Příběhy králíčka Petra

Veselá dobrodružství králíčků Petra, Hupky, Dupky a Bambulky a jejich bratrance Benjamína potěší nejmenší děti i rodiče, které postavičky znají. Po generace oblíbené příběhy o neposedných králíčcích, lišáku panu Todovi, jezevci Tomy Brokovi, Tomasíně Myšičkové, Babetce Brundibárové a dalších od britské autorky Beatrix Potterové patří dnes již mezi klasiku. Nově vycházejí u příležitosti čerstvě uvedeného filmového zpracování. Kniha je určena dětem od 4 let....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365036/pribehy-kralicka-petra-rnK-365036.jpg 4.527
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pro nejmenší
Vydáno, Pikola

Kniha Příběhy králíčka Petra

annes

Už se nikdy nekouknu na stopy zvířat jinak než na stopy malých přítel z příběhů. A vysvětlila mi proč mají myšky tak malé otvory do domečků :-) V jednoduchosti je síla, pro malé děti super :-)

Mi--LADA

Krásná knížka, pěkný příběh i nádherné obrázky. B. Potterová nikdy nezklame, moje rodinka jí prostě miluje! Film nás taky chytl za srdce, nádherné animace do tohoto roztomilého světa patří.

agatha2
18.09.2019

Toto je klasika, která doprovází anglické děti již od počátku 20.století. Tyto kouzelné příběhy o králičí rodině, jejich přátelích a jejich úhlavním nepříteli farmáři panu Gregorovi si musí zamilovat každý. Autorka si je kdysi vydala sama, sama si je i ilustrovala. A určitě ji tehdy ani ve snu nenapadlo, že je budou číst i děti ve 21.století. I já je svým dětem předčítala, když byli malí a včera jsem na toto vydání natrefila v knihovně a z nostalgie si ho půjčila domů a krásné jsem si zavzpomínala....

Verousek
02.07.2019

Nádherný příběh, nádherné ilustrace!

Kerberos
21.10.2018

Četla jsem vnučce a oběma se nám to líbilo.Film je ovšem lepší,dobře natočeno a i dospělí v něm najdou skvělý humor.

JessieEx
27.09.2018

Nové vydání je po grafické stránce opravdu krásně zpracované. Po technické stránce to bohužel trochu pokulhává, po jednom přečtení už se vazba rozpadá, což je obrovská škoda.
I můj roční syn si totiž originální obrázky Beatrix Potterové oblíbil. Knížečka je opravdu skvělá a já jsem zvědavá na filmové zpracování.
Zároveň bych taky chtěla do budoucna porovnat s knížkou Hádej, jak moc tě mám rád!, která teď běží jako seriál na "déčku" a králíčka Petra mi nejen kresbami připomíná...

bibi.r
25.06.2018

Ilustrace i něžný jazyk Beatrix Potter opravdu zbožňuji.

Samira
06.05.2018

Dílo Beatrix v rodině milujeme a velmi mne mrzí, že se jejích knih zatím u nás moc nevydalo. Nejvíce prahnu po jednotlivých příbězích vydaných v drobnějším formátu zvlášť.
Kniha Příběhy králíčka Petra vyšla při uvedení filmu do kin a obsahuje tři příběhy. Dva ty nejklasičtější králičí a příběh paní Bodlinkové.
Film je spíše klasickou moderní variací na Sám doma, i když má i mnoho světlých momentů.
Původní předloha je však jiným šálkem kávy. Kouzelná, nadčasová prostě nedostižná.
Krásné, opravdu doporučuji!

králíci anglická literatura výbor z díla pro děti od 4 let