Přežít s vlky

Přežít s vlky https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28994/prezit-s-vlky-28994.jpg 4 121 34

Příběh sedmileté židovské dívenky, která se sama uprostřed zuřící války vydá z Belgie směrem na východ, kam Němci odvezli její rodiče. Obrovské útrapy, jaké na neuvěřitelné cestě prodělá, ji poznamenají na celý život. V nejtěžších chvílích jí pomáhají přežít vlci, naproti tomu setkání s lidmi jí vždy přinese pouze stres, bolest a zklamání. Nezvyklý a mimořádně působivý pohled na válku očima dítěte, které všechno intenzivně prožívá, ale nic plně nechápe, dokázala autorka ztvárnit tak přesvědčivě jen proto, že ho zakusila osobně. //doplněno: Autorka přiznala, že si příběh vymyslela a nepravdivost příběhu potvrdil i soud. viz http://goo.gl/F5jYYc... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Alpress

Survivre avec les Loups , 2003

bovinka
bovinka
01.02.2015 4 z 5

Ke knize jsem se dostala, až po mediální aféře okolo autorky. Hodnotím ji jako velmi čtivou, zajímavě zpracovanou. Autorce se povedla. Pouze konec mi přišel trochu krkolomný a zbytečně zrychlený

Evelin
Evelin
18.10.2014 5 z 5

Knížka se mi líbila, hezky napsaná a čtivá. A opravdu neřeším, zda-li je příběh pravdivý nebo ne. Je jasné, že takové hrůzy se za války děly a pokud autorka do toho včlenila i vymyšlené příběhy, opravu neřeším.

rusalka123
rusalka123
06.09.2013 4 z 5

Víte, pro mě u téhle knihy ani nebylo důležité (a myslím, že by nemělo být pro nikoho), jestli je kniha podle pravdivého příběhu nebo není... Důležité je, jaké přináší poselství, ponaučení... Nemá nám dávat myšlenku "a opravdu se to stalo?" Jejím úkolem je poukázat na válku jiným pohledem. Pohledem dítěte, které mělo velikou odvahu a sílu bojovat. A i kdyby z této knížky byla půlka vymyšlená, pořád by se našla spousta případů, kdy dítě za války opravdu trpělo a mnohdy to určitě snášelo líp, než někteří dospělí, protože se nevzdávalo. A to, že dospělí by si někdy skoro mohli brát příklad z dětí, není výmysl, ale realita.:-)

(já jsem teda sice vlastně ještě dítě taky, ale myslela jsem spíš ty menší, aby to neznělo blbě :D)

alenice
alenice
04.09.2013 5 z 5

Jednoduše úžasné,člověku se zatají dech,když pomyslí co všechno se dětem dělo...Jak dokážou být lidé krutí...Zvedá se mi žaludek a cítím v sobě tolik vzteku...Těch dětí bylo tisíce...

Vlaďka5001
Vlaďka5001
31.07.2013

Je zajímavé, jak jsou všichni znechuceni tím, že kniha nebyla napsána podle skutečné události. Ovšem v knize samotné tato poznámka není, tak mi přijde trochu infantilní to vůbec zmiňovat.

Jarisko2
Jarisko2
12.07.2013 5 z 5

Kdyby tu bylo deset hvězdiček, neváhal bych.. A mrzí mě hluboce, že tu většina komentářů řeší ani tak ne obsah a neskutečně hluboké poselství téhle knihy, jako to, že se autorka přiznala k tomu, že příběh je fikce. A objevují se tu slova jako -lživá kampaň-podvod-hlupý trik-lhářka...
Pro mě je podstatné a hluboce pravdivé především to, že takových dětí, jenž za té války viděli podobné hrůzy, vraždy a znásilňování, byly skutečně tisíce. Že se všechny ty věci tisíckrát staly. A je mi jedno, že je zřejmě nezažila na vlastní kůži sama autorka, protože její popis, její schopnost vtáhnout mě beze zbytku do pocitů těch zmučených "živých mrtvých", do pocitu, kdy strach o život a hlad přinutí člověka k ledasčemu, je úžasná.
Důležitější, než pravdivost či autentičnost tohoto jediného konkrétního příběhu je přece myšlenka té knihy. Že se nikdy na všechny ty hrůzy nesmí zapomenout a že by měli lidé dělat vše proto, aby se pro jakoukoliv ideologii už nevraždilo.
A beze zbytku také souhlasím s myšlenkou, kterou autorka často rozvíjí, a to že zvířata jsou v mnohém daleko lepší, než lidé, že člověk je nejhorším predátorem na téhle planetě

deedulka
deedulka
26.05.2013 3 z 5

Taková průměrná kniha o Němcích, kteří se snaží ovládnout celý svět a malá židovská holčička přijde o své rodiče a nakonec málem i o život. Ve své dětské nevědomosti se s malou buzolou vydá na východ, aby našla své rodiče. Snaží se přežít v lese, hledat potravu, občas krade jídlo a věci z lidských obydlí a chvílemi žije s vlky, kteří ji přijmou jako člena smečky. Kdyby se nakonec autorka nepřiznala, že je to lež, možná by mě ten příběh víc ohromil, že se skutečně stal. Takhle to beru jen jako další smyšlený příběh a je mi líto, že se autorka snížila k takové lživé kampani. :(

vikaa
vikaa
16.04.2013 4 z 5

Mně se kniha až tak věrohodná nezdála, ale když jsem ji četla, věděla jsem už, že to není skutečný příběh. Na druhou stranu buďme rádi, že to malé děvčátko nemuselo celou tuhle hrůzu zažít. Dobrý marketinkový tah nebo podvod???? Stejně hodnotím 4 hvězdama - knížka mě opravdu bavila a možná jsem si jí užila víc, když jsem věděla,že se jedná o fikci.

valentýna
valentýna
25.02.2013

Kniha by byla vcelku věrohodná až na zabití lidí, které vysílené děvčátko spáchalo. Četla se sice dobře, ale od začátku jsem byla na pochybách o věrohodnosti příběhu a nevěděla jsem co si o tom myslet, až zde jsem se dozvěděla, že se nejedná o skutečný prožitek jak je deklarováno v knize, což je podvod na čtenáře a jde jen o hloupý trik ke zvýšení prodejnosti, což mě naštvalo.

K.accka
K.accka
27.08.2012 4 z 5

tahle kniha opravdu stojí za přečtení! Chvílemi se příběh zdá být až neskutečný, že se to opravdu stalo. Doporučuji.

Lena79
Lena79
02.07.2012 5 z 5

Některé prožitky hlavní hrdinky,coby malé holčičky,se mi zdáli dost nepravděpodobné, ale četla jsem to s tím, že pravdivé to není...Moc se mi líbil vlastní popis života ve vlčí smečce.Ať už je to pravda nebo ne...

Kermisee
Kermisee
02.01.2012 4 z 5

Ke knize jsem se dostala až poté, co jsem viděla film a zjistila také o té "rošádě" kolem pravdivosti tohoto příběhu. Četla jsem knihu tedy s tím, že pravdivá není, což se jistě odráží i na tom, jak se mi líbila. Všechny pocity autorka vystihla natolik realně, že bych jí byla opravdu schopna věřit, že to opravdu prožila. Sžila jsem se s tou malou pohublou otrhanou holčičkou, která našla domov mezi vlky a z lidského světa vnímala jen smrt a bolest.
Rozhodně zajímavý pohled do období druhé světové očima malého, ale odvážného děvčátka, které jen chtělo najít své rodiče.

Viviana
Viviana
16.10.2011

Tak tuhle knížku jsem dostala nedávno darem, přelouskla jsem jí během dvou dní, a zcela mě uchvátila. Ovšem pravda, že jsem autorce věřila... možná ne do slova a do písmene, jednak chápu něco jako právo autora si věci přibarvit, a to i v "pravdivém" příběhu, jednak vím, že dětskýma očima vidíme a později si pamatujeme věci trochu jinak, než kdybychom je viděli objektivně... ale komentář od RUSTY mě teď docela zklamal.
Takže, dobře napsaná fikce? Každopádně silný příběh, obzvlášť pokud věříte, že se to tak skutečně někde stalo...

RUSTY
RUSTY
25.02.2011

Touto knihou a jejím příběhem jsem byla plně uchvácena. Přesně do té doby než jsem se dozvěděla, že si paní autorka vše vycucala s dovolením z prstu a období druhé světové války strávila v bezpečí v Belgii.
Ach ano, příběh je dechberoucí - malá holčička ve smečce s vlky, malá holčička co musí přežívat tím, že si do sebe cpe hrsti hlíny aby neumřela hlady, holčička co v nebezpečí zabije ...
Místama jsem i já byla na vážkách, jak takové kruté podmínky může přežít sedmileté dítě, které o přežití v přírodě neví zhola nic. Ale říkala jsem si ... kdo jsem abych toto mohla soudit?
Teď už to vím. Narozdíl od "paní autorky" nejsem lhářka. Kniha tímto pro mě ztratila své kouzlo. Možná by to ovšem bylo jiné, kdybych šla do toho příběhu bez toho, že bych věřila, že se "chudince" paní toto opravdu přihodilo : /