Přežívá nejsmutnější

od:

Přežívá nejsmutnější

Román se odehrává v blízké budoucnosti. Hlavní hrdina je možná posledním člověkem na zničené planetě. Mezi opuštěnými domy, rozbitými počítači a horami prázdných obalů od náhražkových potravin vzpomíná na svého nejlepšího přítele, který svými biologickými pokusy přivedl lidstvo do záhuby. Margaret Atwoodová se zamýšlí na... celý text

Román se odehrává v blízké budoucnosti. Hlavní hrdina je možná posledním člověkem na zničené planetě. Mezi opuštěnými domy, rozbitými počítači a horami prázdných obalů od náhražkových potravin vzpomíná na svého nejlepšího přítele, který svými biologickými pokusy přivedl lidstvo do záhuby. Margaret Atwoodová se zamýšlí nad možnými důsledky nezodpovědného zavádění nových biotechnologií, a na pozadí dalších nám tak známých hrozeb, jakými jsou dětská pornografie, citová prázdnota, kriminalita či sociální polarizace, líčí příšernou, avšak i představitelnou budoucnost. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/3261/preziva-nejsmutnejsi-Nra-3261.jpg 4.330
Originální název:

Oryx and Crake (2003)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
PeterPetrik
06. července

Začiatok infantilné psycho, bol som až zhnusený z niektorých pasáží. Ale to bolo očividne autorovým zámerom. Kniha prirodzene zmení tempo a sledujeme distopickú budúcnosť. Ako sci-fi priemer, ale v konečnom dôsledku originálna kniha. Koniec trošku zamrzel, mal som pocit že autorka to už nechcela rozťahovať a prosto to usekla. Určite si prečítam aj ďalšie knihy z trilógie.

Silwia20
09. dubna

Precitala asom asi prvych 60 stran a vzdala som to, nevedela som sa zacitat ...

makemake
03.10.2013

název naprosto sedí k textu a melancholické atmosféře, která prostoupila celá text. Smutně krásné, krásně smutné a něčím znepokojivě realistické... těším se, až ji přečtu znovu.

Ayllu
19.01.2012

Klasický utopický román, který by se atmosférou dal nejspíš srovnávat s Vonnegutovou Kolíbkou, ovšem psanou typickým "atwoodským" stylem.


Štítky

biopunk postkatastrofická

Autor a jeho další knihy

Margaret Atwood

Margaret Atwood
kanadská, 1939

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených39x
v Knihotéce12x
v Doporučených4x
v Chystám se číst52x
v Chci si koupit7x