Příběh Berlín

Příběh Berlín https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329667/mid_pribeh-berlin-nejatraktivnejsi-mest-RQq-329667.jpg 4 40 6

Hitlerův i Honeckerův bunkr, nejdivočejší noční kluby, uprchlické kempy, místa, kde Angela Merkelová rozhoduje o osudu Evropy. Berlín je město s barvitou historií a fascinující současností, plné života, módy, umění, energie a neustálých změn. Martin Jonáš německou metropoli důkladně poznal jako student i jako zpravodaj České televize, kde pracoval na několika stovkách reportáží. Veronika Jonášová je dlouholetá novinářka a o Berlínu a německé politice pravidelně psala například do deníku E15. Jejich společná kniha je nejen čtivým průvodcem nejmodernějších a v češtině takřka nepopsaných dějin města, ale najdete v ní i informace, o kterých se v běžných průvodcích zaručeně nedočtete. Kniha vybízí k intenzivní, angažované pouti městem, kde místa ožívají příběhy a za fasádou nenápadných ulic vyvstává stále živá a často mimořádně dramatická minulost. Znalost místní topografie se prolíná s reportážními zkušenostmi, příběhy a zmínkami o inspirujících osobnostech. To vše je doplněno nádhernými fotografiemi.... celý text

LivieBorova
13.06.2023 5 z 5

Tahle kniha mě chytla i proto, že jsem v Berlíně delší čas pobývala, a díky této dobře napsané knize jsem si pár hezkých chvilek připomněla.

petr.trep
07.02.2023 4 z 5

Velmi pekna kniha, nektera zajimava mista byla vynechana, ale i tak se clovek dovedel spoustu veci.
Cetl jsem na konci roku 2022, vzhledem k tomu, ze kniha je z roku 2017, by me velmi zajimalo, jak by byla, kdyby vysla dnes, bohatsi o smutne zkusenosti s covidem a valkou na Ukrajine.

LordSnape
24.07.2022 4 z 5

V Berlíně jsem ještě nebyl. O současném Německu by toho šlo napsat hodně, ale tahle kniha je prostě taková výkladní skříň tohoto města. Pokud se vám nelíbila kniha a nemáte rádi multi-kulti, tak do Berlína zkrátka nemáte jezdit. Nejvíce mě bavila historie bývalého letiště.

Ignis
15.09.2019 3 z 5

Příjemné čtení o Berlínu, rozhodně mě to město zaujalo. A je tam pár tipů i o dalších místech v Německu.

gargamelka
14.09.2018 4 z 5

Taková ta povinná knížka pro Berlínomily :) Díky tomu, že reportér Martin Jonáš zná Berlín a přilehlé okolí téměř jako své boty, dozvíme se mnohé. Mentalita lidí, drby, uličky, kavárny, červené lucerničky, politika.. Tipy na zajímavá, známá a méně známá místa. Kniha je doplněna o fotky

Mayaku
02.01.2018 4 z 5

Moc příjemná publikace, z níž přímo sálá láska k Berlínu, což velmi oceňuji :) Vzhledem k tomu, že Berlín i další místa v publikaci zmíněná poměrně dobře znám, nepřinesla mi kniha z hlediska faktického moc nových informací, ale i tak jsem zde objevila pár mně dosud neznámých zajímavostí. Autoři zvolili moc dobrý koncept, který (zejména pro Berlína ne tolik znalé osoby) dobře ilustruje berlínského genia loci a dává čtenáři k nahlédnutí více i méně viditelné stránky hlavního města SRN, které jsou pro něj věru typické. Opravdu moc pěkná publikace.

Autoři knihy

Kniha Příběh Berlín je v