Příběhy králíčka Petra

Veselá dobrodružství králíčků Petra, Hupky, Dupky a Bambulky a jejich bratrance Benjamína potěší nejmenší děti i rodiče, které postavičky znají. Po generace oblíbené příběhy o neposedných králíčcích, lišáku panu Todovi, jezevci Tomy Brokovi, Tomasíně Myšičkové, Babetce Brundibárové a dalších od britské autorky Beatrix Potterové patří dnes již mezi klasiku. Nově vycházejí u příležitosti čerstvě uvedeného filmového zpracování. Kniha je určena dětem od 4 let....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/365036/pribehy-kralicka-petra-rnK-365036.jpg 4.210

Peter Rabbit Enchanting Stories (1901)

Pro děti a mládež, Pro nejmenší
Vydáno:, Pikola

Kerberos

Četla jsem vnučce a oběma se nám to líbilo.Film je ovšem lepší,dobře natočeno a i dospělí v něm najdou skvělý humor.

JessieEx

Nové vydání je po grafické stránce opravdu krásně zpracované. Po technické stránce to bohužel trochu pokulhává, po jednom přečtení už se vazba rozpadá, což je obrovská škoda.
I můj roční syn si totiž originální obrázky Beatrix Potterové oblíbil. Knížečka je opravdu skvělá a já jsem zvědavá na filmové zpracování.
Zároveň bych taky chtěla do budoucna porovnat s knížkou Hádej, jak moc tě mám rád!, která teď běží jako seriál na "déčku" a králíčka Petra mi nejen kresbami připomíná...

bibi.r

Ilustrace i něžný jazyk Beatrix Potter opravdu zbožňuji.

Samira

Dílo Beatrix v rodině milujeme a velmi mne mrzí, že se jejích knih zatím u nás moc nevydalo. Nejvíce prahnu po jednotlivých příbězích vydaných v drobnějším formátu zvlášť.
Kniha Příběhy králíčka Petra vyšla při uvedení filmu do kin a obsahuje tři příběhy. Dva ty nejklasičtější králičí a příběh paní Bodlinkové.
Film je spíše klasickou moderní variací na Sám doma, i když má i mnoho světlých momentů.
Původní předloha je však jiným šálkem kávy. Kouzelná, nadčasová prostě nedostižná.
Krásné, opravdu doporučuji!

králíci