Príbeh dámy X

Príbeh dámy X https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382140/bmid_pribeh-damy-x-c6e-382140.jpg 3 325 78

Príbeh plný vášne a erotickej fantázie! Jeden deň, jedno stretnutie a jeden magický muž zmení jej život... Všetci snívame o tom, že raz zažijeme vášnivú noc, na ktorú nikdy nezabudneme. Čo však robiť v prípade, ak sa tá noc plná neskrotnej túžby premení na čosi oveľa hlbšie a zmysluplnejšie? Takýto sen má aj dvadsaťdvaročná Alex, americká študentka, ktorá prišla do Neapola pracovať na svojej diplomovej práci o talianskej mafii. Netuší, že práve Neapol a muž, ktorého stretne hneď prvý večer, jej navždy zmenia život. Záhadný Lord Marcus Roscarrick, miliardár a neskutočne príťažlivý muž, však skrýva nejedno tajomstvo. Alex s ním prežije ohnivú noc plnú nenásytnej túžby, až drsnej, spaľujúcej vášne, akú ešte nikdy v živote nezažila. Spaľuje ju túžba, ktorá ju priam desí. Erotické napätie, ktoré medzi nimi stále narastá, je takmer hmatateľné. Má to však háčik. Marc je členom tajomného kultu, ktorému vládnu starobylé zákony. Jediná možnosť, ako si ho udržať, je pristúpiť na jeho podmienky. Bude X ochotná podstúpiť vzrušujúci a zároveň zničujúci erotický obrad? Prehryzne podozrenie, že má prsty v miestnych mafiánskych hrách? Alebo sa vzdá muža, po ktorom tak nesmierne túži a ktorý dokáže naplniť jej najtajnejšie erotické fantázie?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (SK)

The Story of X , 2012

1casper
28.05.2014

Knížka je totální brak. Větší slátaninu jsem dlouho nečetla.

muchomurka
02.04.2014 2 z 5

Začátek knížky byl neskutečně nudný a zdlouhavý, vůbec mě to nebavilo a říkala jsem si, jestli to dočtu. Pak se děj (díkybohu) rozjel. Čekala jsem sice upíry, což se naštěstí nepotvrdilo, ale tohle jsem fakt nečekala. Děj asi měl být dekadentní, opředený tajemstvím, nabitý jiskřivou smyslností a erotikou, prosycen láskou. A místo toho jsem četla lacinou náhražku. Chvílemi mi to připomínalo, jak kdyby autorka měla snahu psát podobně jako Tehereh Mafi. Ale můžu se mýlit, možná to bylo způsobené jenom překladem.
Téma bylo super, mafie, užívat si peníze a slast, ale všechno to působilo prvoplánovitě, tak nějak neuvěřitelně tím špatným způsobem. Závěr a vyvrcholení knihy bylo odbyté, nebo jsem aspoň měla ten dojem.
A hrozně moc mě štvaly kulisy Itálie, italské věty, dlouhé popisy míst.
Chápu, že napsat knihu není lehké, a přijít s originálním (aspoň trochu) nápadem je ještě těžší, ale čekala jsem něco tajemnějšího. Možná kdyby to bylo vyprávěno z pohledu Xky, což by nebyla jen přezdívka... Nevím, ale mě tahle kniha zklamala.

Lennji
24.03.2014 3 z 5

Na knihu jsem se těšila, mé nadšení opadlo se čtením prvních stránek..Větší část knihy byla nudná a nezáživná, pokračovala jsem ve čtení jen proto, že nemám ráda nedočtené knihy..Pak se to rozjelo a začalo to být zajímavé, konec trochu pohádkový a přehnaný a taky utnutý..klidně se autorka mohla ještě na pár stránek rozepsat..Knihu mi stačilo přečíst jednou, vracet se k ní nebudu..

jansal
17.03.2014 3 z 5

Z téhle knížky mám hodně rozporuplný pocit. Začátkem jsem se prokousala jen proto, že knihu mi doporučila kamarádka, která mi ji vychválila. Rozhodně mi některé scény přišly "hodně" přitažené za vlasy. Tak od čtvrtiny už byla čtivější a některé pasáže byly doopravdy napínavé. Šesté mistérium - vyvrcholení knihy mi připadalo docela odfláknuté - měl to být zlatý hřeb knížky a během šesti stránek bylo po všem. V podobném duchu se nesl i konec.
Ale i tak mám z knihy celkově pozitivní dojem, ani nevím proč. Mnoho knih jsem musela číst podruhé, abych pochopila hlubší souvislosti, ale tahle kniha mě k tomu nijak neláká, takže doporučuji, kdo si ji chce přečíst, ať si ji půjčí v knihovně. Na odpočinek a nenáročné čtení se hodí (ale nečekejte zázraky, protože ty se v takovéhle literatuře prostě nedějí) :-)

Dela90
06.03.2014 4 z 5

Knížka mne upoutala, doslova jsem ji hltala. Líbilo se mi, že to nebyl čistě jen milostný román, ale částečně v ní byly ukázány i historické krásy Neapole. Jednotlivé vztahy mezi mafií, a celkově celý příběh o záhadných mysterií, které byly nabyté vášní, chtíčem a podvolení byl úžasný. Avšak v některých okamžicích, to bylo moc i na mě. Jsem ráda, že se mi podařilo knížku dočíst do konce :)

JanaDor
23.02.2014 3 z 5

Vadila mi hlavní hrdinka, někdy se tam chovala velmi hloupě a lezla mi na nervy. Jinak je to prostě erotický román.....

Kayla
23.02.2014 3 z 5

Lehce podprůměrná kniha. Chvílemi mě i bavila, ale pak mě zase nudila. Dala bych knize 2,5 hvězdiček, ale bohužel to nejde. Tak jsem se nakonec rozhodla pro 3 hvězdy už jen díky té úžasné obálce.

rosemari
10.02.2014 1 z 5

Túto knihu dávam do kategorie 1x a dosť čo sa týka opisu oblasti odohrávajucej sa v Taliansko ok ale tie zvratenosti , aby si udržala vztah s Marcom by som to nedokazala. a ten koniec neviem ako veľa knih co už prečitala ale tato je neutral.

LadyElisa
10.02.2014 odpad!

Ne, tak tohle teda ne. Lituji těch peněz, které jsem za to vyhodila. Větší kravinu už spisovatelka vymyslet nemohla.

DianaC
25.01.2014 3 z 5

Pokud se prokoušete nudným začátkem, tak se z toho vyklube docela zajímavé čtení.

Ivy
08.01.2014 3 z 5

Nedokázala jsem se do toho příběhu začíst. Prostředí s mafiány v pozadí mi nijak neučarovalo. Zvláštní spolek mysterií mi vůbec nepřišel vášnivý, ale spíš nechutný. Nejsem žádná puritánka, ale v tomhle příběhu jsou prostě okolnosti, které nepřenesu přes srdce. Posledních 40 stránek jsem nedočetla a nechávám si je do důchodu.

honey321
05.01.2014 3 z 5

Na odpočinek kniha jak dělaná:) od začátku je jasné, jak tahle pohádka dopadne - dobrým koncem.

Bet
30.12.2013 3 z 5

Musím říct že kniha je zvláštní, ale to jí dělá zajímavou:) a děj je místy i napínavý.

PYTYCAT
18.11.2013 4 z 5

Jako musím říct, že se mi kniha líbila.Je pravdou,že některé věci mi tam neseděly a byly zvláštní. Líbilo se mi,že tam byla historická místa a vše to podtrhovalo kouzlo Itálie. Konec byl hodně zvláštní možná moc nedomyšlený a neshodoval se s tou nebezpečností šestého mystéria.Ale musím říct,že jsem si to přečetla s chutí :)

Erinye
05.11.2013 3 z 5

Nechci být až příliš tvrdá, ale řekla bych, že kdyby mě neuchvátila krásná země Itálie a v ní ještě hezčí Ital, asi bych tuhle knihu opustila po přečtení asi čtvrtiny z ní. Na začátku jsem byla plná očekávání a přímo jsem ten příběh hltala. V polovině už přišlo jakési vystřízlivění a já přemýšlela, má-li cenu to vůbec dočíst. Nicméně četla jsem dál a dočetla jsem knihu až do konce. Napadá mě pojem braková literatura, ale to bych byla už asi moc tvrdá. Každopádně...čekala jsem trošku víc a některé scény bych zkrátka popsala a napsala jinak, některá citoslovce byla až přehnaná a uměle působící. Ještě, že tak miluju Itálii a dějiny :)

trynitrix
24.10.2013 3 z 5

Něco nověho ve světě erotických příběhů tady to bylo obohaceno o historii sexu takže o kult mysteriich nebyl to špatný nápad což se to podtrhlo pěkným italem a italskou kulisou. Je to čtivě nic proti tomu jsem neměla ale až tak stopro mě to nenadchlo. :-)

kacaaba
10.10.2013 5 z 5

No ... co k tomu dodat. Bylo to zvláštní, jsou věci, které se mi tam nelíbili, ale příběh mě učaroval, přečetla jsem to jedním dechem.

snilek.holka
05.10.2013 4 z 5

Tahle kniha byla něčím odlišná. Ale i tak výborná

Karolkoh
14.09.2013 2 z 5

Nebylo to špatné, ale je mi líto, že jsem za to dala 279 Kč... :/

geby.maruska
10.09.2013 4 z 5

Během čtení knihy jsem měla spíše ambivalentní pocity. Ale s odstupem času (cca 14 dní) ji považuji za skvělou. Mysteria obohatila děj knihy o něco, co se v romantických erotických románech dosud nevyskytlo. A právě o tom by erotický román měl být. A ne o tom, že se sexuje v kanceláři, v letadle, v autě na parkovišti a ..... První mysterium nebylo nijak zvlášť těžké a možná proto. Pravda druhé mysterium mi přišlo až moc. Ale docela jsem se pobavila při představě, jak byla Alex při něm oblečená. A pak mě pohoršilo ten vypálené označení. Ale, nejspíš bylo pro mysteria podstatné, páč se kontrolovalo poctivě na dalším mysterium. =) Třetí mysterium bylo zvláštní, ale rozhodně nebylo nijak strašné. Čtvrté mysterium se uvádělo v knize, jako nejpříjemnější. Páté mysterium mě prvně šokovalo. Myslela jsem, že po nich budou házet nožem, či co se v knize zmiňovalo. A šesté mysterium, měla jsem dojem, že mělo být alespoň podle předchozí zmínce v knize nebezpečnejší, ale nepřišlo mi nijak extrémně nebezpečné. Škoda jen že nebude další díl, docela by mě zajímalo, jestli mysteria byla smyšlené, nebo skutečná. Případně jak by pokračovala.