Příběh O: Krásná z Roissy

od:

Příběh O: Krásná z Roissy

Která žena se nikdy nezasnila nad tím, že je zcela oddána napospas jednomu či více mužům a vrhla se do dobrodružství bolesti a odevzdání? A který muž nezatoužil najít ve své posteli ženu zcela nahou, připoutanou a ochotnou plnit všechna jeho přání? Interaktivní návštěva zámku v Roissy, kde ženské i mužské touhy dýchají skutečností a kde vám obnažené dívky s ochotou dolijí sekt, kdykoli vám bude příliš horko......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/51_/51155/pribeh-o-krasna-z-roissy-KIV-51155.jpg 3.593
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, TABU
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (17)

Přidat komentář
Espoir
01.11.2017

Kniha, která velkou mírou spoléhá na čtenářovu fantazii. Nejsou vysvětleny motivy postav, především slečny O. Chybělo mi vysvetlení třeba i toho, co se událo před příjezdem do Roissy, co postavy vedlo k tomu, že se sem vydaly. Zda to slečna O podstoupila dobrovolně nebo z donucení (z lásky?). Velká část příběhu je nevyslovena, dokonce mi přijde, že v některých otázkách si dokonce protiřečí. SPOILER Třeba slečna O na začátku zmiňuje, že pro Reného všechno utrpení vydrží - a později se dozvídáme, že Renému týrání slečny O je proti srsti. Kniha tak působí trochu zmateně. Těžko říct, zda je to záměrem autorky nebo ne. Za sebe však nemohu dát více než 3*.

Stolda
23.06.2017

Asi je z mých komentářů čitelné,že jeden z uživatelů této databáze má se mnou společnou knihovnu a lampu u večerního čtení zhasínáme spolu. Ale názory na knihy máme každý jiné. Mně například tahle kniha líbila, tím víc je mi líto komentáře mé přitelkyně,když některé pasáže přeskočila ( že by prudérnost? pak ale nečekejte ,že příjde nějaké Wau...) a tím pak nepochopila , protože nechtěla, dost důležité souvislosti. Ano,lidská touha a sexualita jdou ruku v ruceZa mě hodnocení knihy je vysoké. A oceňuji,že tato kniha vyšla a čte se. A jistě,nám chlapům se asi čte lépe,protože na rozdíl od těch našich slabších poloviček,my si při čtení takových knih nic nemalujeme na růžovo.

Damato
22.06.2017

Tak dlouho jsem doma otravovala, že ji chci číst až se nedávno doma objevila ( jo, jo, díky úžasnému bazaru v téhle ještě úžasnější Databázi - dodatečně moc děkuji) a potvrdilo se mi to, že se člověk nemá moc těšit - z celé knihy jsem byla víceméně zklamaná, protože jsem taky čekala u čtení takové to " WAU " a zatajený dech , ale nějak mě to celkově nebavilo...ale zas abych jen nehaněla, přečíst se to koneckonců dalo.

Jája92
23.02.2017

Ve své době to jistě byla kniha s příslibem tajuplné dekadentnosti a rádoby vzrušujících představ doplňujícími hezkými obrázky.
Bohužel jsem byla zklamána, jak jsem se dostávala víc a víc do děje, pořád jsem čekala, kdy konečně přijde něco úžasného a vzrušujícího. V podstatě tam nebyla scéna, která by se mi zamlouvala, ale přesto jsem ráda, že jsem měla možnost si knihu přečíst.
Chybělo mi tam vysvětlení, proč se slečna O tak chová, proč jí to tak vzrušuje ...

Meridea
28.12.2016odpad!

Bohužel jsem tuto knihu nedočetla! Vůbec mě neoslovila, i když jsem obdobných knih přečela již nespočet.

nickooolka
15.08.2016

Neurazí - neosloví...

karbulka
08.04.2016

naprosto jiné

ClariceL.
11.02.2016

Je to kniha svého žánru.Čekala jsem nějakou hrůzu,ale působí to na mě velice zvláštně.Jako zpomalená směs touhy a představ a vlastně ani nevíte proč se tak děje,nakonec ty důvody ustupují do pozadí a čtete bez trápení,že snad je v tom něco zakázaného.

8235
24.09.2014

Spracovanie presiahlo vsetky moje ocakavania dokonalostou a detailnostou lenze o to su rusive sceny, ktore som si nikdy nepredstavoval ako pritazlive, rusivejsie. Som doslova vyzyvany k erotickej vzrusenosti nad utrpenim druhych. Mozno inteligencia ci predstavivost, ktorou ma autorka velmi vysoko presahuje, umoznuje az tak velky odstup medzi vzrusujucimi predstavami a skutocnymi sklonmi. U takeho cloveka sa mozno hlboko v detstve ked nema ustalenu svoju etiku vytvara znecitlivenie, ktore vidame u chlapcov hrajucich sa na vojakov, obluba scen ktore nepreziva ako by boli skutocne, len akysi ich tien, ze gulka v tele ci rana bicom az tak neboli alebo boli len tak akurat, ze sa to da zniest. Tiez mi vsak prichadza do uvahy horsia moznost, ze svoj skutocny sklon sa autorka pokusa sebaklamne predkladat len ako priznak odvaznej, slobodnej predstavivosti. Sadista si lahko moze nahovarat, ze aj ostani naokolo su ako on, len nie su dost odvazni ukazat to. Vzdy som chcel vidiet cloveka s fantaziou a neobvyklymi predstavami tymto sposobom odhaleneho ale ked sa to prave udialo, mam len pocit pustoty a nejakeho smutku nad podobnostou s najvacsimi surovostami ktorych sa krutejsi ludia dopustaju na inych len pre svoje potesenie. Nie je zle, ze taketo pozoruhodne diela existuju ale nie su pre mna tym, cim by chceli byt: potesenim. Vnutorne je telesna laska nasilim (sadizmom) a odlisnoti su vonkajsie v tom ako velmi je nutne zasahovat do vlastnych hranic v ohladoch k druhemu aby doslo k uspokojeniu. Tak ale az takato miera je pre mna prilis aj vo fikcii a ze aj ked sa to deje dobrovolne na tom nezalezi. Nemozem sa podielat a ani divat na to ako niekto ma rad, ze mu odseknu prst, je to pre mna jednoducho rusive a sceny tejto fikcie su tomu pribuzne.

mazlak
05.09.2014

Tato kniha mne moc neoslovila. Jen velice ztěžka jsem ji dočetl.

HAL
13.07.2014

Hlavně počátku je kniha příliš plytká, jen strohý popis děje bez náznaku toho "proč" dívka své podřízení vyhledává a co z něj získává, nicméně druhá polovina už přesně naopak je v prvé řadě o jejích pocitech, tedy v pořádku - jen se to nečte příliš dobře a není to ani tak reálné a hluboké jako jiné knihy podobného tématu. Například Devět a půl týdne, imho nejsmysluplnější popis D/s vztahu, a nebo z opačné strany také Venuše v kožichu. Ale samozřejmě de Sade je ještě někde jinde... ovšem ten je v případě Justýny a Juliety také zábavnější a ostřejší.

Ronin Roujin
24.06.2013

Takhle by mohl vypadat pan Šeda, kdyby jej napsal někdo, kdo má vkus, fantasii a styl. A kdo ví o čem je BDSM. Toto není stejný hřiště, to je úplně jiná liga a jiný sport.

Blíženec
23.05.2013

Hrdinkou je moderní žena z poloviny 20. století, fotografka, která prochází pod vlivem svého milence výlučnými erotickými metamorfózami v tajemném domě, kde se uskutečňují všechny jeho nekonvenční sexuální představy. Slouží jako otrokyně, je ponižována, stává se objektem brutální vášně, sestupuje pozvolna až k podstatě vlastní sexuality a tím se vlastně osvobozuje. Tuhle knihu bude jinak vnímat mladý a jinak zralý čtenář.Je to velice hluboká četba…

Kirtans
09.12.2012

U hodnocení jsem byla tak trošku v rozpacích, dala bych 5 ale to jen proto, že se mi to líbilo jako neotřelé téma, dala bych 3, protože ten začátek byl tak trošku jako bych četla prvoplánové porno..(kniha mi ale rozhodně nepřijde jako nějak zvlášt obscénní) Postupem jak ubíhá děj to ale zachází spíš do psychologické roviny, je opravdu dech beroucí, jak se do toho hlavní hrdinka položila a považovala bych ji téměř za hysterickou...

(možný spoiler)
Příběh jsem viděla i ve filmovém ztvárnění, proto mě zaujalo, že tady to víceméně fungovalo z donucení a ne dobrovolně a nějaký kult si cvičil své ovečky, až někde u konce knihy se dozvídáme, že vlastně můžou kdykoliv odejít a přestat, ale na druhou stranu hned na začátku je věta, že nebude-li chtít - donutí ji... (dále bych už knihu rozebírala příliš ze svého osobního pohledu jako takovou)

Jinak tedy na rok prvního vydání (1954) tohle musela bejt mela..

MesLivres
06.10.2012

Naprosto souhlasím s předchozím komentářem!

tibby
01.08.2012

Precteno za dva dny. Naprosto fascinujici a dechberouci..

nokid
07.02.2012

Je to nejen nové vydání - míněn "Návrat do Roissy", ale i nový překlad od jiného překladatele(ky). Neumím posoudit zda lepší, neboť minulou verzi jsem četl pčed 20 lety. Ale je každopádně delší, ta minulá verze tvoří první 3/4 nynějšího textu. Má totiž jiný závěr, ten nynější již nekončí smrtí hlavní aktérky, nýbrž jejím zprostituováním se...


Štítky

erotika BDSM sexuální úchylky sexualita

Autor a jeho další knihy

Anne Desclos

Anne Desclos
francouzská, 1907 - 1998

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených4x
v Přečtených126x
v Čtenářské výzvě5x
v Doporučených3x
v Knihotéce41x
v Chystám se číst68x
v Chci si koupit13x
v dalších seznamech2x