Príbehy džezového veku

Popis knihy zde zatím bohužel není.

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/317650/pribehy-dzezoveho-veku-uxv-317650.jpg 4.242
Literatura světová, Povídky
Vydáno:, Litera (SK)

Tales of the Jazz Age (1922)

Počet stran:296
Jazyk vydání:slovenský
Překlad:Ada (Adela) Böhmerová
ISBN:80-85452-74-X

Kniha Príbehy džezového veku

kristeen
12.01.2017

Název ve mně vzbuzoval optimistické představy, které se v prvních povídkách potvrdily. Velbloudí zadek byl jednou z nejvtipnějších povídek, které jsem četla a tak jsem byla nakonec trochu zaskočená tím, že jazzový věk sebou nenese jen vtip a šprým, ale i témata vážná, ba smutná. I tak ale brilantně zpracovaná.

MayB2
13.07.2014

Mix povídek v různých stylech, rozhodně nenudí.

fruitbueno
22.04.2014

Dojmy smíšené, některé texty (Tulipán, Velbloudí zadek, Něco bílého dorůžova, Podivuhodný případ Benjamina Buttona, Londýnský Tarquinius, Sedliny štěstí) byly nadprůměrné, ty jiné mě spíše nudily. Nicméně můžu všem vřele doporučit pro styl, lehkost a nadhled vyprávění.

Lodja
03.03.2014

Moje nejoblíbenější povídková kniha z kouzelného a trošku moc idealizovaného jazzového období. Ať jsou to ryze smyšlené šílenosti jako Podivuhodný případ BB nebo Diamant velký jako Ritz, melancholicky smutná dílka jako Sedliny štěstí, povídky s překvapivým závěrem jako Ach, rusovlasá kouzelnice nebo příběhy z úplně jiného soudku, všechny rozhodně stojí za to a většina vás nenechá jen tak je být, mávnout rukou a hned zapomenout.

tondavon
28.12.2012

Ještě mě nikdy tak nedrásalo u srdce, jako když jsem dal této knize tříhvězdičkové hodnocení, ale objektivně musím uznat, že když opomenu povídky Podivuhodný případ Benjamina Buttona a Sedliny Štěstí, tak je zbytek povídek v této knize veskrze průměr, či dokonce podprůměr, ale to i tak u mě nemění nic na tom, že Fitzgeralda stále považuji za jednoho z nejlepších spisovatelů, jakého jsem kdy četl.