Příběhy plné lásky

Příběhy plné lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26609/bmid_pribehy-plne-lasky-04K-26609.jpg 4 39 3

Jedná se o výbor z Maupassantových nejlepších povídek. Maupassant zde zpodobňuje služky, paničky, nevěstky i šlechtičny a jejich všední radosti i starosti. Staví na pranýř jejich morálku. Najdeme zde celkem 46 povídek, jejichž výběr provedl český spisovatel Jan Drda.

sick.boy
23.07.2020 4 z 5

Čas od času má tato sbírka sklony k povrchnosti a monotónnosti, ovšem pak mě z klimbání vytrhne příběh o chudém muži, který se nechá v kupé nakojit od neznámé ženy. Což je dle mého názoru i na dnešní poměry vcelku odvaz a už jen za tento klenot hodnotím celou knihu velmi pozitivně.

yvett239
30.05.2020 5 z 5

Maupassant je zkrátka můj nejoblíbenější klasik, mám od něj načteno už asi přes 40 povídek, takže začíná pro mě být těžší a těžší najít nějakou novou. Jeho styl mě zkrátka baví, miluji všechny ty popisy prostředí a společnosti a psychologické procesy protagonistů. Doporučuji třeba čtenářům, kteří raději čtou kratší, ale o to poutavější žánry, s jeho povídkami nešlápnete vedle. :)

Moncele
04.06.2017 5 z 5

Tahle kniha ke mně přišla vlastně náhodou... Při jedné pracovní pochůzce na mě zavolala moje kolegyně jestli nechci nějakou knihu, že se stěhuje z domu do bytu a rozdává knihy z knihovny po mamince, babičce a dalších příbuzných. Zrovna jsem měla rozečtenou knihu o Provence od Jiřího Žáka, ve které byl mimo jiné příběh o Saint Tropez z doby, kdy ještě toto město patřilo chudým rybářům, lodím a dobrodruhům, nikoli četníkům a high sociaty... Mezi dobrodruhy, kteří se objevili v těchto dobách v Saint Tropez, patřil i spisovatel Guy de Maupassant, a tak jsem po nabízené knize s radostí sáhla. A musím říct, že jsem ani na chvilku nelitovala. Jednak mám ráda povídky, protože obdivuji spisovatele, kteří umí do malého prostoru vložit plnohodnotný příběh, jednak se mi atmosféra starých časů trefila do vkusu. Každý z povídek na mě dechla vlastní svět... Mohu jen doporučit - povídky jsou laskavé i kruté, humorné i tragické, a spousta z nich se mohla odehrát i v dnešních časech...