Přežít nebo zemřít - Manuál pro přežití ve zlých časech

Evropa si příliš zvykla na život v míru a ekonomickém blahobytu. Když odečteme sice krvavé, ale lokální válečné akce na Balkáně v 90. letech, žijeme v míru od konce druhé světové války už více než sedmdesát let. Ovšem řada lidí sdílí obavy, že následující roky již dobou klidu a pohody nebudou. Válečný konflikt velmocí, jaderná válka, dlouhodobý plošný blackout, finančně-ekonomická krize mimořádné intenzity a dopadů, přírodní katastrofa celoplošných rozměrů, ozbrojený konflikt v Evropě mezi původním a nepůvodním obyvatelstvem. To vše jsou situace, které nemůžeme v blízké nebo vzdálenější budoucnosti zcela vyloučit. Autor knihy „Přežít, nebo zemřít“ Aleš Přichystal se ve funkci náčelníka štábu Zemské domobrany dlouhodobě věnuje praktickým otázkám přípravy na mimořádné situace. Podařilo se mu shromáždit a přehledně utřídit množství materiálu, který se týká zásadního problému: jak přežít, když přijde nečekaná situace, která „vyřadí z provozu“ civilizaci, jak ji známe. Autor nechce nikoho strašit, ale mobilizovat. Je přesvědčen, že mnohému můžeme předejít, pokud si včas uvědomíme, že může velmi snadno přijít chvíle, kdy nás stát neochrání a kdy záchranu života – svého i svých nejbližších – budeme muset vzít do vlastních rukou. Jak zvýšit svoje šance na přežití? To je právě to, o čem v knize širokou veřejnost informuje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414026/prezit-nebo-zemrit-manual-pro-prezi-J5Y-414026.jpg 3.812
Literatura naučná, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno, Česká citadela

Kniha Přežít nebo zemřít - Manuál pro přežití ve zlých časech

Lenka0805

Jelikož se hodně zajímám o téma blackout a politické dění nejenom u nás, tak mě tato kniha v obchodě bouchla do očí a musím říct, že mě velice zaujala. I když čtu některé negativní příspěvky ze strany můžu, tak pro mě jak ženu je to velice informativní, poučná a přínosná kniha. Velice hezky se mi čte, autor zde popisuje nejen příručku, jak se zachovat v určitých krizových situacích, ale zároveň zmiňuje i politickou část. Hned v úvodu mě velice zaujal citát "Lepší než proklínat tmu, je zapálit svíčku." Jen doufám, že nic z toho, co je v knize vylíčeno se nenaplní. Knihu určitě doporučuji k přečtení.

zahadum
29.08.2020

Nikto nepochybuje,že momentálne svet okolo nás prežíva ťažké až nebezpečné časy. Teraz je jedno kto, prečo a ako je tomu na vine a nemyslím si,že kniha a autor píše PRO ruskom duchu. Autor triezvo vidí kto sa vo svete už skoro dvesto rokov stará o to by sa správal ako parazit ktorý ťaží z chudoby a vojen ktoré sám vyvoláva a na ktorých kráľovsky zarába. Jeden " kolega " tu písal,že kniha nie je publikácia vhodná ako manuál pre " připravovatelov " alebo anglicky prepperom. Čiže už na druhej strane autor NEPOKLADÁ svoju knihu ako nejaký manuál a prostoduchý čitateľ to poukáže ako negatívum knihy. Zrejme tu knihu ani nedržal v ruke. Schválne som si celú knihu pozorne prešiel a vyhľadal som si zdroje toho čo autor píše podľa niekoho ako "konšpirácie alebo proruskú propagandu " ono dnes je prejavom choroby vidieť za každým stromom ruského agenta a všeobecne nenávidieť Rusko a Rusov viacej ako kedysi nacisti. Autor dokonca ešte podhodnocuje význam USA v jeho dlhovej situácii kedy USA NIKDY ani za tisíc rokov nesplatia svoj parazitný dlh na splatenie ktorého by potrebovali asi desať Zemi ! Posúďte sami : https://www.usdebtclock.org/

Ináč kniha je veľmi poučná a vo viacerých bodoch nás pripravuje na nie dobré časy ktoré nemusíme ale môžeme čakať v dohľadnej dobe. Či je to jadrová vojna, pád svetovej ekonomiky alebo masívne výpadky elektrickej energie tzv. blackouty ktoré sa už v minulosti diali. Sú tu rôzna tipy a rady a kvantá odkazov na webové stránky kde sú podrobnejšie informácie. Autor radí rôzne základy metódy prežitia a svojpomocné metódy záchrany alebo prvej pomoci. Všetko čo autor píše sa dá ľahko nájsť na nete ale vzhľadom k tomu,že jadrová vojna alebo blackout nám znemožnia prístup k komunikačným prostriedkom je dobré mať takúto alebo podobnú knihu poruke. Kniha je prehľadná a nenašiel som tam žiadne fámy, konšpirácie alebo technické omyly či sa týkajú zbraní alebo liekov. Autor je náčelníkom štábu Zemskej domobrany.Netreba to brať ako nejaký urgentný manuál záchrany ale skôr dobre mienené rady v prípade aj prírodných katastrof ktoré už pravidelne zažívame v Čechách a na Slovensku. Myslím si,že je to dobrá kniha a rozhodne ju odporúčam hlavne do dnešných pohnutých časov. Pristupujte k nej zo zdravým rozumom a pocitom,že niečo spravíte pre seba a svoju rodinu ak zlé časy nastanú. Na koniec veľmi staré a aktuálne čínske príslovie :

Lepšie ako preklínať tmu, je zapáliť sviečku.

JIVaJaH
14.06.2020

"Lepší, než proklínat tmu, je zapálit svíčku."Moc hezký citát na začátku knihy. Jinak je kniha protkána spoustou rozumných a přínosných rad. Po probuzení bych ji dala přečíst každému.
Nemohu se ztotožnit s předchozími nepěknými komentáři a myslím, že to není tím, že bych byla žena čtenářka.

PetrVocílka
31.10.2019odpad!

Ten kdo zná volební program SPD a Trikolóry tuto knihu číst nemusí, protože se nic nového nedozví. Některé pasáže se pro nabytí většího počtu vět opakují. Asi je autor placen od počtu písmenek. To platí i odkazech na web, kdo asi bude přepisovat dvojřádkový odkaz. Autor vychvaluje Švýcarsko, jak je vyspělé, že mají všichni doma střelnou zbraň a současně vychvaluje totalitní komunistický režim, že se běhalo po sídlištích s pytlíkama na rukou a nohou. Kdybychom neměli za sebou 40 let pod vládou komunistické strany, byli bychom mnohem blíže Švýcarsku.
Pro peppery prakticky nepoužitelné, vše podstatné se dá najít na webu ucelenější a přehlednější.
Autor nabádá k rasismu, ale nerozezná muslima od islámisty. Křesťané mají také kostlivce ve skříni, když vraždili jinověrce během křižáckých válek. Stačilo trochu vzdělání a lidé přestali věřit ve vraždy ve jménu Boha, snad to extrémistům také časem dojde, až se dostanou ke vzdělání. Do té doby lze studovat prepperskou literaturu, ale ne tenhle brak. Když se píše o přistání mimozemšťanů, je vhodné knihu zavřít.

LN88
12.09.2019

Knihu mám zatím asi z půlky rozečtenou a tak kriticky jako někteří ostatní bych ji neviděl. Ano, část o jaderném útoku se čte poněkud prazvláštně, ale i tak si nemyslím že by to bylo úplně od věci. Jinak se čte kniha dobře, autor píše k věci, obsahově je to aktuální a věcné.

Dejvi
31.08.2019odpad!

Zajímají mě prepperské knihy, tady se mi nevyplatilo, že jsem do knihy nenahlédl. Tato kniha začíná kapitolami proruské propagandy, nic horšího jsem dlouho nečetl. Dokonce je tam citace z Parlamentních listů. Fakt odpad, ačkoliv to nemám rád, kniha půjde do koše.