Magyk

Magyk https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/629/bmid_pribehy-septimuse-heapa-magyk-s9l-629.jpg 4 330 55

Příběhy Septimuse Heapa série

Na počátku je dítě nalezené v lese - příběh, který se pak odvíjí, je strhujícím dobrodružstvím v čarovném světě fantazie a kouzel. Kniha o Septimusovi Heapovi je v zemi svého vzniku, Velké Británii, mimořádně úspěšná a mnozí ji považují za zdařilého konkurenta slavného Harryho Pottera. Hrdinové příběhu jsou vylíčeni tak opravdově, že se o ně skutečně budete strachovat a do poslední chvíle budete plni napětí, jak tento neuvěřitelný příběh dopadne: Septimus Heap, princezna Jenna, čarodějové a jejich pomocníci musí bojovat s nepřízní osudu a mocnými nepřáteli, a není to boj nikterak lehký, neboť černokněžník DomDaniel je ztělesněním zla a jeho moc je obrovská. Kniha je zároveň neobyčejně vtipná a dramatické okamžiky se střídají s komickými situacemi i dojemnými momenty. Kromě hlavních hrdinů se zde setkáte i s celou řadou kouzelných tvorů a podivuhodných bytostí, ať už je to dobrácký Bobrspát, obětavý krysoun Staník, udatní brouci obrněnci nebo magogové, odporní černokněžníkovi pomocníci. A až knihu dočtete, nemusíte litovat, že už je konec - Magyk je prvním dílem ze slibované trilogie příběhů Septimuse Heapa... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota

Septimus Heap, Book One, Magyk , 2005

HollyUndead
13.08.2023 5 z 5

Knihu Magyk jsem dostal již v dětství, ale ve svých 26 letech jsem na tuto knihu dostal náladu. Je to pěkná pohádka z kouzelnického světa. Nedivím se, že tuto sérii přirovnávají k Harrymu Potterovi. Samozřejmě Harry je již trochu jiná třída, ale i tak má první kniha této série své kouzlo. Moc se těším na další díly této série.

MichaLela
20.07.2023

Pohádka :) Čtu to tedy v dospělosti, ale je to přijemný a čtivý příběh plný akce. Za mě lepší než třeba Hobit

Sandalkar
08.11.2022 5 z 5

Nadherne vystaveny pribeh, ktery si moc rad precte i dospely ctenar, jak uz zde bylo nekolikrat zmineno. Jedine, co mi nesedlo je pouziti egyptskych prvku (vse ostatni vymyslene a zapadajici do sebe) a obrazky k situacim, ktere se v textu stanou o nekolik stranek dal.
Srovnavani s Harrym Potterem, to Septimus fakt nema zapotrebi.
Doporucuji.

Pert
02.01.2022 5 z 5

Jedná z nejlepších fantasy, co jsem četla. Velmi krásný příběh s propracovanými postavami.

Ver777
27.08.2021 5 z 5

Krásná fantasy kniha pro děti. Četla jsem ji sice již jako dospělá, ale i tak se mi moc líbila. Je jemná, více méně bez drasťáren, což jí vůbec neubírá na poutavosti. určitě vhodný dárek pro děti, od kterých si ji můžete půjčit k přečtení :-).

ZůzaSomolka
19.05.2021 4 z 5

Moc pěkná kniha pro děti, i když trochu bichle. Je pravda, že autorka mohla některé pasáže více proškrtat (a proto ta hvězdička dolů), aby kniha dostala větší spád, ale i tak se to čte dobře. Je to psané naivním dětským stylem, ale i tak je to napínavé. Samozřejmě tomu odpovídá i zakončení - nejen happyend, ale i potřeba osvětlit, jak to bylo se všemi postavami, co se knihou mihly. Jen je teda potřeba se nenechat odradit 1. kapitolou, ta je dost drastická a mohla by tam být poznámka "A nebo to si alespoň mysleli" - zvýšilo by to napětí a děti úplně nevyděsilo.

Andynka
07.10.2020 4 z 5

Je mi strašně líto, že jsem si tuhle knihu nemohla přečíst , jako dítě. Myslím, že bych si ji zamilovala a mohla číst stále dokola. :)
Ale dostala jsem se k ní až v dospělosti a ani to není tolik na škodu.
Je to strašně krásný , kouzelný svět, které si podle mě oblíbí každé dítě. I já jsem tomu kouzlu propadla.
Moc jsem si to užívala... ta kouzla, zvláštní chování čarodějů a celý ten svět.
I když příběh už je v mém věku hodně předvídatelný, nemohla jsem se od knihy odtrhnout, abych se dozvěděla, že jsem měla pravdu. A i tak jsem byla dojatá (cíťa :D ).
Moc jsem si oblíbila tetu Zeldu a kluka číslo 412.
A těším se až se s postavami více sblížíme v dalších dílech, kde mě zavedou hlouběji do jejich světa.

hu_87
27.08.2020 5 z 5

Nejlepší knížka o kouzlech a čarodějích, která se mi kdy dostala pod ruku. Mám i další díly, ale tato je asi nejpoutavější a nejzajímavější. Velmi čtivé a poutavé.

mario.nette
11.05.2020

Tohle jsem před lety měla doma. Začala jsem to číst, pak jsem to odložila. No, dala jsem tomu asi tři šance, ale bez úspěchu :D strašná blbost...

Šárka88
28.12.2019 5 z 5

Krásně napsaný, pro ty, kteří milují fantazii, je to ideální. Podobné H.P. , ale takové i lepší a krásné obrázky v knížce.

katerina0540
10.11.2019 5 z 5

Úžasná knížka.

heliiinka
26.09.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších fantasy sérií. Moc hezky propracovaný děj, kde opravdu každá postava je promyšlená. Moc se mi líbí forma epilogu, kde autorka napíše o každé vedlejší postavě odstaveček, jak to s nimi dopadlo. Je vidět, že nad knihou (celou sérií) přemýšlela a teď na třetí čtení to vidím ještě víc.

Elulilinka1
01.06.2019 5 z 5

Upřímně řečeno, na začátku jsem vůbec nevěděla, co od knihy očekávat. Ale když se začal odvíjet děj plný nečekaných zvratů a překvapení hodně mě to překvapilo. Určitě se zakousnu i do dalších dílů.

DominaCZ
16.09.2018 5 z 5

Nostalgie.
Ač jsem stará, vyvolalo to zase to co tehdy, protože já ráda bažiny, mlhy,čvachtání divných zvířat a obří hady.
Kouzla tu jsou sice říkanky, ale protože je to pro malý dětičky, snese se to.
Tenhle první díl je, jak už to bejvá, nejlepší.
Má pro mě atmosféru, jakou nemá ani Oksa, ani Potter nebo Podzemí a jiný "dětský" knížky, kde se objevují mrtvoly a popisy hrůzných smrtí, se kterými bojují malá děcka.

To je totiž fakt, který nechápu. Kouzla jsou jedna věc, záhady druhá, naznačení zla třetí ...ale pro děj založený na boji 10-ti letých děcek s někým, kdo svý dětský učně záměrně nechá utopit, ukope je k bezvědomí, nechá je umřít v bahně a ještě jim vezme kromě duše i tělo a podobně se chová i ke zvířatům, moc pochopení nemám. Tohle jsou věci, který by tam být nemusely.
Děcko na základce ( - + 11 let, jak je uvedeno v bližším zaměření) by asi nemělo číst o vysátým učňovi, ze kterýho zbyla jen slupka s kůží, o jeslích kde se o mimina ukradených děcek nestarají, ani o dospělým hajz*ovi, kterej se jako vybělená kostra plouží bažinou apod.

Jinak mě už víc než vytáčí neustálý srovnání s Potterem...chápu že on byl boom a spousta autorů "to chtěla taky", ale sakra to jako veškerá fantasy co tam vyšla musela být buď druhý on nebo mít shodné děje a nápady?? (Jako tady-had, opuštěné děcko kluk chudák, zmetek čaroděj co se plouží, pátrá a koná hrůzy... trapný)

Malýmedvěd
14.06.2018 2 z 5

Četl jsem to dceři před spaním. Kniha má bohatou fantazii, má spád a je to pořád pěkně napínavé to oceňuji a to se mi líbalo. Myslím, že pro spoustu malých čtenářů, to může být hezké čtení. Na druhou stranu, příběh je na můj vkus až moc překombinovaný. Trpěl jsem také překladem, například skloňování jména Septimus bych si raději představoval postaru a ve 4. pádě bych čekal "Septima" namísto použitého "Septimuse". Najdou se ale i horší prohřešky, jako na straně 178, kde stonožka/brouk, ač životný tvor přemýšlí, co si počne "se čtyřmi nohami", namísto "se čtyřma nohama".

Věrka256
16.06.2017

Poslední dobou mám problém něco najít, jelikoz mi zbývá pár dní než si budu moct vyřídit průkazku do dospělého oddělení, musím hledat v tom dětském.
Tuhle knihu jsem vzala do ruky kvůli chytlavému obsahu, jenže po třech kapitolách jsem došla k závěru, že to bude pro mladší čtenáře.
Upřímně nemám ráda tento styl psaní. Nemám ráda přelétají z jedné dějové linky jedné osoby na jinou dějovou linku druhé osoby.
Děj mě jaksi nechytil takže sorry ale tohle mi nesedne a nebudu tohle hodnotit hvězdami, jelikož to je určeno pro jiné čtenáře.

stolbice
27.04.2017 3 z 5

Takové roztahané to je. Někdy se autorka až moc a zbytečně rozepisuje o věcech, které nejsou ani důležité, ani zajímavé a kdyby jich nebylo, vůbec by to ničemu neuškodilo, nehledě na to, že jejich konec je pak vysvětlen jednou větou nebo odstavcem. Jako dítě by to mojí pozornost asi neudrželo, ale dočetla jsem a možná, až budu mít chuť, pustím se do dalších dílů.

Sidonie
04.04.2017 5 z 5

Hezká fantasy pohádka, hlavně první (a možná druhý) díl. Pak to jde trochu dolu.
Je to napínavé, dobrodružné.
Určitě pro mladší čtenáře. Ale v době, kdy existuje tolik špatných pohádek, tohle potěšilo.

Knihomol10
15.03.2017 5 z 5

Nejlepší knížka jakou jsem kdy četl ůplná bomba doma mám další díly a už čtu ten druhý díl.

otesánek
08.03.2017 5 z 5

Skvělá pohádka před spaním pro velké děti i dospěláky s duší dítěte.S chutí se pouštím do dalšího dílu.

anglická literatura

Angie Sage