Příběh templářů 1.

Výpravná publikace přináší nové souvislosti a původní fotografie mnohdy neznámých míst. Byla vydána u příležitosti výstavy Příběh rytířského řádu templářů - Tvář Leonarda da Vinci pořádané na zámku Zbiroh k 700. výročí zrušení templářského řádu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100289/pribeh-templaru-i-Dfa-100289.jpg 36
Literatura česká
Vydáno, Praga Mystica, Česká televize

Kniha Příběh templářů 1.

elcapitano

Dvě hvězdy dávám za grafickou úpravu a výpravnost knihy. Jinak kniha působí jako poměrně rychlokvašný produkt. V textu čtenář nepozná, co je historický fakt, co autorova domněnka či spekulace a co účelová manipulace směrem k "ještě větší záhadě".
Vlastně to mi na knize (a podobných knihách) vadí nejvíc: tváří se jako historické pojednání, ale jde v zásadě o "histo-bulvár" .. kloužeme po povrchu, vytáhneme nějakou pikantnost, něco s něčím smícháme, zatváříme se tajemně .. ono se to prodá.

anthea
12.03.2016

Jelikož jsem četla o templářích poprvé, tak to pro mne bylo velmi zajímavé. Ovšem nevím, co z toho byly ty nové souvislosti, takže toto nemohu posoudit. Některé domněnky mi ale přišly zbytečné, zdálo se mi, že jsou to spíše smyšlenky, které jsou daleko od pravdy.

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Díl I–IV
Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Díl I–IV