Příběhy budov

Většinu svého života trávíme uvnitř budov. Víme však, proč a jak je ale lidé začali stavět? Zdobit? Navštivme slavné stavby, od pyramid egyptských faraonů až po Centre Pompidou v Paříži. Příběhy Patricka Dillona o významných budovách – a významných lidech, kteří je postavili – oslavuje vynalézavost lidského ducha. Mimořádně podrobné ilustrace Stephena Biestyho nás zavedou dovnitř slavných budov a ukáží nám, jak tyto pozoruhodné stavby vlastně drží pohromadě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452189/big_pribehy-budov-mTW-452189.jpg 4.34
Literatura naučná, Architektura

Vydáno: , Bambook

The Story of Buildings, 2014

Kniha Příběhy budov

Denny456
31.07.2021

Kniha je taková nevyrovnaná. Pro mladší čtenáře je tam občas dost nezvyklý jazyk a některé podněty si nebudou umět spojit a pro dospělé je to zase velmi povrchní průlet dějinami architektury. Jedná se o styl sem tam si něco vyberu z různých období. Ilustrace jsou pěkné, ale díky vazbě knih jsou dvoustranné ilustrace občas uprostřed nekoukatelné.

esma
04.01.2021

Příběhy budov nabízí působivý časový průřez stavební dovednosti těch nejlepších vizionářů a stavitelů, můžeme se poučit, kochat, vzpomínat i snít …

TheMelorry
31.10.2020

Tahle kniha je opravdu skvěle zpracovaná, a to jak po grafické stránce, tak po té obsahové. Postupně provází a podává informace od počátku věků, přes starověký Egypt, řecké a římské chrámy, Francii Ludvíka XIV., Křištálový palác ze světové výstavy v Londýně, ale i moderní jako je škola pro stavitele Bauhaus nebo opera v Sydney. Každá z těchto budov a i mnohé další jsou podrobně rozebrány po architektonické stránce. K tomu je připojen zajímavý text, přibližující historické souvislosti, případně kým a proč byla budova stavěna.
To vše je zpracované opravdu skvělou formou. Krásné ilustrace a zajímavé texty, které mapují hisotrický vývoj/kontext a jistě předají mnohé informace.
Kniha rozhodně není jen pro mladíší čtenáře. Doporučila bych ji každému, koho zajímá architektura, historie, nebo se prostě chce dozvědět něco nového.