Zachráněná sovička

Příběh se šťastným koncem, který se skutečně stal! Při bourání staré stodoly přišly o střechu nad hlavou čtyři malé sovičky. Když je Janek najde, jsou hladové a prochladlé. Po jejich rodičích není ani vidu, ani slechu. Chlapcova maminka proto zavolá do záchranné stanice, kde jim poradí, jak se o ně mají postarat, než si pro ně přijedou. Ptáčátka jsou z nejhoršího venku, ale podaří se pro ně najít náhradní rodinu? Nebude to snadné. Janek se ale rozhodne, že záchranářům v hledání pomůže… Krásný příběh o lidech s dobrým srdcem, kteří pomáhají zachraňovat zvířátka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251996/zachranena-sovicka-o6C-251996.jpg 4.467

Příběhy se šťastným koncem / Zvierací záchranári 5.

Příroda, zvířata, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno, Fragment (ČR)

Little Owl Needs a Home, 2013

Kniha Zachráněná sovička

regiiiii
30.09.2020

Pěkný přiběh pro děti. Srozumitelně napsané a poučné jak se máme chovat při nálezu soviček.

šárofka
09.04.2020

Knížka se mi velmi líbila a byla velmi napínavá. Ráda si ji přečtu ještě hodněkrát. :)

GaleW
07.01.2019

Zatím jsme četli 3 knížky z této série a sovičku hodnotím určitě nejlépe, poutavý příběh, spousta nových a užitečných informací pro malé záchranáře, nijak zdlouhavé, hezky se četlo

Lucif
05.04.2018

Krásně napsáno. Doporučuji přečíst dětem i dospělákům. Mnoho užitečných a zajímavých informací o sovičkách. Moc pěkný příběh. Pohodové čtení. Napínavé též. Prostě super

Malýmedvěd
03.03.2018

Dcera si knihu jako odměnu sama vybrala v knihkupectví, řekl bych, že kvůli obálce :). Je to dobrá knížka pro první čtení. Jednoduchý a poučný příběh se šťastným koncem. Neodolal jsem a přečetl si to také a podle mne, s ohledem co dnes vychází pro děti, je to lepší průměr s podprůměrným překladem. Je to přesně ta knižní série, která Vás donutí ukázat dětem krásu a výhody Městské knihovny, protože po přečtení se už k ní asi nikdy nevrátíte.

JackieDecker
14.01.2018

Četla jsem knížku dceři před spaním a příběh se mi moc líbil. Avšak styl psaní mi nesedl. Copak ta napůl přeložená jména, to by mi nevadilo, ale spíš celkově se to nečetlo moc hladce, což když je to knížka hlavně pro děti je menší mínus. Ale zase je to pouze můj názor.

LvíčezCintry
05.01.2018

Protože má syn moc rád ptáčky, koupili jsme mu "Sovičku" i Zasněženou červenku. Nápad a téma je dobré, avšak u obou knih se mi nelíbí rozvláčnost a sáhodlouhé popisy běžných činností do posledního detailu, jakoby autoři museli natáhnout děj, aby měla kniha dostatek stran textu :( Méně je někdy více.

invocation11
02.12.2017

Ok, přiznám se, že mě dostala ta roztomilá sova na obálce... Pěkný příběh (který se opravdu může stát) pro starší děti, co mají rády přírodu. Jediné, co mě v dětské knize možná zarazilo - že jsou v ní rozvedení rodiče, kteří ale "udržují stále dobré vztahy". Jako by si současné děti měly odmala zvykat na to, že jde vlastně o úplně běžnou věc (v rámci dětské knihy se s tímto setkávám již potřetí, možná nový trend). Ale jak říkám, jen můj pocit...