Priateľky

Priateľky https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355988/bmid_priatelky-p3O-355988.jpg 4 189 57

Tri ženy – Hana, Marta, Táňa. Tri priateľky – tri osudy, ktoré spája túžba po sebanaplnení a zmysluplnom živote. Hľadajú samy seba a popritom čosi strácajú a iné zasa nachádzajú, trápia sa aj tešia, jednoducho si so sebou vláčia balíček života naplnený rôznorodou zmesou. A, samozrejme, aj plný zvratov a prekvapení. Dúfam, že budete túto knihu čítať s láskou, pretože ja som ju s láskou písala. Obľúbila som si všetky tri ženy a ťažko sa mi s nimi lúčilo. Podľa mňa sú skvelé aj so svojimi chybami. Napokon, kto z nás ich nemá?... celý text

Romány

Vydáno: , Ikar (SK)

Knižní střípky
11.01.2018 3 z 5

Mám doma všechny autorčiny knihy a vždy se nemohu dočkat, kdy vyjde další kousek. S autorčinými knihami relaxuji a prokládám s nimi thrillery a severské krimi a jiné náročnější kousky. V tomto směru i tato kniha splnila svůj účel. Odpočinula jsem si u ní, přečetla jsem jí na jeden zátah. Ale i když mám paní autorku moc ráda, musím uznat, že toto byl poněkud slabší kousek, obávám se, že za pár týdnů ani nebudu vědět, o čem vlastně kniha byla. Nebýt to dílko mé oblíbené paní Keleové-Vasilkové dala bych hvězdy pouze dvě.

Květi62
10.01.2018 4 z 5

Pěkná oddechovka, která trochu vrátí vánoční atmosféru. Kdo má její knížky rád, určitě si ji rád přečte.
"Tři ženy, tři přítelkyně. Každá z nich má svůj život, svůj odlišný osud, ale všechny spojuje jedno: touha po hezkém životě. Ne po štěstí, na to jsou už příliš velké a ví, že štěstí přichází nečekaně a v malých dávkách, a potom zas nadlouho zmizí, aby v srdci zanechalo zvláštní pocit a naději, že se zase jednou vrátí..."

zuzana2599
04.01.2018 3 z 5

Přítelkyně jsou typickým příběhem této slovenské autorky. Je to víceméně sonda do života tří žen, které řeší vztahové problémy. Knížka je to útloučká, má široké řádkování a i já mám pocit, že je to kapku uspěchané a že jsem určitě četla mnohem lepší autorčiny knížky...

1casper
04.01.2018 4 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden zátah, za 2hodiny hotovo. Je to milá oddychovka, jen předchozí knížky autorky jsou lepší, víc propracovanější.
U téhle knihy jsem měla pocit, tako by autorka spěchala.... vše bylo řečeno už v anotaci, nic nového, hlubšího tam není.

Na intelektu to nikoho neobohatí, ale jako oddychovku doporučuji.

Pechule
02.01.2018 4 z 5

Knihy od Táni Keleové - Vasilkové se mi čtou velmi dobře, ani tato nebyla výjimkou. Jen jsem se nemohla zbavit pocitu, jako bych něco z toho už někde četla...

lenka9819
01.01.2018 5 z 5

Kniha na jedno odpoledne ke kave. Pribehy ze zivota, mile a odpocinkove cteni. Knihy Tani Keleove- Vasilkove jsou prijemnym odreagovanim, nemuzu ale cist vice za sebou. Prokladam jimi severske krimi

Ywonek
30.12.2017 3 z 5

Nemuzu si pomoct, ale prijde mi ze autorku uz nebavi psat, nebo ji dosli napady.Posledni tri knizky od ni byly vylozene slabe,potom co jsem precetla vsechny predchozi. Jedno vim jiste. Dalsi uz cist rozhodne nebudu.

Milena1967
27.12.2017 1 z 5

Za mne nejslabší kniha od této autorky. U každé její nové knihy mám pocit, že čtu stále stejný příběh, jen s jinými jmény. Jak tady psal plamínek21, jakoby autorka rezignovala. Plně souhlasím.

Ankavi
26.12.2017 5 z 5

Nebudu tady vypisovat obsah knihy a prozrazovat obsah příběhu. Myslím, že to by se v komentářích dělat nemělo. Ale zdůrazním to, že Táňa umí vystihnout všední každodenní život dnešní doby, a to z ní dělá oblíbenou autorku. Asi nikdy nebude psát napínavé thrillery či sáhodlouhé ságy, ale zdánlivě prostými příběhy nás ukotví doma - v české (resp. slovenské) "kotlině", což dokazuje v každé své knize - a to se cení rovnocenně. I proto je mou oblíbenou autorkou.

loudomar
22.12.2017 4 z 5

Možná tři a půl ale každopádně velmi čtivý společenský román. Kniha mě bavila a měla opravdu spád. Samozřejmě se jedná o odpočinkovou literaturu, která vás na intelektu nijak neobohatí, ale jako odpočinkové čtení super! Určitě si od autorky ještě nějakou přečtu.

macer1991
26.11.2017 4 z 5

Nevyhladavam knižky tohto typu , ale potrebovala som si trochu oddychnuť. Velmi poctivo napísaný príbeh o priatelstve troch žien , ktorý nebol ako z červenej knižnice , kde všetko dobre dopadne a každá nájde svojho princa .... Velmi realne a čtivo spracovane .... Autorka by sa nemusela hambiť ani na zahraničnom trhu

popeluška
17.11.2017 5 z 5

Velmi pěkná oddechová kniha. Autorka mě asi nikdy nezklame, všechny knihy od ní jsou super.Krásně se čtou od začátku až do konce :-)

Lalina3
12.11.2017 4 z 5

Naprosto vše, co se zde stane, je zmíněno v anotaci. Vše.

Chybí mi autorčin náboj. Ale jinak se kniha velmi dobře četla, oddechovka, která navodí vánoční atmosféru a potěší na duši.

gargamelka
12.11.2017 4 z 5

Oddychovka, která se čte příjemně. Příběh o třech kamarádkách, které se pravidelně schází na pokec, kde si sdílí své problémy, sny, touhy a také si poradí, ale mnohdy si neřeknou vše-některé věci v sobě dusí. Jako u některych hrdinek, život poskytuje lepší možnosti, vztahy a něco končí i happyendem:)

mariva
11.11.2017 4 z 5

Příjemné odpočinkové čtení na jeden večer. Už jsem od autorky četla lepší, ale tahle taky není špatná.

alnahu
03.11.2017 5 z 5

Příběh tří přítelkyň ,které sbližuje jejich trápení.Každá řeší život po svém a hlavně s pomocí kamarádek je život v těžkých chvílích snadnější.Hana po letech strádání ,když zjistí že je její manžel gay ho opustí, těhotná Marta se vymaní ze vztahu s manipulativním Igorem a Táňa které po potratu krachuje manželství se konečně s Petrem usmíří.Kniha se četla dobře ,jako všechny knihy této autorky.

Danago
25.10.2017 3 z 5

Oddechová nenáročná knížka o životě. Pro mě jednohubka na jedno krátké odpoledne. Kdo má autorku rád nebude zklamaný, poslední její knížky jsou psány v tomto duchu. Za mě je škoda, že autorčiny knížky ztratily svoji poutavost . Konec byl trošku akčnější a hlavně se mi líbilo, jak knížka končí . Začíná nový rok a tři kamarády začínají nový snad lepší život.