Převzetí moci

Převzetí moci https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68479/bmid_prevzeti-moci-aCX-68479.png 5 101 21

Mitch Rapp série

Jedno rušné ráno ve Washingtonu se vznešeně chladný Bílý dům plný toulajících se turistů a čile spěchajících vládních úředníků otřese pod krupobitím kulek střelných zbraní. Skupina teroristů vykoupí vstup do sídla amerického prezidenta divokým masakrem a zanechá za sebou desítky zavražděných nevinných lidí. Díky rychlému zásahu Tajné služby je prezident včas odveden do bezpečí, nicméně teroristé se zmocní téměř stovky rukojmích. Do akce vstupuje Mitch Rapp, špičkový protiteroristický agent CIA, který bezprostředně odhalí, že spiknutí nepřichází zvenčí.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , BB art

Transfer of Power , 1999

Luigi1
03.11.2023 4 z 5

Dobře napsaný thriller

PanT
16.05.2023 3 z 5

Scénář klasického Hollywoodského Béčka. Hlavní (super)hrdina je nelítostný zabiják gentleman, všechno prokoukne, všechno přežije, nikdo si na něj nepřijde. Bůh žehnej Americe. Nevybočuje z ladění celé série. Naprosto nadhodnocená kniha, stejně jako ostatní o Rappovi.

DzordanoChruno
21.10.2022 5 z 5

Tejto knihe ťažko niečo vytknúť. Začiatok síce vyzerá, že sa bude jednať o glorifikovaný pohľad na amerických superhrdinov, dej sa však rýchlo prenesie do USA a stane sa oveľa uveriteľnejším a prirodzene stráviteľným. Nie je tu žiadne čierno-biele podanie sveta; motívy teroristov chápeme a aj schvaľujeme (nie však ich metódy); hlavný hrdina je napriek svojim bojovým schopnostiam normálny a nedokonalý; na americkej strane sa pohybujú aj postavy so slizkými pohnútkami, a pod. Vďaka štýlu, akým je príbeh podaný, si amíci udržia sympatie čitaleľa, zvlášť u mňa je to pomerne výnimočné, väčšinou držím palce slabšej protistrane. Oceňujem tiež veľa technických zaujímavostí a presnú špecifikáciu použitej výzbroje. Autor bol zjavne dobre zorientovaný. Zopár technických výhrad by sa možno našlo (napr. vetrací či finančný tunel), ale bez nich by nebolo možné knihu napísať - udalosti by sa bez nich nemohli stať. Tie naopak vyváži niekoľko pomerne "politicky a spoločensky nekorektných" hlášok - vďaka za ne, dnes už by nikto takú knihu nevydal. Za mňa teda 5*.

Merlin_CZ
19.07.2022 5 z 5

výborný díl serie. Teroristům se povede zabrat bílý dům a kdo se asi tak může dostat dovnitř a všechny přechytračit ? no samozřejmě Mitch Rapp. přijde mi, že každý další díl je lepší než ten druhý. Výborně napsané, těším se na další díl :)

Rihatama
26.05.2021 5 z 5

Bravurní špionážní román. Asi poprvé jsem ochotna připustit, že někdo překonal mého oblíbence Forsytha. Tentokrát se džihádistickým teroristům vedeným proslulým Rafiquem Azizem podaří proniknout a obsadit rovnou Bílý dům, nedotknutelnou baštu amerických politiků. Trochu mě překvapilo, že k zabrání sídla amerických prezidentů došlo poměrně snadno a takřka z kraje románu. Nešlo mi totiž do hlavy, o čem může Flynn psát další set stránek. A ještě víc mě překvapilo, jak dokonalou, složitou a přitom ad hoc podle právě získávaných informací připravovanou záchrannou operaci za účasti tajných složek a skupin, kterým samo sebou vévodí osobnost Mitche Rappa, se mu podařilo vytvořit.

Autor zachytil a autenticky popsal a zkombinoval různou míru nezbytného chaosu a plánovaných kroků na stranách všech zúčastněných. Stejně tak bylo věrohodné dynamické napětí mezi hlavními aktéry politickými, vojenskými a zpravodajskými a popis útrob Bílého domu je vpravdě sugestivní. Moc nerozumím nízkému počtu komentářů. Ano, je to americký špionážní thriller o americké politice, CIA, FBI a kongresových tanečcích, což asi každého nezajímá, ale já mohu jen vřele doporučit. Mitch Rapp není prezentován jako další Superman. Autor mu ponechává potřebné lidské slabosti, což celý román, vlastně sérii, zlidšťuje a zvěrohodňuje. A navíc s každým dalším příběhem se Flynn zlepšuje, což mě překvapilo nejvíc.

jprst
21.01.2021 4 z 5

Dobře volený a zpracovaný příběh, neotráví, neunaví, ani nepřinutí k přílišnému soustředění. Zkrátka příjemná záležitost pro chvíle oddechu.

mirabl
14.08.2019 4 z 5

(audiokniha). Asi po osmi letech jsem dal znovu-poslech a opět si to velmi užil. Krásná akční pohádka pro velké kluky. Škoda toho odfláknutého epilogu. Přijde mi, že Flynn se uprostřed knihy tak strašlivě zakecal, že finální vyúčtování musel osekat, by to nebylo až tak dlouhé a natahované ... takže "jenom" 4 zvezdy.

BlackBlade
05.06.2019 5 z 5

Některými pasážemi románu mi to trochu připomínalo film Útok na Bílý dům, kde hrál D. Washington a Ch. Tatum, ale tohle bylo mnohem lepší, než jsem čekal. Knihy s agentem tajné skupiny CIA, Mitchem Rappem, mě začínají velmi bavit! Těším se na další pokračování.

trudoš
20.05.2019 4 z 5

„Já s teroristy nevyjednávám, slečno Tutwilerová. Já je zabíjím.“
Zpočátku na mě román působil přesně tím dojmem, kvůli kterému jsem jej celé roky obcházel obloukem. Amíci jsou nejlepší, nejhodnější, nejúpřímnější, bla bla bla bla. Roztáhnutý popis supertajné vojenské operace spočívající v únosu zločineckého pohlavára přímo z týlu nepřítele, určitě zaujme každého nadšence vojenské techniky a výcviku, ale cynického rýpala jako jsem já, neohromil ani náhodou.
Jenže pak přišel zvrat, kdy skupina teroristů vezme útokem Bílý dům a podaří se jim ho uzmout do své moci. Od tohoto okamžiku začíná prvotřídní akční blockbuster, jemuž člověk odpustí ledasco. V tomhle je totiž kniha jednoznačně bezvadná - když ji nezačnete brát smrtelně vážně, užijete si každou stránku. Mitch Rapp jako by vypadl z osmdesátkových filmů se Sylvestrem Stallonem, přičemž pro jednou tady ten chlapácký mechanismus funguje tak jak má. Vince Flynn zkrátka umí, takže se ty jeho hvězdy a pruhy vytetované na srdci dají i snést.

TeaPeter
20.06.2018 4 z 5

Velmi dobré pokračování. Politika opravdu není nic moc voňavého...

ferenc_had
01.02.2018 5 z 5

Další skvělá kniha od tohoto autora, četla se úplně sama.

moudivlacek
22.09.2017 5 z 5

Opět skvělý díl. Mně se líbil. Je tu totiž velice přesvědčivě vylíčen postoj politika, který se žene za mocí a ještě si troufá tvrdit, že to dělá pro dobrou věc. Rapp se mu snaží vysvětlit, že realita boje s teroristy je úplně jiná a o dost drsnější.
A umírají tu lidé, i na straně správných chlapů, agentů a nevinní lidé, takže to nevypadá, jak když přijde jeden superman a za chvíli je po boji. Dovedu si to naopak velice živě představit, že zatímco jiní tajně nasazují své životy pro svou zemi a světový mír, někdo se stará jen o své osobní blaho.
Já jsem s dílem spokojená a rozhodně si nenechám ujít ten další.

Demonlover
15.03.2017 2 z 5

Po svižném začátku už jen plytký děj. Trojice hrdinů - hodný zabiják Rapp, důchodce a hloupá novinářka, mě nějak nenadchla. Dočetl jsem to, s jistým sebezapřením, až do velmi snadno předvídatelného konce. Pokud jsou ostatní knihy tohoto autora podobně pojaté,není o co stát.

Mydli
17.04.2016 5 z 5

Pane Flynne klobouk dolu k Vám do nebe.. Vynikající špionážní román...

MKrat
28.03.2016 5 z 5

Páne ..jo.. !!!dobrá kniha...

hankapimi
05.03.2016 5 z 5

Absolutní nadšení !!! Napínavý, inteligentně podaný příběh, téma teroristů vysoce aktuální, akce vypilované do detailu i plánování za pochodu, pohled do vysoké politiky, akce střídá akci, prostě úžasné čtení.. Po dlouhé době se mi stalo, že jsem napětím ani nedýchala a nemohla jsem se od knížky vůbec odtrhnout - "ještě kousek a ještě jednu kapitolku" a najednou začalo svítat.... Netradičně plný počet !!! První kniha od Vince Flynna a jdu na další - Třetí volbu...

hnusák
03.12.2015 5 z 5

Mitch Rapp opět nezklamal, opět se s tou muslimskou čeládkou nemaže :-).

šipek
11.01.2015 5 z 5

Mé první setkání s tímto spisovatelem a byl jsem velmi překvapen.Nikdy bych nevěřil,že mě toto téma z politického prostředí osloví. Z rovna čteno v této době co se děje ve Francii. Již se chystám na další knihu tohoto autora.

Helianthus
21.07.2014 4 z 5

Druhá kniha od tohoto autora a první s Mitchem Rappem. Velmi dobré a napínavé čtení z politického prostředí. Všechny postavy jsou dobře napsané a vymyšlené, včetně hlavního záporáka. Kniha má spád a opravdu jsem se u ní nenudila.

iqtiqe
07.06.2012 5 z 5

První kniha, kterou jsem od Flinna četl. A paráda! Než jsem se do knihy pustil, měl jsem trochu strach z politického prostředí, které mi není zrovna čtenářsky blízké, a k mé radosti jsem s ním neměl nejmenší problém. Knížka mi silně připomínala film, po pravdě nepamatuju, kdy bych četl knihu, kterou bych označil jako akční. Dost dobře si ji umím představit jako filmovou předlohu snímku, který by si mohl zadat i s perfektní Skálou od Baye. Akce, napětí, špióni, plánování, teroristi, kteří nejsou banda trotlů. Určitě to není moje poslední Flynnova knížka.

terorismus špionáž

Vince Flynn