Příběhy, pověsti a pohádky paní Hudby

Průvodce operní tvorbou vybraných děl, zpracovaný pro děti, vypráví obsahy oper jako samostatné příběhy. Doplněno medailonky tvůrců.
Vydání třetí.

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24585/pribehy-povesti-a-pohadky-pani-hudb-RLo-24585.jpg 4.651
Literatura naučná, Umění
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Příběhy, pověsti a pohádky paní Hudby

PeterBahn

Knihu jsem objevil v jedné chalupě na kotárech a majitele byli tak velkorysí, že mi ji věnovali. Jednalo se o vydání z roku 1989 a tedy z konce socializmu, kdy paní autorka (patrně) musela udělat jisté úlitby režimu… Na druhé straně se již už nesměle objevovala informace o náboženských kořenech J. B. Foerstera… Každopádně mě knížka mile uvedla do toho, o čem v libretech oper šlo. Kdyby paní učitelky hudební výchovy na základních školách měli podobné nadšení jako paní autorka, bylo by to príma! Ale jsem realistou, takže asi o moc víc dětí by k tomuto žánru neinklinovalo... Určitě si musí dnešní mládež projít jmény jako Ed Sheeran,… a to je asi dobře… ...i když jim nezávidím...:-)
V souvislosti s touto knihou musím vyzdvihnout práci Jana Jiráně a Ypsilonky za jejich vklad při přiblížení operních děl!

saez
08.06.2020

Tuhle knížku mi můj tatínek předčítal před spaním jako pohádky. A v koupelně při holení zpíval svým krásným sytým hlasem árie vodníka, nebo Kecala a kupodivu se při tom nikdy neřízl :-) Dveře do světa opery mi tak nenásilně otevřel dokořán.

Péťa1950
05.06.2020

Četla jsem v dětství. Rodiče nás na některé opery brali do Prahy.V knize jsem se seznámila s obsahem a lépe jsem vnímala děj. Průvodce světem opery pro děti a seznámení se skladateli. Svým obsahem stále aktuální.

m_martina
05.06.2020

Kniha poutavým způsobem přibližuje dětem i dospělým svět opery. I když do divadla bych na operu nikdy nešla, tuto knihu jsem si přečetla se zájmem.

Zdeniczka
05.02.2019

Další kniha mého dětství, která obývá i naši knihovnu. Ač hudbu (i tu klasickou) miluji, hudebku jako školní předmět jsem zas tak nemusela. Tahle knížka, kterou jsem jako dítě dostala, mě ale moc bavila a řadu děl a údajů o skladatelích jsem si pamatovala právě díky ní. Tudíž plným právem pět hvězdiček. :)

karolina7748
11.12.2017

Jsem asi kulturní barbar,ale tahle knížka o operách se mi moc líbila určitě si jí přečtu znovu

babicka_amalka
16.02.2017

byla pro mě předstupněm k Opeře, kterou paní Hostomská psala pro dospělé a z níž je tenhle výtah pro děti; knížku jsem měla moc ráda;

ritz
03.02.2016

Oblíbená knížka z dětství, četla jsem příběhy jako pohádky a získala jsem povědomí o operách.

opery a operety hudba hudební skladatelé libreta pro děti

Anna Hostomská
česká, 1907 - 1995