Příběhy psané pádlem na řece

Vyprávění o závodníkovi a propagátorovi mnoha sportovních odvětví, který se stal naším prvním vodním skautem a vodních skautech, kteří se stali závodníky. Pomocí klukovských a sportovních příběhů se čtenář seznámí s legendárními postavami naší kanoistiky, ale i s okolnostmi a podněty, které je přivedly ke sportu a motivovaly k získání nejvyšších sportovních úspěchů na domácích i světových soutěžích, včetně olympijských her a mistrovství světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/38153/pribehy-psane-padlem-38153.jpg 4.34
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno · LepreZ

Kniha Příběhy psané pádlem na řece

Turlogh
26.11.2017

Asi nejlepší z knížek Ropima se skautskou tématikou. Velice zajímavé a skvěle napsané povídky o vodních skautech od začátku století (Josef R.-O.) Skvělá byla například příhoda "Duhy" s knížetem Schwarzenbergem, ta mě moc pobavila. Ropim měl takový výrazný, stručný a úderný styl. Psal poměrně v kratších větách a uměl v nich jasně vyjádřit to, na co jiní potřebují dlouhá souvětí. Měl dar písmáka a neznám jiného autora, který by svými příběhy uměl ve mě vyvolat vnitřní nadšení síly sluneční erupce. Třeba jak popisuje odplatu Felixe a Ruse na olympijských hrách v roce 1936 v Německu (odplatu za posměch Duhovi dříve), tohle vylíčení mě zcela nadchlo a uchvátilo. Prostě Ropim uměl! Doporučuji všem skautům, vodákům a nadšencům. Plných pět hvězd!

Mantikocka
07.03.2016

Naprosto skvělá kniha o našich slavných i méně slavných závodnících na vodě, vodních skautech, a vůbec všech skvělých lidičkách okolo vody.
Povinné pro všechny vodáky co to myslí vážně i pro ty co chtějí vědět něco o našich slavných vodácích, například Felix, Rus, Kudrna, Felíček, Riki, ale i Josef Rössler-Ořovský.

Otto Janka
česká, 1930 - 2009

všechny knihy autora

Kniha Příběhy psané pádlem na řece je v