Hniezdo pre sovičky

Hniezdo pre sovičky https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287706/bmid_zvieraci-zachranari-hniezdo-pre-sov-O5h-287706.jpg 4 108 18

Krásny príbeh o ľuďoch s dobrým srdcom, ktorí pomáhajú zachraňovať zvieratká. Zbúranie starej stodoly pripravilo o strechu nad hlavou štyri malé sovičky. Keď ich Janko nájde, sú hladné a premrznuté. Po ich rodičoch nie je ani chýru, ani slychu. Jankova maminka preto zavolá na záchrannú stanicu, kde im poradia, ako sa majú o ne zatiaľ postarať. Sovičky sú z toho najhoršieho vonku, ale podarí sa pre ne nájsť náhradnú rodinu? Nebude to ľahké. Janko sa ale rozhodne, že záchranárom v hľadaní pomôže…... celý text

Literatura světová , Příroda, zvířata , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (SK)

Little Owl Needs a Home , 2013

Luigi1
24.03.2023 5 z 5

Krásná a čtivá knížka o zvířátkách

midone
15.04.2022 5 z 5

Hezké, milé. Pro malé děti, co mají rády zvířátka, úžasné.

Ishir
05.07.2021 5 z 5

Krásný příběh o sovickach.

Laurinka1000
23.04.2021 5 z 5

Moc hezký příběh.

regiiiii
30.09.2020 5 z 5

Pěkný přiběh pro děti. Srozumitelně napsané a poučné jak se máme chovat při nálezu soviček.

šárofka
09.04.2020 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila a byla velmi napínavá. Ráda si ji přečtu ještě hodněkrát. :)

GaleW
07.01.2019 4 z 5

Zatím jsme četli 3 knížky z této série a sovičku hodnotím určitě nejlépe, poutavý příběh, spousta nových a užitečných informací pro malé záchranáře, nijak zdlouhavé, hezky se četlo

Lucif
05.04.2018 5 z 5

Krásně napsáno. Doporučuji přečíst dětem i dospělákům. Mnoho užitečných a zajímavých informací o sovičkách. Moc pěkný příběh. Pohodové čtení. Napínavé též. Prostě super

Malýmedvěd
03.03.2018 3 z 5

Dcera si knihu jako odměnu sama vybrala v knihkupectví, řekl bych, že kvůli obálce :). Je to dobrá knížka pro první čtení. Jednoduchý a poučný příběh se šťastným koncem. Neodolal jsem a přečetl si to také a podle mne, s ohledem co dnes vychází pro děti, je to lepší průměr s podprůměrným překladem. Je to přesně ta knižní série, která Vás donutí ukázat dětem krásu a výhody Městské knihovny, protože po přečtení se už k ní asi nikdy nevrátíte.

JackieDecker
14.01.2018 4 z 5

Četla jsem knížku dceři před spaním a příběh se mi moc líbil. Avšak styl psaní mi nesedl. Copak ta napůl přeložená jména, to by mi nevadilo, ale spíš celkově se to nečetlo moc hladce, což když je to knížka hlavně pro děti je menší mínus. Ale zase je to pouze můj názor.

LvíčezCintry
05.01.2018 3 z 5

Protože má syn moc rád ptáčky, koupili jsme mu "Sovičku" i Zasněženou červenku. Nápad a téma je dobré, avšak u obou knih se mi nelíbí rozvláčnost a sáhodlouhé popisy běžných činností do posledního detailu, jakoby autoři museli natáhnout děj, aby měla kniha dostatek stran textu :( Méně je někdy více.

invocation11
02.12.2017 3 z 5

Ok, přiznám se, že mě dostala ta roztomilá sova na obálce... Pěkný příběh (který se opravdu může stát) pro starší děti, co mají rády přírodu. Jediné, co mě v dětské knize možná zarazilo - že jsou v ní rozvedení rodiče, kteří ale "udržují stále dobré vztahy". Jako by si současné děti měly odmala zvykat na to, že jde vlastně o úplně běžnou věc (v rámci dětské knihy se s tímto setkávám již potřetí, možná nový trend). Ale jak říkám, jen můj pocit...

kajka07
25.06.2017 5 z 5

Jo kniha byla zábavná

Alfička03
25.01.2017 4 z 5

Je to kniha do chvílí kdy se člověk cítí sám. Je to jako by se sama nabízela. Moc hezky napsané a některým větám těžko ale přesto s radostí uvěřitelné.

market.b
10.12.2016

je to super kniha

Jity-Lovies
18.04.2016

Krásní příjemná kniha, která je během chvilky přečtená :)

efka.saf
15.12.2015 5 z 5

Ještě lepší a "realističtější", než králíček :)

zuzana13
28.08.2015 5 z 5