Příběh o Třpytivé rovině

od:

Příběh o Třpytivé rovině

Mladý rytíř Hallblith z rodu Ravenů vyráží na zdánlivě beznadějnou pouť za záchranou své milované snoubenky Hostage, jež byla unesena neznámo kým a neznámo kam. Nepříznivé cesty osudu ho zavedou až na mýtický ostrov, na němž leží země Třpytivé roviny, kterou též zvou zemí Nehynoucích. Na tomto místě hrdina nachází mnoho podivného a to, že zde lidé neumírají, je jen jedna ze záhad Třpytivé roviny. Porazí láska v Hallblithově srdci všechny nástrahy a svody? Nalezne svou drahou Hostage? A podaří se mu najít cestu zpět domů?
Vůbec poprvé si můžete v češtině vychutnat jeden z prvních fantasy románů. Příběh o Třpytivé rovině je často řazen mezi nejvýznamnější díla celého žánru a neměl by chybět v knihovně žádného fantasy nadšence.
William Morris položil základní kámen vysoké fantasy právě tímto příběhem. Zásadně tak ovlivnil tvorbu dalších autorů. K jeho dílu se často odkazoval zejména J. R. R. Tolkien, a román tedy lze doporučit všem milovníkům Pána prstenů.

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321673/pribeh-o-trpytive-rovine-Map-321673.jpg 4.37
Originální název:

The Story of the Glittering Plain Which Has Been Also Called the Land of Living Men or the Acre of the Undying (1891)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Černý Drak
více informací...
Počet stran:156
Překlad:Marta Holbová
Edice:Základní kameny fantasy (1.)
Autor obálky:Roman Koňařík
Vazba knihy:měkká / brožovaná
ISBN:978-80-906481-3-5
Nahrávám...

Komentáře (1)

špulo
22. dubna

Vydať takéto dielo dnes chce odvahu. A prečítať ho tiež. Ja však každému, kto sa zaujíma o fantasy trochu hlbšie, doporučujem to skúsiť. Predsa, možnosť prečítať si knihu, ktorá vyšla dávno pred Hobitom a v českom preklade, sa našincovi často nenaskytne. A tak aj treba ku knihe pristupovať - s trpezlivosťou a úctou. Je to staručké, s adekvátnym prekladom a atmosférou starých časov. Nedá sa to porovnať s dnešnou produkciou. A pokiaľ budú v "našich" končinách takéto knihy vzácnosťou, akože aj sú, nezaslúžia si menšie hodnotenie ako plný počet...


Štítky

viktoriánská fantastika

Autor a jeho další knihy

William Morris

William Morris
anglická, 1834 - 1896

Uživatelé mají knihu

v Přečtených8x
v Čtenářské výzvě3x
v Knihotéce6x
v Chystám se číst16x
v Chci si koupit5x