Příběh staré šperkovnice

Příběh staré šperkovnice

Po požáru kláštera a poutního kostela v Králíkách je nalezena kazeta se starými šperky. Avšak nálezce, prostý zednický pomocník, záhy umírá. Komisař finanční stráže Eduard Plischek díky válečnému vysloužilci Mourkovi zjišťuje, že jeden z klenotů, rozpůlené zlaté srdce, patřil sestrám Magdě a Marii. Ty doprovázely jeho pluk při tažení do Neapolska jako markytánky a srdce s sebou nesly jako talisman. Tady ale stopa končí.....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321727/pribeh-stare-sperkovnice-qts-321727.jpg 3.99

Komisař Eduard Plischek (2.)

Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Iki1

Čtení to je hodně prázdninové připomínající spíše červenou knihovnu (zvláště konec je to typicky červený). Historické detektivky obecně trpí příliš jednoduchým dějem, nepříliš komplikovaným, zde už od poloviny knihy hodně jednoznačným. V této knize oceňuji zvládnutý vypravěčský autorčin jazyk a dobré historické reálie. Na to, že jde o vázanou knihu, tu bylo větší množství gramatických chyb ve shodě podmětu s přísudkem.

Nestorkea

Milá oddechovka s příjemnými hlavními postavami.

Honzin

Kniha před přečtením mě zaujala několika atributy, zajímavá grafika obalu, pro mě nová autorka a také období C. K. monarchie. Slovo příběh v názvu knihy opravdu na stránkách odvíjí barvitě zasazený příběh regionu, místních obyvatel i doby.
Knížka je psaná čtivě a s jistým životním nadhledem. Pro mě příjemné večerní čtení o velikonočních svátcích.