Příběh lvice Elsy

Příběh lvice Elsy https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7918/bmid_pribeh-lvice-elsy-qjy-7918.jpg 5 529 94

Nesmrtelné vyprávění o neobyčejném přátelství ženy a lvice, zachycuje životní osudy roztomilé, hravé Elsy – jak byla odchována lidmi a jak se postupně dokázala vrátit do náruče rodné divočiny, najít si druha a stát se matkou tří mláďat. Příběh Elsy je silným čtenářským zážitkem a zároveň unikátní studií psychologie divokých zvířat, působivým důkazem jejich inteligence, sebeovládání a emočních schopností. Vyprávění o soužití člověka se zvířaty na farmě i v buši je prosycené nádhernými, veselými i smutnějšími zážitky.... celý text

Literatura faktu Příroda, zvířata Příběhy
Vydáno: , Knižní klub

Born Free, Living Free, Forever Free , 1960

Kovbojka33
27.05.2019 4 z 5

Krásný příběh o přátelství, lásce mezi ženou a lvicí, v nádherné a Arické přírodě

DadulaZ
10.05.2019 5 z 5

Knihu mám moc ráda, Elsa je pro mě nesmrtelná.
Příběh je zajímavý a dojemný. Je to poprvé co tohle řeknu, ale za mě knihu tentokrát porazil film. Tu nádhernou přírodu kniha neukáže a tu Elsinu hravost vidět na vlastní oči je nádhera. Přesto se ke knize vracím a doporučuji.

Messilina
05.04.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Četla jsem jí během letní dovolené. To je asi ideální období na tuhle knihu. Knížka není moc náročná, proto se hodí k prázdninovému odpočinku. A navíc si člověk může představovat, že místo na chatě v severních čechách je v exotické Africe.

Hani77
04.01.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem četla jako dítě a díky ní jsem objevila další skvělou knížku Příběh levhartice Penny.

kannibal28
11.12.2018 3 z 5

Pekný príbeh slávnej levice elzy ale ked som ho už velmi dávno videl až tak ma to nebralo.Hlavne si myslim že tento príbeh treba hlavne vidieť ako čítať, kniha tú krásnu prirodu neukáže.

Alexxxka
26.06.2018 5 z 5

Miluji knihy o zvířatech. Elsa je nesmrtelná. Kniha která vás zavede do Afriky a vše je tak hezky popsane, že si to krásně umíte představit. Když máte rádi zvířata, bude se určitě líbit.

Tomiholula
16.04.2018 5 z 5

Krásny príbeh, vydarená kniha, tak ako všetky jej ostatné knihy.

Vlasta155
16.12.2017 5 z 5

Silný krásný příběh, který rozhodně stojí za přečtení. Pro milovníky zvířat jako vyšité!

Chesterton
13.12.2017 5 z 5

Opravdu nesmrtelné. Vzpomínka na na zážitky s četbou z dětství a mládí:)) Nezapomenutelné!!

M-arta
09.12.2017 5 z 5

Srdcová záležitost mého dětství u nás oslovila opět další generaci! Africká verze Dášeňky pro milovníky světa bez mříží...

Jana283
16.10.2017 5 z 5

Jedna ze zásadních knih mého života. Joy Adamson měla jistě komplikovanou povahu, ale naprosto chápu, že jí zvířata byla tak blízka, mnohem bliřší než lidé... Kniha je nejen nádherným příběhem pro všechny, kdo milují přírodu a zvířata, ale je i unikátní studíí etologie zvířat jak ve volnosti tak v zajetí. Joy zvířata milovala, ale nepolidšťovala je a dokázala jim vrátit volnost a svobodu. Všem milovníkům lvice Elsy, levhartice Penny, gepardice Pippy i Joy samotné si dovoluji doporučit ne příliš známý životopis J.A. od Zuzany Beranové - Setkání se smrtí, kde se dozví mnoho podrobností o jejích českých kořenech, ne příliš známém malířském talentu, podpoře afrických národů, boji za vznik národních parků i o jejím nenaplněném hledání parnerské lásky.

intelektuálka
06.10.2017 5 z 5

Vzpomínka na dětství a důkaz o tom, že i zvíře dokáže být věrný a citlivý kamarád.

niknikita
04.10.2017 5 z 5

Tuto knihu začínají číst už i moji vnuci, takže to je hodně dobrá vizitka.

Nerianna
01.08.2017 5 z 5

Jako malé se mi kniha moc líbila a možná i díky ní mám ráda kočkovité šelmy;)
Jako starší jsem od babičky pod stromeček dostala svůj vlastní výtisk a přečetla si tak nezkrácenou verzi.
Možná si ji brzy přečtu znova ;)

TamaraKrejčí
19.07.2017 5 z 5

Díky jednomu pořadu v TV jsem si vzpomněla na příběhy lvice Elzy. Vím, že se mi knížka úplně rozpadla. Pořídím si do knihovny novou, protože to bylo krásné čtení a nesmí doma chybět!

Denisa153
23.06.2017 5 z 5

Jako málá jsem tuto knihu zbožňovala. Teď jsem si ji přečetla po cca 15 letech a pořád má svoje kouzlo. Je to velmy zajínavý příběh o poutu mezi člověkem a zvířaty.

MosKat
28.05.2017 5 z 5

Nádherný příběh! Úplně me to okouzlilo. Strašně mě fascinuje, jaké pouto se mezi Joy Adamsonovou a Elsou vytvořilo...

drackol
31.03.2017 3 z 5

Na začátek musím říct, že je to velmi hezký a poutavý příběh a určitě stojí za přečtení. Knížka je psaná příjemnou formou, dobře se četla. První kniha (o vyrůstání Elsy) se mi opravdu líbila a četla jsem ji jedním dechem, druhá kniha (o Else a jejích lvíčatech) byla také hezká, ale třetí kniha (o lvíčatech) už mě začínala nudit - vše se na můj vkus příliš opakovalo a knížka ztratila svůj půvab.

marimari
14.03.2017 5 z 5

Některé knihy se dají číst několikrát a pokaždé zaujmou a nezevšední. K nim bezesporu patří i příběh Elsy. Vzájemná důvěra a láska mezi člověkem a divokým tvorem je obdivuhodná. Takovou příjemnou chvíli při četbě této knihy jsem si dopřála už několikrát během svého života- teď kvůli čtenářské výzvě. Doporučím ji určitě i své vnučce, která ráda čte a zvířata miluje.

miru3059
24.02.2017 5 z 5

Po téhle knížce jsem sáhla díky čtenářské výzvě a mile mne překvapila. Je moc pěkně napsaná, vždy jsem se těšila až si k ní zase sednu a kousek si přečtu. Skvěle popisuje vztah člověka a zvířete - jejich lásku, porozumění a souznění. Nechybí ani dojemné chvíle a chvíle napětí. Určitě doporučuji k přečtení.