Příběh z Domu Elizy Orzeszkowej

Příběh z Domu Elizy Orzeszkowej https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510542/bmid_pribeh-z-domu-elizy-orzeszkowej-Bfz-510542.jpg 5 4 1

Na pultech knihkupectví se nachází spousta romantických knih, jejichž děj se odehrává v Paříži, Římě, Londýně či New Yorku. Jako by snad láska mohla kvést pouze zde. Přitom cit může vzklíčit a rozvinout se i kdekoliv jinde. Přijměte tedy pozvání do Varšavy, kde v malém bytečku žije s kocourem Fridayem a vzpomínkou na zesnulé rodiče Oliwie. Ve vleklém restitučním řízení získá několik téměř bezcenných pozemků a na první pohled nepříliš vzhledně působící dům na ulici Elizy Orzeszkowej. Díky němu vstoupí do Oliwiina života láska, dobrodružství i naplnění!... celý text

Terien983
22.05.2023 5 z 5

Další kniha vydána mým oblíbeným nakladatelstvím, a opět jsem spokojená.
Řekla bych, že příběh je takový odpočinkový, jeho čtení jsem si moc užila. A velmi chválím romantickou linku.
Hlavní hrdinka Oliwie je sympatická a je velmi lehké se s ní ztotožnit a vše prožívat s ní. Vztah mezi ní a Wiktorem měl možná trochu rychlý začátek, ale jinak byl pěkný a uvěřitelný.
Prostředí Varšavy mě nadchlo. Také se mi líbily části příběhu, v nichž se Oliwie snaží najít paní Natalii, autorku deníků, které Oliwie našla v restitucí získaném domě. I ty deníky byly zajímavé, za mě se jim autorka mohla v příběhu klidně věnovat trošku víc. A možná mohla některé scény a situace rozepsat víc dopodrobna.
Ale jinak to bylo skvělé a já knihu moc doporučuji.
Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji nakladatelství Backstage Books :)

Autorovy knížky

2023  100%Příběh z Domu Elizy Orzeszkowej