Příběhy o Karlu IV.

Kniha seznamuje čtenáře s osudy nejvýznamnějšího českého panovníka. Jazyk vyprávění a ilustrace jsou ušity na míru dětem předškolního a mladšího školního věku. Děti se dozví o základních životních milnících Karla IV., nahlédnou do jeho soukromí a seznámí se s lidmi, kteří žili v jeho blízkosti. Přečtou si nejen o Karlových vojenských taženích, ale především o jeho úsilí zvelebit naši zemi. Zjistí, jak to bylo se založením Univerzity Karlovy, Chrámu sv. Víta, Nového Města pražského, Karlova mostu......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/292300/pribehy-o-karlu-iv-MKP-292300.jpg 4.88
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Edika

agatha2
28.09.2017

Velmi pěkně zpracován životní příběh Karla IV. Kapitoly tak akorát dlouhé, aby děti zaujaly, pěkné ilustrace, opravdu jsme si s dcerkou toto čtení moc užily. Děti se díky této knize nenásilnou a zajímavou formou dozví spoustu informací o Karlovi, jeho dětství, ženách, dětech, dobové souvislosti, co vše vykonal a čím vším se zasloužil o rozkvět naší země. Opět další povedené dílko paní Drijverové.

witiko
22.03.2017

Jedna z nejlepších dětských knih, která byla u příležitosti 700letého výročí narození Karla IV. napsána. Hezké jsou i ilustrace, které nenápadně napodobují gotický malířský styl.

lapagerie
13.05.2016

Tuhle knížku jsem koupila včera pro svoje holky a rovnou jsem ji i přečetla. A stejně jako České pověsti i Příběhy o Karlu IV. se pěkně čtou, kapitolky jsou rozsahem přizpůsobené pro malé čtenáře. Obsahově zahrnují podstatná fakta o Karlově životě, nenásilnou formou.

Karel IV., český král a římský císař

Martina Drijverová

Martina Drijverová