Příběh Lobsanga Rampy

Příběh Lobsanga Rampy https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28720/pribeh-lobsanga-rampy-28720.jpg 4 69 9

Vpád Číny do Tibetu a život autora u mnichů, šíření filozofie na západě. Příběh je pokračováním autorovy autobiografie. Dr. T. Lobsang Rampa zde popisuje svoji cestu do Anglie poté, co mu bylo úřady zabráněno vstoupit na území Tibetu a měl být vydán čínské komunistické vládě. Nezbývalo mu tedy nic jiného, než uprchnout do Evropy. 1. vydání.... celý text

MirrorIsis
07.05.2023 5 z 5

I když fikce, nádherná kniha, popsány věci týkající se buddhismu a světového dění, myslím, že knihy tohoto autora mají velký význam.

marcela3655
15.04.2023 5 z 5

Četla jsem od něj všechny knihy...Mám ráda toto téma a zde bylo nejlépe popsáno...Tibet,buddhismus...věřím že L Rampa existuje....za mě výborný knihy

Han-nah
19.09.2022 4 z 5

Namátkově vybraná kniha mě zaujala, mám ráda budhistickou filosofii, věřím v karmu, žiji obyčejným životem, protože si myslím, když mám zdraví a kde bydlet, zaplatím základní, tak mám dostatek . "Civilizovaní" lidé ze západu chtějí víc a víc.
Poslední odstavec až mrazí, protože boj o moc je tu pořád a věta "Zmýlí se znovu?" je stále aktuální a odpověď visí na tenké nitce.

Jitty82
11.02.2021 5 z 5

V průběhu čtení jsem byla pevně přesvědčená o tom, že Dr. T. Lobsang Rampa, láma a lékař z Tibetu, skutečně existoval. Věřila jsem, že ve své knize Rampa popisuje skutečné zážitky a zkušenosti. Nyní už vím, jak to skutečně s Dr. T. Lobsangem Rampou bylo. Nicméně věřím, že jeho knihy měly a stále ještě mají veliký význam. Rampa svým dílem dokázal neuvěřitelným způsobem především západnímu typu člověka a způsobu jeho myšlení přiblížit Tibet. Tibet jako úžasnou kulturu s obrovským duchovním dědictvím. Málokdo dokázal psát o Tibetu a jeho tajemstvích tak přesvědčivě a s takovým zaujetím, jako právě on.

SMichal
13.10.2017 4 z 5

Zajímavá a velmi čtivá kniha

atton
24.11.2016 5 z 5

Další velmi čtivá a poučná kniha od Lobsanga Rampy, u které jsem hltal stránku po stránce.

goldennepal
19.09.2014 5 z 5

Poučné,srozumitelně podaná filozofie v Tibetském podání.

pe3czech
15.01.2013 5 z 5

Rampu čtu díl za dílem a... věci se začínají trochu komplikovat. Zatímco Třetí oko je pozitivním příběhem malého tibetského chlapce na cestě za dospělostí a víceméně jen dokumentuje způsob výchovy mládeže v Tibetu a popisuje denní život budhistického chrámu, kam se našinec jen tak nedostane, Příběh Lobsanga Rampy už je kniha na vyšší duchovní úrovni. Pro materialisticky založeného člověka nepochopitelná a možná i nečitelná. Za lidi otevřené mysli však dávám palec nahoru!

vesirena
24.03.2012 5 z 5

Tato kniha je pokračováním Třetího oka a Lékaře ze Lhasy...popisuje Lobsangovu cestu přes Evropu do Ameriky (dokonce jedno zastavení je i v ČESKOSLOVENSKU)...a nakonec přes mnohé útrapy zpět do Tibetu, kde mu bylo souzeno zemřít= odložit staré opotřebované tělo...opět spousta krásných myšlenek a nauky mezi řádky.

fiktivní knihy fiktivní cestopisy fiktivní životopisy

Lobsang Rampa (p)
britská, 1910 - 1981