Příběh o baziliškovi

Koupit

Příběh o baziliškovi je vlastně takový usměvavý hněv mířící až někam k těm padesátým letům, protože já jsem tehdy na Hradě, kde jsem pracoval, potkával takové ty staré kádry, které tam odložili. A to, co z nich šlo, to byla Heydrichova nutella z roku Nebreč. Byli jako obrovský ledovec, jehož většina je pod hladinou, ale občas ztratí rovnováhu, celý se překotí a všechno náhle odkryje. (V.K. z rozhovoru pro Host 5/2014)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/234111/pribeh-o-baziliskovi-234111.jpg 3.812
Novely, Literatura česká
Vydáno, Milan Hodek - Paper Jam

Kniha Příběh o baziliškovi

kuruteku
12.12.2019

Nedočetl, přišlo mi to až samoúčelné uchylne. Vydržím a rozdycham hodně, ale tohle bylo víc.

Numix
12.10.2016

Kdo nečetl nepochopí rozvinutý smysl pro absurdní přijímání světa, jsou v tom krátkém příběhu, téměř povídce, rozvinuty veškeré nitrolební úchylky, myslím sexuální, které bych nedohledal ani na googlu, je to prostě jeden dvouvrstvý úchylný zážitek, myslím si , ýe ten búůh-opo člověk zvíře chodící penis musel vynalézt vlastní vyjádření, nechápu kdy to psal, jsestli po těch nočních vizích či průběžně, přikláním se k prvému...... ale mě dostal, né tou sprosou naturalistikou ale tím že určil nová pravidla baybay bukowki, a to rozvíření prostoty od dýchajících travin po ... nevím co dodat pro mě zas něco jinde - punk

Václav Kahuda
česká, 1965

všech 9 knih autora

Kniha Příběh o baziliškovi je v

Právě čtených1x