Příběhy, pověsti a pohádky paní Hudby

Průvodce operní tvorbou vybraných děl, zpracovaný pro děti, vypráví obsahy oper jako samostatné příběhy. Doplněno medailonky tvůrců.
Vydání třetí.

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24585/pribehy-povesti-a-pohadky-pani-hudb-RLo-24585.jpg 4.743
Literatura naučná, Umění
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Příběhy, pověsti a pohádky paní Hudby

Zdeniczka

Další kniha mého dětství, která obývá i naši knihovnu. Ač hudbu (i tu klasickou) miluji, hudebku jako školní předmět jsem zas tak nemusela. Tahle knížka, kterou jsem jako dítě dostala, mě ale moc bavila a řadu děl a údajů o skladatelích jsem si pamatovala právě díky ní. Tudíž plným právem pět hvězdiček. :)

karolina7748
11.12.2017

Jsem asi kulturní barbar,ale tahle knížka o operách se mi moc líbila určitě si jí přečtu znovu

babicka_amalka
16.02.2017

byla pro mě předstupněm k Opeře, kterou paní Hostomská psala pro dospělé a z níž je tenhle výtah pro děti; knížku jsem měla moc ráda;

ritz
03.02.2016

Oblíbená knížka z dětství, četla jsem příběhy jako pohádky a získala jsem povědomí o operách.

Gizminek
14.09.2013

Četla jsem v průběhu dětství. S touto knihou (a dalšími knihami o hudbě), spolu s dalším hudebním vzděláním šla ruku v ruce i vzrůstající láska ke klasické hudbě. Můj život bez klasické hudby by byl o moc chudší.

bukiet
18.03.2013

Pokud máte záměr vychovat z vašeho dítěte něco víc než jen konzumenta povrchního umění, zkuste mu pomocí této knihy přiblížit kouzelný svět operních příběhů. No a pak si spolu pusťte třeba nějakou operu na CD, nebo, ještě lépe, navštivte nějaké operní divadlo. A třeba se vám váš potomek zamiluje na celý život, jako se to stalo i mně osobně.

maryzka
16.06.2012

Když jsem byla na základní škole tak jsme tam měli divadelní kroužek, občas jsme jezdili na opery, takže díky této knize jsem měla přehled o obsahu oper.

Miila
07.10.2011

Velmi pěkně zpracované příběhy, člověku to ani nepřipadá, že čte operu.

opery a operety hudba hudební skladatelé libreta pro děti

Anna Hostomská
česká, 1907 - 1995