Příběh malého Andělína

Příběh malého Andělína https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372239/bmid_pribeh-maleho-andelina-7iq-372239.jpg 4 18 2

Bert jezdí s autobusem, jeho žena Betynka je školní kuchařka. A těmhle dvěma přibude na stará kolena do domácnosti andílek. Dají mu jméno Andělín. To si jednou Bert takhle šoféruje a andílka najde v náprsní kapse. Bertovým a Betynčiným přátelům připadá rozkošný. Páťákům Nele, Jeníkovi a Alici zrovna tak. Andělín je učiněný zázrak! Jiní ovšem tak nadšení nejsou. Třeba výkonná ředitelka Krtková. Nebo profesor Zápuch. Ani tajemný číman v černém, který se vydává za školního inspektora. A pak je tu hromotluk Béďa Buchar – ten Andělínovi vyloženě nemůže přijít na jméno. A vypadá to, že jde andílkovi po krku…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , Brio

The Tale of Angelino Brown , 2017

Karcoolka2210
Karcoolka2210
30.01.2023 4 z 5

Pred chvíľou som túto knihu dočítala predškolákom cez spánok a musím sa priznať, že ku koncu som musela zadržiavať slzy, aby som to dočítala. Dojemný príbeh o malom Anjelinovi, ktorý svojou prítomnosťou rozžiari všetko a všetkých okolo. Určite odporúčam a nie len deťom.

broskev28
broskev28
26.07.2020 4 z 5

Tajemný Skellig byl opravdu povedený. Kluk, co se koupal s piraňami u našich školáků neuspěl - možná na něj páťáci ještě nedorostli, vždyť i Skellig osloví spíše náctileté. Andělína jsem si tedy půjčila z knihovny jen já a byla jsem opravdu příjemně překvapená!
Nepochybuju, že velkou zásluhu si může připsat také překladatel Petr Štádler - kdyby nic jiného, tak většina zde použitých jmen (i příjmení) se tuze povedla: profesor Cecil Zápuch, učitelka výtvarky Tamara Talošová, inspektor Čestmír Černý alias Kvido Sokolík, vládní poradce Kornelius Vadný, tajemnice Samantha Kloudová, Béďa Buchar. A dvojice policistů Podraha a Šlábota!
Takže snad jen to zakončení mě úplně nepřesvědčilo. Ale on je celý tenhle příběh poněkud zaprděný, takže proč ne . . .
P.S. Změna velikosti písma odpovídající slabosti/síle hlasu byl dobrý nápad!

pro děti andělé škola dětská dobrodružství britská literatura

David Almond
britská, 1951