlock Holmes a jeho přítel Watson, vypravěč děje, prožívají nová vzrušující dobrodružství. Kniha navazuje proti chronologii, avšak jak je to zvykem u většiny edic v autorově vlasti, na soubor detektivních povídek Vzpomínky na Sherlocka Holmese, v němž nechal autor svého detektiva zahynout. Na nátlak čtenářů a po větším časovém odstupu ho však opět uvádí na scénu v přítomném souboru, a to tak, že v prvé povídce vysvětluje, jak tento hrdina unikl smrti v poslední povídce předchozího souboru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/46779/navrat-sherlocka-holmese-46779.jpg 4.6315

Příběhy Sherlocka Holmese (6.)

The Return of Sherlock Holmes (1903)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Mladá fronta

Disease

Slabší než předchozí dva svazky, zejména proto, že to občas, hlavně ke konci, připomíná Červenou knihovnu.

Aki12
29.09.2017

A je to tady! Sherlock se nám vrátil, a vypadá to, že je ve větší RÁŽI, než předtím! Kniha je velmi čtivá a má spousty napínavých, ale i zajímavých příběhů, které jsou dělené na TY lepší a na TY horší. V závěru si myslím, že ani jedna není tak špatná, aby se nedala přečíst.

27.08.2017

Copak on někdy někdo doopravdy věřil, že by nás Sherlock Holmes mohl opustit? A zrovna tímto způsobem? Tj. nechat se zabít od úhlavního nepřítele? Ne, to by bylo prostě absolutní NO GO, že pane Doyle? ;-) Díky tomu, že se tak nakonec nestalo, jsme si my - skalní fanouškové slavného detektiva, mohli vychutnat i další navýsost zajímavé případy. Za mě opět plné hodnocení!

Jůšo
31.07.2017

Dobrodružství Sherlocka Holmese se mi líbila víc, ale i tyhle povídky měly něco do sebe. Trošku mě mrzela změna překladatele, protože v tomhle dílu mi chyběly zdrobněliny, které Sherlock používal. Přece jen problémek zní jako něco jednoduššího než problém a jen to podtrhovalo dojem, že pro Holmese by se nenašlo nic, co by nevyřešil. Ale nevadí. Atmosféra staré Anglie na mě i tak dýchala z každé stránky a oba hlavní hrdinové mi byli stále stejně sympatičtí.

Mystique899
04.02.2017

Tohle mě po Dobrodružstvích SH docela zklamalo. Případy jsou takové suché, Sherlock asi ztratil schopnost dedukce. Vypadá to, jako by Doyleovi docházely nápady.

KateChatt
07.01.2017

Některé případy byly dost nezáživné.

Claudius
18.06.2016

Případy jsou dobré a zajímavé, ale nemůžu se ubránit dojmu, že to není úplně ono. Možná jsem od toho pod vlivem seriálu čekal trochu něco jiného. Pořád se jedná o velmi dobré čtení, ale u přečtení mé již čtvrté Holmesovské knihy si nejsem jistý, jestli si přečtu i ty ostatní. Jestli by snad někoho zajímal můj názor na jednotlivé případy, všechny jsem důsledně ohodnotil i okomentoval.

Lessana
02.05.2016

Veľká škoda by bola, keby Doyle nepokračoval v príbehoch s postavou, ktorá ho najviac preslávila. Od prvej po poslednú poviedku je Návrat Sherlocka Holmesa skvelým čítaním!

Klarinet
15.01.2016

Já fanynka seriálového Sherlocka jsem si řekla, že by byla ostuda, nepřečíst si originál. Nezklamalo, naopak. Je úžasné, jak jsou Návraty čtivé i po tolika letech a nejenom to, jsou chytré, vtipné, napínavé. Předstihl dobu, velký pan Doyle!

Nahnilaruka
18.09.2014

Kniha sama o sobě je velmi dobrá, ale pro člověka, který dává přednost spletitějšímu a delšímu ději, který se pozvolna ukazuje a nabírá spád není tenhle kus ideální. Škoda jen, že jednotlivé povídky nebyly nějak provázány dějovou linkou, ale pro fanoušky tohoto žánru to bude 100% záruka zábavy, za mě však jen 80%

Modrina
30.05.2014

Pokaždé, když to čtu, přenesu se v čase do staré Anglie a jen velmi nerada se vracím.

Finskej
07.02.2014

Těžkotonážní detektivní klasika, základ žánru. Jedna z pěti knih kanonického cyklu "Příběhy Sherlocka Holmese" (proto nemá cenu je pojímat odděleně) ve skvělém překladu Jana Zábrany a jeho spolupracovníků, Evy Kondrysové, Františka Gela, Františka Jungwirtha, Vladimíra Henzla a Zory Wolfové. Ze všech výborů do češtiny jednoznačně to nejlepší, co máme. (Celý cyklus v chronologickém pořadí je: Příběhy Sherlocka Holmese / Vzpomínky na Sherlocka Holmese / Návrat Sherlocka Holmese / Údolí strachu / Poslední poklona Sherlocka Holmese.)

rasputin
30.11.2013

Povídky úplně nemusím. Vadí mi, že sotva se člověk začte, už je konec. Sherlock Holmes je výjimka, úplně mě to nadchlo. Přesně jak už zazněl jeden názor zde, vyústění bývá někdy slabší, ale tak to bývá i v životě. Baví mě smysl pro detail, mistrnost popisu. A.C.Doyle mě dokázal svou konkrétností vtáhnout do staré Anglie tak, jako bych byl přímým účastníkem těch zapeklitých případů. :-)

MahulenaK
23.09.2013

SH je prostě nejvíc...

Belatris
21.07.2013

Naprosto nechronologicky jsem se s Sherlockem Holmesem seznámila prostřednictvím této knihy. Nic to ale nezměnilo na tom, že jsem si holmesovky zamilovala.
Přestože obecně nesouhlasím s tím, aby autoři ustupovali tlaku fanoušků a oživovali své postavy.

honajz
06.04.2013

Docela mne mrzí, že některé povídky mají velmi slabé vyústění a vyznění, asi jako z dobrodružného románu nebo červené knihovny. Nedá se však Doylovi upřít smysl pro originální nápad, zápletku, tajuplný popis místa, krajiny, domu. Dobře se to čte, a i přes některé slabší povídky, kde je i nečtenáři detektivek jasné od začátku, jak to bylo, jde o dobrou sbírku povídek, která vždy potěší.

Bobšule
03.02.2013

Mou jednoznačně nejoblíbenější povídkou je hned ta první, "Prázdný dům".

Jíťa

Dneska můžeme být rádi, že ACD neodolal nátlaku a sepsal další příběhy slavného detektiva, jináč bychom byli hodně ochuzeni. Scéna z Prázdného domu, kdy se starý antikvariář promění v doktorově ordinaci ve ztraceného přítele, je nezapomenutelná. Ovšem i další příběhy jsou povedené, originální a v neposlední řadě vtipné.