Návrat Sherlocka Holmese

kniha od:


Koupit

Návrat Sherlocka Holmese vyšel knižně poprvé roku 1905, více než deset let po předchozí sbírce Vzpomínky Sherlocka Holmese. Tuto dlouhou přestávku v tvorbě příběhů o oblíbeném výstředním detektivovi a mistru dedukční techniky a jeho společníkovi v pátrání po zločinu doktoru Watsonovi vyplnil pouze román Pes baskervillský, po kterém čtenáři Doyla přinutili v sérii pokračovat, přestože Sherlock v jednom z předchozích příběhů - přinejmenším zdánlivě - zemřel. Postavy obou dobrodruhů ale přežily celé století a i dnes strhávají jak čtenáře, tak diváky řady filmových a seriálových adaptací. Příběhy zaujmou nejen brilantně vystavěnými detektivními zápletkami, ale i atmosférou zamlženého Londýna, parních lokomotiv a nádechem přelomu století, kdy končila celá jedna éra. Sbírka Návrat Sherlocka Holmese obsahuje povídky: Prázdný dům Stavitel z Norwoodu Tančící figurky Osamělý cyklista Škola v Priori Černý Petr Charles Augustus Milverton Šest Napoleonů Tři studenti Opatské sídlo Druhá skvrna...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329316/navrat-sherlocka-holmese-LZf-329316.jpg 4.6383
Série

Příběhy Sherlocka Holmese 3.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Povídky
Vydáno, Garamond
Orig. název

The Return of Sherlock Holmes, 1903

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (25)

Kniha Návrat Sherlocka Holmese

Přidat komentář
Kluvo
02. října

Sherlock je frajer, mozog prijimajuci potravu, ktory submisivnemu kronikarovi Watsonovi velmi jemne davkuje laskave prejavy svojej ludskosti, no o to viac ho utapa v prudoch svojej geniality. Jeho logika a pozorovacie schopnosti su ako dynamit, ktoremu neodola ziaden mur, chraniaci zlocinne tajomstva. Este aj ked ma zly den je o triedu lepsi nez bezny clovek. Scotland Yard, kralovna, Anglicko, ba cely svet, su mu za mnohe zaviazani a navyse sa, s ohladom na Sherlockovu vrodenu skromnost a potrebu utajenia, nedozvieme o mnohych vyriesenych zlocinoch ci odvratenych vojenskych konfliktoch a politickych krizach. Skoda len, ze Sherlock uz nezije a neprida dalsi putavy pribeh ani monografiu o vcelarstve alebo technologii vyroby porcelanu pocas dynastie Ming...

m_martina
11. července

Sherlock Holmes a jeho přítel doktor Watson jsou moji velcí oblíbenci. A i tato sbírka povídek je dokonalá. Líbily se mi všechny případy a já jsem si je ráda přečetla.


Sabina335
07. dubna

Tohle je prostě klasika.

Ran
22. února

Kniha se mi četla výborně a to díky skvělému stylu psaní a vyprávění. Všechny příběhy jsou velmi dobře vypointované a zvraty v ději nejsou přehnané a jsou velmi dobře umístěné.

kvádr
20.08.2019

Hezké povídky plné překvapení. Žádné nudné popisování....kniha byla půjčena a nerada ji vracím...

Jury
09.08.2019

No... Stali tam za to tak 2 pribehy... Ten zbytek tezka nuda a o nicem...

sgjoli
15.12.2018

Po Psu baskervillském je tato sbírka detektivek asi moje nejoblíbenější dílo s Sherlockem Holmesem. Spletité příběhy jsou skvěle napsané, logicky vystavěné, čtivé, napínavé. To prostředí, v němž se Holmes a Watson pohybují, jsou neuvěřitelně sugestivní, že má člověk pocit, jako by ty příběhy s nimi žil. Perfektní! Miluju to!

Disease
19.01.2018

Slabší než předchozí dva svazky, zejména proto, že to občas, hlavně ke konci, připomíná Červenou knihovnu.

1

Doporučujeme

Panoptikum
Panoptikum
Dobrodružství Sherlocka Holmese
Dobrodružství Sherlocka Holmese
Rané případy Hercula Poirota
Rané případy Hercula Poirota
Poslední poklona Sherlocka Holmese
Poslední poklona Sherlocka Holmese