Příběh lvice Elsy

Příběh lvice Elsy https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7918/bmid_pribeh-lvice-elsy-qjy-7918.jpg 5 529 94

Nesmrtelné vyprávění o neobyčejném přátelství ženy a lvice, zachycuje životní osudy roztomilé, hravé Elsy – jak byla odchována lidmi a jak se postupně dokázala vrátit do náruče rodné divočiny, najít si druha a stát se matkou tří mláďat. Příběh Elsy je silným čtenářským zážitkem a zároveň unikátní studií psychologie divokých zvířat, působivým důkazem jejich inteligence, sebeovládání a emočních schopností. Vyprávění o soužití člověka se zvířaty na farmě i v buši je prosycené nádhernými, veselými i smutnějšími zážitky.... celý text

Literatura faktu Příroda, zvířata Příběhy
Vydáno: , Knižní klub

Born Free, Living Free, Forever Free , 1960

Jessica007
12.02.2017 5 z 5

Moc krásná kniha, četla jsem ji v dětství - mládí. Moc se mi líbila - i fotky v ní. Ráda jsem četla knihy o zvířatech (to i v současnosti, ale tehdy mnohem více), takže tato knížka samozřejmě patřila k mým velice oblíbeným.

Jaruš7
18.12.2016 5 z 5

Kniha z mé dětské četby, objevila jsem kouzlo a zákony přírody , ale smířit se se smutným koncem bylo pro mě těžké. Čtenářsky jsem pak hltala každou zmínku o lvech, kvůli Bruncvíkovi a jeho lvu na Karlově mostě jsem se při spartakiádě v Praze skoro ztratila. Lvice Elza byla pro mě důležitá, byla pro mne pak i tím lvem z mého horoskopu, na což jsem patřičně hrdá. Jo, některé knížky nás dovedou ovlivnit a v dětství je to nejpůsobivější, zvláště, když pak stojíte na pražském hradě a ze standarty na vás vlaje korunovaný lev.

Kíťovec
12.11.2016 5 z 5

Jako dítě jsem tuto knihu milovala. Četla jsem ji dokola a dokola a dokola. Vždy jsem to celé oplakala .... ( samozřejmě jsem byla odhodlána odjet do Afriky a prožít něco naprosto jedinečného. Dokonce jsem si na to I začala šetřit, nějak se mi to dodnes nepodařilo :))))

Jack Bauer
29.10.2016 4 z 5

Tenhle příběh jsem měl v mládí hodně rád nejen jako film, ale i krásnou knihu, která se mi ztratila. Mám hrozně rád knihy a filmy o zvířatech, nevinných tvorech.

LenkaWal
11.08.2016 5 z 5

Krásná knížka. Četla jsem ji někdy ve 14 a ještě teď si pamatuji jak jsem u toho řvala. A často jsem se nevím proč vracela k těm smutným částem. Film, byl taky krásný, ale knížka mi toho dala víc.

majík1
06.07.2016 5 z 5

Krásná kniha a moc se mi líbila doporučuji

ivzu77
21.06.2016 5 z 5

Díky Čtenářské výzvě jsem pátrala po oblíbené knize mého dětství a Elsa byla moje jednoznačná volba. Tento krásný osudový příběh lásky člověka a zvířete jsem milovala před třiceti lety a znovu jsem se při čtení dojímala i nyní. Spisovatelka popsala přírodu, zvířata, skály, vody přesně tak, že se vám v hlavě stane z příběhu najednou filmové zpracování a vaše představivost nezná hranic a najednou jste přímo uprostřed toho všeho ... ještě jednou díky.

Briv
06.06.2016 4 z 5

Je to už hodně let, co jsem tuto knihu četla a líbila se mi. Byla v ní moc krásně vykreslena etapa jejího života prožitého v Africe s divokými zvířaty.

petra4080
12.05.2016 4 z 5

Hezky napsaná dojemná kniha, občas trochu vleklá popisováním krajiny apod. Každopádně je to moje srdcovka.

gossipavlina
22.04.2016 5 z 5

V mých teens letech snad nejoblíbenější knížka. Četla jsem ji několikrát, neustále jsem si v ní listovala a prohlížela si fotografie.
Ale úplně jsem na ni zapomněla, až tady jsem na ni narazila a připomněla se mi.
Četla jsem i o levhartici Penny, ale ta mi tak k srdci nepřirostla. Elsa byla jedinečná, úžasná, nádherná. Fascinovala mě.
Ač jsem knížku dlouho nedržela v ruce, doporučuji k přečtení.

alnahu
11.03.2016 5 z 5

Díky čtenářské výzvě ,jsem opět sáhla do své knihovny ,pro svou oblíbenou knihu a opět jsem nadšená. Fascinující příběh soužití zvířat a člověka, v buši je pro mě stále silným čtenářským zážitkem. Už před lety mě fascinoval nádherný seriál „ Volání divočiny“, který byl tehdy nejsledovanějším pořadem televize a všichni jsme se na něj moc těšili. Tato kniha patří mezi mé velmi oblíbené. Doporučuji všem , kdo mají rádi přírodu a příběhy o přátelství člověka a zvířat.

Hedwik
29.02.2016 5 z 5

Musím přiznat, že tuto knížku jsem si vybral trochu jako znouzectnost, nechtělo se mi do ní a až na mě přišel jednou hlad a já nevěděl co číst. Nyní už vím jak jsem byl hloupý! Krátká a úzká knížka, ale velmi dlouhý a hluboký obsah! Tleskám!

Viky007
26.01.2016 4 z 5

Příběh lvice Elsy je bezesporu úžasně zajímavá kniha, která vás nechá nahlédnout do tajů africké divočiny. Samozřejmě se jedná o pravdivý příběh, takže je o to víc neuvěřitelný. Elsu jsem si strašně oblíbila. Dokázala vycítit, jaký ten člověk je, a podle toho se i k němu chovala. Její oddanost mě nepřestávala udivovat.

Damato
07.01.2016 5 z 5

Kniha, kterou jsem četla jako malá a ke které jsem se letos o Vánocích vrátila a stejně jao malá jsem si poplakala u příběhů, kdy se vracela do divočiny a stejně jako malá jsem se smála příběhům z jejího dětství. Letošního Silvestra jsem místo u televize strávila v teplém křesle, s touto knihou, před sebou bylinkový čaj a mísu s cukrovím......naprostá idylka

MirijamFrankl
30.12.2015 4 z 5

Moc hezká knížka, někdy se ale trošku vlekla, třetí knihu jsem však zhltla asi za tři dny.

DenisePartridge
23.12.2015 2 z 5

Vidím, že budu vybočovat z řady, ale mě kniha vůbec nenadchla. Jo, jasně, chápu, život v buši, lvice na břiše a všechno to zrůšo kolem slonů a lvů, ale byl to popis. Uvozovky tam našly jediné využití, když autorka chtěla zdůraznit, že ji poslouchala 150 kilová lvice, a dala do ní větu: "Elso ne!"
Knihu jsem četla dobrovolně, ne proto, že by to byla povinná četba, takže prosím žádné odsuzování, když řeknu: nuda. Je to krásná ukázka soužití šelmy s člověkem, to nepopírám, ale pro mě je to zpracováno tak nudným způsobem, že jsem knihu skoro nedočetla. Omlouvám se všem příznivcům, ale je to můj úhel pohledu.

woodentoaster
03.12.2015 4 z 5

Kniha je sice super, ale četla jsem ji měsíc. Vysvětlení... je to povinná četba :)

jitka7
02.05.2015 4 z 5

Nádherný příběh o vztahu člověka s divokým zvířetem.

Veggi
15.03.2015 5 z 5

Knihu jsem přečetla během pár dní. Je to úžasný příběh o vztahu člověka a polodivokého zvířete. Jazyk knihy je velice jednoduchý a některé pasáže jsou téměř jako přes kopírák, ale paní Joy nebyla spisovatelkou, ale především žena, která milovala svojí Elsu a chtěla se podělit se čtenáři o svůj jediněčný příběh. Na knize mi malinko vadila personifikace Elsy. Elsa byla něco jako dítě pro Joy, tak se její až přehnaná starost a vyjadřování o Else dá pochopit.
Myslím, že knihu by si měl přečíst každý, kdo má aspoň trochu rád přírodu : )

1v8na
08.12.2014 4 z 5

Příběh byl fascinující, moc se mi líbil, i když některé pasáže byly dost rozsáhlé a přehnané popisem krajiny, to mě moc nebavilo.