Našlo se koťátko!

Našlo se koťátko! https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399698/bmid_naslo-se-kotatko-mPy-399698.jpg 4 128 26

Jednoho deštivého dne se v ordinaci Lilyiny maminky objevila tři maličká koťátka. Jejich kočičí máma se o ně nedokázala postarat, a tak o ně nyní musí pečovat Lilyina maminka zvěrolékařka a samozřejmě také malá Lily. Koťátka je potřeba pravidelně krmit, držet v teple a nahradit jim péči skutečné kočičí maminky. Kočičí kluci se mají čile k světu, ale o nejmenší koťátko - holčičku, má maminka s Lily opravdový strach. Podaří se jim slabé kotě zachránit a najdou kočičím sourozencům nový domov? Příběh byl inspirován skutečnou událostí, která je popsána v závěru knihy. Malí milovníci koček tu také najdou rady a tipy, jak správně o kočičky pečovat.... celý text

Literatura světová , Příroda, zvířata , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Abandoned Kitten , 2013

Alfička03
25.01.2017 5 z 5

Já to mám a touhle knížkou tak že : mám ráda zvířata a jejich záchranu takže se mi knížka moc moc líbila aby koťátka na konci.

fajka
10.04.2016 5 z 5

Nádherná knížka. Líbí se mi ty koťata. Hodně jsem to prožívala. Mám ráda příběhy ze šťastným koncem i osamělý králíček byl moc hezký. Chci si přečíst všechny knížky z té série. Už se chystám číst ježečka. Jsem ráda, že jsem si tu knížku přečetla!!!

reader.007
17.05.2015 2 z 5

Už podle obálky jsem tušila, že bude tahle knížka až lacině podbízivá. Nicméně moje dcera ji zbožňuje a já, abych nesoudila nepoznané, jsem si ji přečetla taky. Názor jsem nezměnila a i když už chápu, proč se jí tak líbí, stejně doufám, že se mi jednou podaří podstrčit jí i podle mne mnohem kvalitnější (a reálnější) zvířecí čtivo, jako jsou například knihy Jamese Herriota který dokáže dojmout i bez růžové obálky a "Shrekovsky" vykulených očiček.

jana.hud
27.04.2015 5 z 5

Krásný příběh o rodině, která pomůže zachránit koťátka nalezená venku. Je založený na skutečné události a zaujme nejen děti, ale i dospělé.
Dětem ukáže, že mít koťátko není jen radost,ale i starost.

Mikik
19.03.2015 5 z 5

Pro děti nádherný příběh, celá tahle série příběhů se šťastným koncem je moc krásná. Líbí se mi i zasazení do dnešní doby, kdy se děti dozvědí, že různé informace, jako třeba číslo záchranné stanice pro zvířata, si můžou najít přes internet, což dnešní děti jistě potěší. Důležité je, že příběh končí dobře, naučí dítě se starat o zvířátka a na konci přidá pár zajímavostí.

JanaDor
03.07.2014 5 z 5

Kniha má jednoduchý příběh, ale pro děti se mi moc líbí. Přesně je zde popsána starost o malinké zvířátko, děti vidí, že to dá hodně práce. Na konci knihy je vysvětleno, že je to podle skutečné události a jsou k tomu černobílé fotografie. Dále si přečteme rady, jak o kočku pečovat. A jako poslední se dovíme několik zajímavosti o kočkách. Já myslím, že je to moc povedená knížka, která se bude dětem líbit.