Příběh Arthura Truluva

Příběh Arthura Truluva https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470760/bmid_pribeh-arthura-truluva-U6Z-470760.jpg 4 553 147

Mason série

Citlivý román o třech lidech, kteří po prožité ztrátě hledají cestu z osamělosti k novému štěstí. Vdovec Artur se seznámí s problémovou dospívající dívkou Maddy, která se snaží vyhnout škole a raději tráví čas na hřbitově. Právě tam chodívá Artur každý den, aby si při obědě popovídal se svou zesnulou ženou a popřemýšlel o někdejších životech dalších mrtvých. Zrodí se přátelství, které oběma pomůže vystoupit z izolace. Arturova schopnost reagovat laskavě a pozitivně na jakoukoli rozčilující věc, kterou Maddy řekne nebo udělá, mu vyslouží přezdívku Truluv. Společně s Arturovou všetečnou sousedkou Lucille vytvoří neobvyklou milující rodinu, která je živoucím důkazem toho, že nejvzácnější momenty v životě jsou ještě krásnější, když je s někým sdílíme.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Kontrast

The Story of Arthur Truluv , 2017

soupik2012
27.07.2023 5 z 5

Laskavý příběh, který pohladí po duši a to přesto, že je zároveň plný bolesti a smutku. Bohužel je sepsán příliš povrchně a postrádá skutečné napětí, nějaký konflikt. Přitom generační rozdíly, který příběh přináší, po něm přímo volal. Sledujeme tak trochu pohádkový příběh třech osamělých lidí, kteří k sobě postupně najdou cestu. Vlastně si tak nějak nakonec zbudou a vytvoří pro mne ve skutečném životě dost nereálnou rodinu. Přesto dávám plný počet bodů, protože laskavost příběhu přebíjí veškeré jiné nedostatky, které jsem v příběhu našla. Audioknihu lze označit za velmi vydařenou. Každou z postav zde načetl jiný narátor a každý se ke své postavě hlasově perfektně hodil. Lucille: Libuše Švormová, Maddy: Denisa Barešová, Artur: Oldřich Vlach.

Susan94
25.07.2023 3 z 5

Představovala jsem si, že si přečtu milý příběh. Nechci snad říct, že postavy byly nějak nesympatické, spíš byly jednoduše nezajímavé, stejně tak jako celý děj. Ano konec byl dojemný, ale i když je kniha krátká musela jsem lehce přeskakovat, prostě mě to nebavilo.

adel_21
24.07.2023 3 z 5

(SPOILER) Ještě za půlkou knihy jsem nevěděla, co si myslet, což se mi nestává tak často. A vlastně ani po dočtení úplně nevím "co tím chtěl básník říci". Ano, čtení je to milé, ale příběh by se dle mého dal trošku prohloubit, aby to nebylo tak ploché. Přijde mi to jen jako nějaký náčrt - první verze příběhu, která se bude dál zdokonalovat... Celkově mi to přišlo i nereálné. Náctiletá dívka se nastěhuje ke staříkovi, kterého párkrát potkala a sotva ho zná. Nakonec se k němu nastěhuje i sousedka, ke které on občas zajde na návštěvu... no nevím.
Rozhodně mě překvapilo, jak vysoké hodnocení zde tato kniha má.
Asi to jednoduše nebyl můj šálek kávy a pořád jsem při čtení čekala na víc.

zupri
24.07.2023 4 z 5

Milé letní čtení na pár hodin s lehkým zamyšlením.

Ivanule
12.07.2023 5 z 5

Od této knihy jsem na začátku čtení naprosto nic nečekala,ale svým koncem mě naprosto dostala...Byla krásné,lehké,na jednu stranu bolestné čtení,ale ve spoustě případů děj do sebe naprosto úžasné zapadal,moc moc krásná kniha!!!!

Bubo19
11.07.2023 5 z 5

Stejně jako Noc zázraků je i tato kniha takové milé pohlazení na duši. Arthur a Lucille jsou prostě úžasní. Těší mě, že skvělé příběhy nemusí být jen o hrůzách a násilí, ale i o tom, že lidé dokáží být k sobě hodní, a když je třeba, navzájem si pomohou.

KateTheBlogger
09.06.2023 5 z 5

Některé knížky do našeho života vstoupí v ten pravý čas. A právě Arthur Trulov snad ani nemohl mít lepší načasování. Příběh se četl rychle a bavil mě. Rozhodně doporučuji i pokračování (Noc zázraků). A kdybychom mohla, dám hvězdičky navíc za krásnou obálku.

Enolain
31.05.2023 5 z 5

Tak ja tady budu asik jedina..'Ale klidne se to muze stat..a mozna i stalo...a ne jednou ;P ....krasny a dojemny pribeh, i slza na konci ukapla..a ne jedna... 12 z 10

lištička123
14.05.2023 4 z 5

Milé, příjemné čtení.

CarolineR.
13.04.2023 4 z 5

Dojemný příběh o trojlístku duší, který zahřeje a pohladí. Hlavní myšlenka spočívá v tom, že rodina může mít různé podoby a pokrevní pouto nemusí znamenat zhola nic. Příběh je doplněn o řadu zajímavých myšlenek, které knize i samotnému příběhu dodávají ještě větší kouzlo. Možná jsem od knihy očekávala víc, ale i tak to byla moc příjemná oddechovka.
"... štěstí je odměnou za protrpělé strasti."

Arwen777
04.03.2023 4 z 5

Sice jsem podle hodnocení čekala hlubší a náročnější příběh, ale přesto bylo čtení milým a příjemným zážitkem. Vskutku takovým pohlazením, protože bychom si všichni přáli, aby svět byl takto nekomplikovaný, plný dobrých lidí, kteří k sobě najdou cestu a jsou šťastní a schopní užívat si jednoduchý život ve společnosti těch druhých.
Kniha se snadno a rychle čte a na konci budete mít pocit, jako byste přečetli pohádkový příběh a bude vám dobře. A možná si chvilku budete víc vážit těch obyčejných chvilek se svými blízkými, protože na vás dýchlo kouzlo Arthura Truluva.
Tak se nechte okouzlit.

Katka2382
02.03.2023 5 z 5

No jasně že je příběh víceméně nereálný,ale o to kouzelnější.
Mě se kniha moc líbila a jsem ráda,že jsem jsem ji na své cestě knižním světem potkala.
Pro mě to bylo pohlazení po duši.

tygřík2
01.03.2023 3 z 5

Milá pohádka. Jenže mám zkušenost, že takhle to v životě nefunguje. Takže mi dělá potíže se do příběhu vcítit. Pěkný jazyk i sloh. Nenadchla, ale ani neurazila. Třiapůl

juliesze
27.02.2023 2 z 5

Také budu jeden z mála, kteří se nad knihou nebudou rozplývat, protože je milá. Podle mě je hodně moc nepředstavitelná a trochu plytká. Tak nějak mi tam chybělo nacítění se s postavami.

bosorka
23.02.2023 2 z 5

V tomto případě se asi míjím s většinou čtenářů. Mně totiž asi nestačí, aby byl příběh jen pohlazení po duši a byl hřejivý. I v podobných příbězích o lidských osudech, které se propletou jinak, než by člověk nejspíš dokázal předpokládat, potřebuju něco navíc. Tady jsem se často přistihla, že už abych měla knížku přečtenou a mohla se pustit do něčeho jiného. A že naštěstí čtení odsýpá. To ale spíš z důvodu, že je psané takovým jednodušším jazykem, kdy není třeba extra do hloubky přemýšlet a proplétat se jazykovými skvosty spisovatelovými (i překladatelovými).
Budiž, na druhé straně, co mi nejvíc vadilo, že děj jen jede po povrchu, žádný hlubší vhled, žádný konflikt, který by čtenářovo srdce rozpumpoval. Jen náznaky konfliktů, z nichž by něco mohlo být, ale nakonec vyšuměly do ztracena. Všechny tři hlavní postavy jsou spíše ploché, nepropracované a nakonec i dost nudné. Chybí nějaké pozadí, víme, že se jim něco stalo, ale třeba u Maddy je vše tak nějak v náznacích. Za mě nakonec v podstatě nuda. Příběhů, které jsou lidské, smutné i krásné jsem už četla víc mnohem lépe a zapamatovatelně zpracovaných. Jen v rychlosti, návštěvy hřbitova upomněli na "Vyměnit vodu květinám", což ve mně zůstalo hluboce zakořeněné, život starších lidí zase knihy Backmana, které jsou mnohem živější a propracovanejší. Toto zapomenu do dalšího úplňku, mám ten dojem.

eliska5154
21.02.2023 5 z 5

Takové pohlazení po duši. Rozhodně tato kniha stojí za přečetní. Krásné myšlenky, nad kterémi je dobré se občas zamyslet. :-)

e-fox_slow
17.02.2023 5 z 5

Je to takový hřejivý příběh...
Knížka vhodná k přečtení, když máte pocit, že je na světě moc smutno, nebo že už nezbylo žádné dobro.
Takové milé připomenutí, že někdy stačí jen trochu zpomalit, trochu naslouchat, trocha soucitu, trocha lásky k pečení a trocha vřelosti...

Jana_Hlus
16.02.2023 5 z 5

Moc hezky napsaný příběh ze života nejstarší generace. Milá oddechovka, kde mezi řádky můžeme objevit naději, že dokud člověk dýchá, může svůj život změnit a nalézt i to, v co už nedoufá.

Petulečte
30.01.2023 3 z 5

Příjemné, oddechové čtení. Bylo zajímavé pozorovat v jakém rozpoložení se zrovna nacházím. Když jsem byla zrovna naladěna hodně racionálně a pohlcena každodenními starostmi, tak jsem si říkala, že tak ideální příběh se ani nemůže stát. Ale když jsem si dovolila stát se trochu méně cynickou, více zasněnou a idealistickou, tak mi příběh doslova ožíval před očima a stal se najednou velmi lehce uvěřitelným :-) Moc se mi líbilo nahlédnout do světa starších lidí, co řeší, o čem přemýšlejí...

Vrbická1999
24.01.2023 5 z 5

Nádherně dojemný příběh o čisté lásce, ztrátě, naději a štěstí. Všechny postavy jsem si zamilovala. Nejvíce samozřejmě Arthura. Takového přítele by občas v životě potřeboval každý. Tato knížka je skutečným pohlazením po duši. Na konci mi ukápla slza.

přátelství stáří hledání smyslu života psychologické romány hřbitovy osamělost senioři vdovci mladí lidé

Elizabeth Berg
americká, 1948