Madame Okta

Madame Okta https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43087/bmid_madame-okta-prq-43087.jpg 4 737 82

Příběhy Darrena Shana série

První kniha série Příběhy Darrena Shana. Spolužáci Darren a Steve si navzdory varování svého učitele nenechají ujít neobvyklé představení v utajovaném Cirku Mostruoso, o kterém si přečetli na nalezeném letáku. Oba chlapci jsou představením uchváceni - Darren cvičenou pavoučicí, Steve jejím cvičitelem Hroozleym, který mu připomíná upíra z jedné knížky. Ve 33 kapitolách, do nichž Darren své vyprávění vtěsnal, stíhá jako v horečnatém snu jedna noční můra druhou a oba kamarádi se ocitnou v ohrožení života.... celý text

Literatura světová , Horory , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Cirque Du Freak , 2000

mia.com
06.12.2023 4 z 5

Tahle serie me dost bavila jako ditko.

Petrik87
01.10.2023 5 z 5

Přečetl jsem jedním dechem celou sérii. Perfektně napsané, velmi napínavé a čtivé. Vyhovuje mi, že knihy mají spád a neustále se děje něco zajímavého, žádná zbytečná omáčka kolem.

TessieB
03.01.2023 4 z 5

Madame Oktu jsem četla jako malá, sérii jsem ale tehdy bohužel nedočetla. Zavzpomínala jsem si, jak to všechno začalo a těším se na pokračování, knížky si budu doplňovat do své knihovny :) Příběh není nijak složitý, občas je až dětinský, ale je určený dětem, takže mě to nijak nepohoršuje.

@knihomolnice
24.09.2022 5 z 5

Díky této knize se ze mě stala knihomolka (a následně knihomolnice).
Poprvé jsem na ni narazila na základní škole a zbytek série zhltla s nadšením.

MesLivres
23.05.2022 4 z 5

V sérii pokračovat nebudu, knížka je víc dětská, než jsem předpokládala.
Každopádně příběh mě bavil a být mladší, tak bych se do něj zakousla s nadšením.

mewmew
21.04.2022

Mé dvanáctileté já by z téhle knižní série bylo nadšený.

voody99
28.02.2022 4 z 5

Ano na tuhle knihu jsem už stará ale to mi vůbec nevadilo abych si jí užila.
Za mě spokojenost a určitě přečtu i další díly.

Luigi1
22.02.2021 5 z 5

Moc pěkně napsané.Čte se úplně sama.Mohu jen doporučit

ElessaRiverbow
05.11.2020 4 z 5

Na tuto knihu jsem narazila jako na audioknihu již minulý rok a moc se mi zalíbila. Letos jsem si ji také poslechla a když jsem zjistila, že jí mají v knihovně, moc dlouho jsem neváhala a vypůjčila si ji. A příběh ani po třetí nezklamal. Čtení jsem si užila. Styl psaní je možná trochu jednodušší, než jsem zvyklá, ale to moc nevadilo. Kniha je krátká, děj odsýpal a postavy jsou zajímavé a z většiny sympatické. V blízké době mám v plánu se vrhnout na další díl.

Cryptkeeper
12.08.2020 5 z 5

Srdcovka,která odstartovala jednu z nejzásadnějších knižních sérií mého života. Není potřeba více slov,tak neváhej a ponoř se také do tohoto úžasného světa :)

JancaKube
26.07.2020 5 z 5

Knížku jsem četla jako dítě a strašně se mi líbila. První kniha, která mě opravdu ohromila.

hnilda3
28.04.2020 5 z 5

Knihu jsem četla už před hodně lety a teď jsem si ji přečetla ráda znova. I když už nejsem cílová skupina, tak je to pořád skvělé čtení, je to psáno hodně napínavě :).

Lady.Lucrezia
09.02.2020 4 z 5

Horror mě baví všeobecně a tenhle dětský je opravdu fajn. Je to vlastně takové dobrodružství s přáteli, školou a monstry, obohacené o napětí a smrt. Vše je podáno příjemně, hlavní postava, která je současně vypravěčem příběhu se nám během knihy vyvíjí a další postavy rovněž neustrnou.

Mirin1349
15.11.2019 5 z 5

Od knížky jsem neměla přehnaná očekávání a možná i díky tomu jsem byla velmi mile překvapena. Ač věkově nejsem typická cílová skupina této série, tak se musím přiznat, že jsem si čtení i tak moc užila. Naopak trochu lituji, že jsem se ke knížce nedostala dříve, jako teenager bych z ní byla určitě taky nadšená. Příběh má spád, hned úvod mi poskytl velký příslib dobrého příběhu, hlavní postava mi byla moc sympatická a i když zápletka byla lehce předvídatelná, tak stejně tam mírné napětí bylo taky. Co se mi taky moc líbilo, byl důraz na hezké vztahy Darrena s rodiči a mladší sestrou, to tak hezky pohladilo na duši. :) Určitě budu ve čtení série pokračovat.

Karimah
29.07.2019 4 z 5

Docela fajn čtení pro starší děti.

MaAd97
19.01.2019 5 z 5

SKvělá kniha.

Ailee
18.08.2018 3 z 5

Celou sérii jsem četla poprvé ještě na základce. Vím, že mě bavila, a taky si vzpomínám na ten konec, který mě štval. A i když si dost z celého příběhu pamatuji, dostala jsem chuť si ho přečíst znovu.
Začátek se mi vlekl, ale konec pak už celkem svištěl, a to i navzdory, že si ho díky filmu pamatuji víceméně slovo od slova.

vonMalik
25.07.2018

Celý život přemýšlím, kde se u mě vzala ta panická hrůza z pavouků. Pak jsem v knihovně narazila na tuhle knížku a vzpomněla si, že jsem ji v mládí četla. Záhada vyřešena....

9255
18.06.2018

Opravdu hororové čtení. Z madam Okty mám stále hrůzu. I přesto všechno doporučuji!

gabice4
05.02.2018 3 z 5

"Když jsem šel spát, vždycky jsem si představoval, jak se pavouk přikrade dolů, vplíží se mi do úst, sklouzne dolů hrdlem a nákladem mi do břicha spoustu vajíček"..... tak po těchto větách, které jsou hned na začátku jsem měla hrůzu v očích. Jako člověk, který má panickou hrůzu z pavouků, jsem nevěděla jestli mám vůbec číst dál. Jelikož jsem měla na poličce další díly půjčené z knihovny, tak jsem si řekla, že to dám.Po přečtení....... Dobrá hororová pohádka, nějak jsem tomu všemu nevěřila, až moc lehce vzal Darren situaci, kdy se mu změnil celý život.