Příběh oka / Matka

Příběh oka / Matka

Příběh mladého (cca šestnáctiletého) hrdiny se dvěma, pro něj zásadními, dívkami. Je zde zřetelné právě to Bataillovo ústřední téma - tedy ona transgrese, opojení, ponor do vlastního pudového světa a naprosté zmizení všech hranic. Ať už je tím míněn rozpuk duševní choroby (a následná sebevražda) první „andělské“ dívky, či vulgární, násilnické a nekonvenční chování jeho milenky, které se dovršuje znásilněním a vraždou kněze. Úleva pociťovaná při močení je hlavní bod veškerého konání mladých hrdinů a je i jakýmsi popudem pro rozvoj všech následujících aktivit a prožitků....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26207/pribeh-oka-matka-Mh2-26207.jpg 3.926

Histoire de l´œil (1928)

Vydáno:, Reflex

Romanka89
14.01.2016

Dvě povídky pro milovníky erotické literatury, která není prvoplánová.

Příběh oka:
Erotická povídka, která je psaná velmi otevřeně, bez skrupulí, líčí život a sexuální zážitky jedné trojce mladých lidí. Ústředním motivem je oko, které provází celý příběh, v různých podobách (vejce, býčí varlata).

Matka:
Příběh o neobvyklém vtahu mezi matkou a synem, o bezbřehé lásce syna k matce, ať je jakákoliv. „Vezmi si ode mne ponaučení, že nic tak nepohání ke špatnosti jako touha být šťastný.“

Georges Bataille

Georges Bataille