Příběh umění

Příběh umění https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12878/bmid_pribeh-umeni-AJc-12878.jpg 5 312 44

Kniha světoznámého historika umění umožňuje základní orientaci ve zvláštní a fascinující oblasti lidské činnosti, jakou je právě umění. Na 684 stranách doplněných černobílými i barevnými reprodukcemi a vyklápěcími přílohami se pokouší srozumitelným způsobem utřídit nepřeberné bohatství jmen, období a slohů.

Literatura naučná Umění Encyklopedie
Vydáno: , Argo , Mladá fronta

The Story of Art , 1950

Amaranta
19.03.2012 5 z 5

Samozřejmě, je to povšechné a odborně vpodstatě nepřínosně, ale jako vhled do výtvarného umění a příručka pro nadchnutí, zalíbení a pochopení vynikající. To nelze popřít.

Senza Jenka
17.08.2011 5 z 5

Obdržela jsem na své přání k jedněm narozeninám. Na takové nezáživné téma je to skvěle čtivé.

audrey
20.07.2011 5 z 5

Považuji ji za jednu z nejlépe napsanou, velmi čtivou knihou o umění vůbec,...:-)

Koumi
28.01.2011 5 z 5

Jedna z nejstěžejnějších publikací, mapující vývoj a vnímání umění v převážně západní orientaci. Kniha, která má jistě své mouchy, ale rozhodně se řadí mezi nejlépe zpracované a čtenářsky nejpřívětivější encyklopedie. Zásadní dílo pro odborníky i laiky.