Příběh staré šperkovnice

od:

Příběh staré šperkovnice

Po požáru kláštera a poutního kostela v Králíkách je nalezena kazeta se starými šperky. Avšak nálezce, prostý zednický pomocník, záhy umírá. Komisař finanční stráže Eduard Plischek díky válečnému vysloužilci Mourkovi zjišťuje, že jeden z klenotů, rozpůlené zlaté srdce, patřil sestrám Magdě a Marii. Ty doprovázely jeho pluk při tažení do Neapolska jako markytánky a srdce s sebou nesly jako talisman. Tady ale stopa končí.....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321727/pribeh-stare-sperkovnice-qts-321727.jpg 411
Série:

Komisař Eduard Plischek (2.)

Žánr:
Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
alnahu
30. ledna

Historická detektivka-případ nalezené truhličky plné šperků-vyšetřuje komisař finnační stráže Eduard Plischek.Začne zdlouhavé pátrání po majiteli šperků,proč si je někdo složitě schovával na příhraničním poutním místě.Příběh má své tajemství a rozpůlené srdce, které patřilo sestrám Marii a Magdě je opředeno kletbou.Jednoduchý odpočinkový děj ,čtivě napsaný.

Iki1
07.08.2017

Čtení to je hodně prázdninové připomínající spíše červenou knihovnu (zvláště konec je to typicky červený). Historické detektivky obecně trpí příliš jednoduchým dějem, nepříliš komplikovaným, zde už od poloviny knihy hodně jednoznačným. V této knize oceňuji zvládnutý vypravěčský autorčin jazyk a dobré historické reálie. Na to, že jde o vázanou knihu, tu bylo větší množství gramatických chyb ve shodě podmětu s přísudkem.

Nestorkea
27.07.2017

Milá oddechovka s příjemnými hlavními postavami.

Honzin
16.04.2017

Kniha před přečtením mě zaujala několika atributy, zajímavá grafika obalu, pro mě nová autorka a také období C. K. monarchie. Slovo příběh v názvu knihy opravdu na stránkách odvíjí barvitě zasazený příběh regionu, místních obyvatel i doby.
Knížka je psaná čtivě a s jistým životním nadhledem. Pro mě příjemné večerní čtení o velikonočních svátcích.