Příběh o Třpytivé rovině

od:


KoupitKoupit eknihu

Mladý rytíř Hallblith z rodu Ravenů vyráží na zdánlivě beznadějnou pouť za záchranou své milované snoubenky Hostage, jež byla unesena neznámo kým a neznámo kam. Nepříznivé cesty osudu ho zavedou až na mýtický ostrov, na němž leží země Třpytivé roviny, kterou též zvou zemí Nehynoucích. Na tomto místě hrdina nachází mnoho podivného a to, že zde lidé neumírají, je jen jedna ze záhad Třpytivé roviny. Porazí láska v Hallblithově srdci všechny nástrahy a svody? Nalezne svou drahou Hostage? A podaří se mu najít cestu zpět domů?
Vůbec poprvé si můžete v češtině vychutnat jeden z prvních fantasy románů. Příběh o Třpytivé rovině je často řazen mezi nejvýznamnější díla celého žánru a neměl by chybět v knihovně žádného fantasy nadšence.
William Morris položil základní kámen vysoké fantasy právě tímto příběhem. Zásadně tak ovlivnil tvorbu dalších autorů. K jeho dílu se často odkazoval zejména J. R. R. Tolkien, a román tedy lze doporučit všem milovníkům Pána prstenů.

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321673/pribeh-o-trpytive-rovine-Map-321673.jpg 4.29
Orig. název:

The Story of the Glittering Plain Which Has Been Also Called the Land of Living Men or the Acre of the Undying (1891)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Černý Drak
více informací...
Počet stran:156
Překlad:Marta Holbová
Edice:Základní kameny fantasy (1.)
Autor obálky:Roman Koňařík
Vazba knihy:měkká / brožovaná
ISBN:978-80-906481-3-5
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
Dandulka
03. listopadu

Zajímavá knížečka. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na její jazyk, ale jinak moc pěkné čtení. Pro milovníky fantasy mohu jen doporučit.

honajz
26. září

Čte se to dobře, ale jak příběh plyne, veškerá očekávání se pomalu rozplývají, a stává se z příběhu jenom putování na jeden ostrov, pak na druhý, a zase zpět. Někde daleko na pozadí jsou skryta moudra jako lhát se nemá, přátelství je fajn, jedna láska je ta pravá, nelze se vždy jen radovat apod. Popravdě mi celý ostrov Třpytivá rovina přišel pošahaný, spíš vypadal jak nevěstinec křížený s dávkou opiátů, a lidé se podle toho chovali. Čekal jsem víc do hloubky něco o Lištičce, důvodech únosu, o králově dceři, aby nebyla jen trpnou loutkou, ale dostalo se mi nečekaných chování a zela nečekané šlechetnosti od prohnilého národa zlodějů...

špulo
22. dubna

Vydať takéto dielo dnes chce odvahu. A prečítať ho tiež. Ja však každému, kto sa zaujíma o fantasy trochu hlbšie, doporučujem to skúsiť. Predsa, možnosť prečítať si knihu, ktorá vyšla dávno pred Hobitom a v českom preklade, sa našincovi často nenaskytne. A tak aj treba ku knihe pristupovať - s trpezlivosťou a úctou. Je to staručké, s adekvátnym prekladom a atmosférou starých časov. Nedá sa to porovnať s dnešnou produkciou. A pokiaľ budú v "našich" končinách takéto knihy vzácnosťou, akože aj sú, nezaslúžia si menšie hodnotenie ako plný počet...

Štítky

viktoriánská fantastika

Autor a jeho další knihy

William Morris

William Morris
anglická, 1834 - 1896

Uživatelé mají knihu

v Přečtených10x
v Čtenářské výzvě4x
v Knihotéce6x
v Chystám se číst17x
v Chci si koupit5x