Příběhy lásky a nenávisti

od:

Příběhy lásky a nenávisti

Souborné vydání několika románů Françoise Mauriaca. Jsou zde obsaženy tyto romány: Polibek malomocnému (1922), Genitrix (1923), Pustina lásky (1925), Tereza Desqueyrouxová (1927), Klubko zmijí (1932). V polibku malomocnému se obětuje rodinným zájmům mladá žena. Genitrix vypráví o matce, která svého syna milovala tak, až způsobila smrt jeho ženy. V Pustině lásky se otec i syn zamilují do ženy pochybné pověsti. Klubko zmijí je nejvyzrálejší studií postav mučených sžíravou nenávistí k okolí. Doslov Jiří Pechar....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26595/romany-lasky-a-nenavisti-26595.jpg 3.810
Originální název:

Le Baiser au lépreux / Genitrix / Le Désert de l’amour / Thérèse Desqueyroux / Le Noeud de vipères

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Odeon
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Přidat komentář
Chesterton
02.11.2017

Na první dobrou, jsem knihu odložila. Doporučila mi ji "starší" duchem mladá knihovnice.... teprve po přečtení "Mládence ze starých časů", jsem trochu pochopila Mauraicův "styl a ducha" a přečetla i mnohé další:)

Atanone
02.06.2017

Kniha je napsaná velmi sugestivně a já osobně jsem jí měla plnou hlavu ještě dlouho po přečtení.

Hanka_Bohmova
22.01.2017

Člověk by se po tom neústupném, a přece milosrdném dušezpytu bál podívat do zrcadla, jakoupak zrůdičku v něm objeví. Při pohledu zblízka leccos neobstojí, realita ukrytá na dně "ctností" dokáže pěkně vyděsit, ale nechybí naděje, stále je čeho se chytit. Jsme ve válce, hlavně to nezabalit.


"Probouzíme se uprostřed podzimu a hrozny, na nichž se zachytilo něco svítivé dešťové vody, nenaleznou už to, oč je připravil mokrý srpen. Ale pro nás snad není nikdy pozdě. Cítím potřebu říkat si často, že není nikdy příliš pozdě.
...
Cítil jsem, viděl jsem svůj zločin, dotýkal jsem se ho. Nebyl jen a jen v tomto ohyzdném hnízdě zmijí; v nenávisti k dětem, v touze po pomstě, v lásce k penězům, nýbrž i v tom, že jsem se vzpíral pátrat v oblastech za těmito spletenými zmijemi. Setrvával jsem u nečistého klubka, jako by to bylo vlastní srdce - jako by se údery toho srdce smísily s těmi hemžícími se plazy. Nestačilo, že jsem po půl století neznal ze své bytosti nic než to, co jsem nebyl já: Jednal jsem tak, i pokud šlo o ostatní. Nikdy se mi vzezření ostatních lidí nejevilo jako něco, co je nutno protrhnout, čím je nutno proniknout, jestliže se k nim máme dostat."

Cabi
15.06.2012

Náročné, ale vynikající.

lady
19.11.2011

nedoporučuji o ničem


Autor a jeho další knihy

François Mauriac

François Mauriac
francouzská, 1885 - 1970

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených11x
v Doporučených1x
v Knihotéce18x
v Chystám se číst6x