Příběh skupiny Pink Floyd

Kořeny Pink Floyd zasahují až do poloviny 60. let minulého století. Kapela se postupně stala průkopníkem progresivního rocku a stala se známou díky filozofickému ladění textů, zvukovým experimentům a v neposlední řadě mimořádně propracovaným koncertům. Kniha je podrobnou biografií skutečné legendy moderní kultury, která by neměla chybět nejen v knihovně rockových fanoušků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154733/pribeh-skupiny-pink-floyd-154733.jpg 4.78
Literatura naučná, Umění
Vydáno, Nava

Pigs Might Fly: The Inside Story of Pink Floyd, 2007

Kniha Příběh skupiny Pink Floyd

kozel89
17.11.2015

Moc hezky zpracovaná biografie, psaná velmi čtivě. Dozvíte se zde v podstatě vše co o PF potřebujete vědět a každý fanoušek PF bude zase o něco chytřejší. Jak již ale bylo zmíněno ostatními čtenáři, překlad není silnou stránkou této knihy.

ZH6
17.09.2013

Tato kniha je povinností pro věrného fanouška skupiny. Je to obsáhlá práce obsahující popis působení Pink Floyd a jejich členů na hudební scéně. Vyprávění o vztazích ve skupině a ostatních záležitostech je podáno objektivně s využitím spousty rozhovorů s členy kapely nebo s lidmi, kteří byli s kapelou nějak spojeni, které autor k psaní této knihy používal.

Neby
27.07.2013

Škoda toho překladu. Donutilo mě to sahnout po knize angličtiny a učit se. Vše zlé je pro něco dobré.

quichequiche
07.04.2013

Už na čtvrté stránce jsem se stihla naštvat. Nevím, jak moc dobře anglicky paní překladatelka umí, ale aby "I've been mad for fucking years" přeložila jako "Šílel jsem v zasranejch letech", to mě teda trošku zaráží. Mám skoro strach číst dál, kdoví co se v knize ještě dozvím. Aby to byla vlastně všechno pravda. Aby se náhodou fakta neztrácela v překladu. Nevím, jestli si paní Fontánová bude tento komenář číst, to bych asi chtěla moc, ale pokud přece jenom: nepřekládejte. Prosím, nepřekládejte.