Příběh oka / Matka

Příběh oka / Matka obálka knihy
Mé hodnocení:

Dvě novely francouzského autora. Základem Bataillovy etiky je idea pokračování zákazů, které si společnost během svého vývoje zavedla a tato transgrese je projevem svobody jednotlivce. Erotika je v jeho podání suverénní forma lidské vůle a spontánní přitakání životu ze strany člověka, odsouzeného žít v konzumní společnosti. V první próze (Příběh oka, 1928) jde o překračování sexuálních a společenských konvencí trojicí mladých lidí, druhá próza (Matka, posmrtně 1966) je věnována incestnímu vztahu matky a syna. Pro většinu soudobé francouzské kritiky je autorovo dílo vrcholem moderního myšlení; od jeho smrti (1962) se jeho pracím dostává stále více pozornosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26207/pribeh-oka-matka-Mh2-26207.jpg 3.833
Literatura světová, Novely
Vydáno, Reflex

Histoire de l'œil / Ma mère

Kniha Příběh oka / Matka

Palivo
10.09.2020

Bom dia,

V této knížce se vyskytuje tolik sexu, že by se místo očima dala přečíst i penisem. To mě vede k úvaze, že by bylo opravdu skvělé, kdyby naše intimní partie uměly číst. To bych si ve vlaku strčil do trenek Dostojevského a šel spát.

Knížka sleduje jak se mladej pár, tak trochu porno Bonnie a Clyde, rozhodnou vyzkoušet koho všechno můžou pomočit, znásilnit a kam se všude dají strkat vajíčka. Chtěl bych to rozvést, ale jednak nemám rád rozvody a druhak v knížce nic jiného není. Za bestialitu a odpornost uděluji 7/10 a přihazuji jeden bod navíc za doslov autora, kde rozebírá symboliku knihy. Jeho rodina byla tedy dost mešuge.

Příběh oka tedy doporučuji všem, kteří rádi choděj na PornHub, ale zrovna jim nefunguje internet. A taky lidem, kteří měli někdy chuť někomu vypíchnout oko a strčit si ho do čokoládovny.

Romanka89
14.01.2016

Dvě povídky pro milovníky erotické literatury, která není prvoplánová.

Příběh oka:
Erotická povídka, která je psaná velmi otevřeně, bez skrupulí, líčí život a sexuální zážitky jedné trojce mladých lidí. Ústředním motivem je oko, které provází celý příběh, v různých podobách (vejce, býčí varlata).

Matka:
Příběh o neobvyklém vtahu mezi matkou a synem, o bezbřehé lásce syna k matce, ať je jakákoliv. „Vezmi si ode mne ponaučení, že nic tak nepohání ke špatnosti jako touha být šťastný.“