Příběhy nočních děsů

Příběhy nočních děsů https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156052/pribehy-nocnich-desu-156052.jpg 3 6 2

Příběhy nočních děsů představují H.P.Blavatskou z neobvyklé stránky: jako důvtipnou glosátorku lidských slabostí a milovnici romantických povídek mírně hororových tónů. Avšak i za touto maskou poznáváme světoznámou teosofku, která ve zvycích běžných lidí nalézá pouta lidské duše a ukazuje tyto vztahy svým čtenářům. V knize je otištěno devět povídek, napsaných mezi lety 1873 a 1891, které propojují různé země světa, aby tak poukázaly na jednotu lidského nitra. Tep těchto povídek stále tiše opakuje známá slova: "Žádná víra nepřevyšuje Pravdu."... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Vodnář

Nightmare Tales

cheeto
08.02.2022 3 z 5

Povídky mají za cíl jasně předat určité morální principy (obecné, i zacílené na praktikující magiky (viz autorčina záliba v okultnu)), jsou proto jednoduché a předvídatelné. Čtenář ať neočekává klasickou dnešní akční/hororovu prózu. Zajímavé jsou nicméně popisy technik východní magie.

Tyet
07.11.2019 2 z 5

Strašidelné povídky z 19. století jsou skutečně takové, jak se dá očekávat. Přepjaté, nepravděpodobné, nudné a velmi málo strašidelné. Za mě ztráta času.