Ďáblovo kopyto a jiné případy Sherlocka Holmese / The adventure of the devil’s foot and other cases of Sherlock Holmes https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24882/dablovo-kopyto-24882.jpg 4 88 12

Dvěma slavnými případy geniálního detektiva Sherlocka Holmese z pera Arthura Conana Doyla, jimiž jsou Ďáblovo kopyto a Záhada na Thorském mostě, jako vždy provází obětavý Holmesův společník, doktor Watson. Ďáblovo kopyto sám Holmes označuje za svůj „nejpodivnější případ“. Atmosféra staré Anglie, obývané gentlemany jemných mravů a bystrého úsudku, ale i proradnými padouchy a zákeřnými zločinci skrývajícími se ve všudypřítomné mlze a ohrožujícími životy krásných dam, to jsou dnes již klasické povídky A. C. Doyla. Bilingvní nezkrácený text s komentářem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Garamond

The Adventure of The Devil's Foot and other Cases of Sherlock Holmes , 1910

Emik87
24.02.2024 5 z 5

Mé dva oblíbené Sherlockovy případy v jedné knize mohu jen doporučit.

xulij01
18.11.2023 4 z 5

Čtenáři jsou naservírovány dva příběhy, dle toho prvního je knížka i pojmenována a přijde mi, že patří k těm nejlepším, co jsem od autora četl. Nabízí napětí, zajímavou záhadu, logickou dedukci a poutavé rozuzlení. Je to ten typ příběhu, od kterého se člověk snadno neodtrhne. Druhý příběh mi přišel horší, ale také byl vcelku zajímavý, jen se mi tam úplně nezdálo to, dle čeho vlastně případ rozřešil. Velká výhoda je, že v zápatí jsou vysvětlena některá slovíčka či spojení a to tak, že je to popsáno v angličtině a samozřejmě pak i uveden český význam. Jinými slovy je opisem uvedeno, kdy se slovíčko použije a v jakém významu, nejen holý překlad. Celkově bych dal 85 %.

Criosphinxx
09.12.2022 3 z 5

Atmosféra, prostředí a celkově příběh v Ďáblově kopytě mi naprosto sedl… o to větší zklamání, že druhý příběh byl naprostým opakem. Sherlock je geniální a Doyle taky, ale hold mi nemůže padnout do vkusu vše z pera tohoto spisovatele.

Ďáblovo kopyto - 5*
Záhada na Thorském mostě - 2*

666Jitka
09.11.2022 4 z 5

Další dva detektivní příběhy, jejichž zápletku opět rozlouskne vytříbená a geniální mysl oblíbeného Sherlocka Holmese za asistence nepostradatelného doktora Watsona. Povídky rozhodně nejsou špatné, ale četla jsem již zapeklitější případy tohoto slavného detektiva. Z těchto dvou u mě rozhodně vede Ďáblovo kopyto.

marrie5227
22.10.2021 4 z 5

Na svou dobu jsou příběhy Sira Doyla opravdu úžasné. Jistě, našla jsem mezi nimi i oblíbenější, ale jako vždy jsem se velmi bavila a obdivuji Holmesovy myšlenkové pochody! Těším se na další Sherlockova a Johnova dobrodružství!

lendinka.k
17.09.2021 5 z 5

Příběhy Sherlocka Holmese jsou prostě nadčasové! Je neuvěřitelné, že i po tolika letech to funguje. Je tam vlastně vše, co má dobrý příběh mít - láska, nenávist, dobrodružství, napětí, nečekané zvraty v ději, události dovedené do extrémů. A samozřejmě pevné přátelství. Takové ty věci, které nám v životě často chybí, a proto o nich chceme alespoň číst. Jo a k tomu všemu samozřejmě přidejte bystrý mozek, dedukci a logiku a nějakou tu záhadu. A co se týče angličtiny, tak tento způsob učení mi jde asi nejlíp. Slovíčka se často opakují a v kontextu si domyslim ta, která neznám. V českém překladu pak můžu obdivovat šikovnost překladatelů a krásu českého jazyka.

VeruMalfoy
06.01.2021 4 z 5

Úžasná kniha! Sice už jsem z této série četla o chlup lepší, ale i tak se mi děj moc líbil a měla jsem přečteno za chvilku.

martina5069
14.04.2020 3 z 5

Dvě povídky poslouchány 1hodinu 25 min. Zahada na Thorském mostě 4* a Ďáblovo kopyto 3*.

Mi-šu-le
21.10.2015 5 z 5

Pro mě další super kniha s Sherlockem. Příběhy zajímavé a poutavé. Paráda číst Doylovy knihy.

rohlajda
03.08.2015 3 z 5

Moje první setkání se S. Holmesem - a napoprvé velký zážitek.

mgeisselreiter
09.06.2013 4 z 5

Obě povídky jsou čtivé, dostatečně záhadné, ale rozzuzlení je ne moc věrohodné. Chybí více propracovanosti postav a charakterů, ale to je úděl stručné povídkové formy. 80%, 9.6.2013.

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Hm, Ďáblovo kopyto, suprový příběh, velice neotřelý!

angličtina dvojjazyčná vydání

Část díla

Kniha Ďáblovo kopyto a jiné případy Sherlocka Holmese / The adventure of the devil’s foot and other cases of Sherlock Holmes je v