Převorství u pomerančovníku

Svět je nesmiřitelně rozdělený. Královenství nemá dědičku. A dávný nepřítel se probouzí. Říši Inysu už přes tisíc let vládne berethnetská dynastie. Královna Sabran musí počít dědičku, aby svou zemi zachránila před zničením. Stále však není provdaná a ke dveřím její ložnice se plíží hrdlořezové. Ead Duryanová je u dvora jednou z mála cizinek. Vypracovala se na pozici dvorní dámy, ve skutečnosti však zůstává věrná utajenému společenství Rudých panen. Nespouští oči z královny Sabran a pomocí nedovolených kouzel ji tajně ochraňuje. Na opačné straně temného moře se dívka Tané celý život cvičí v bojovém umění, aby se mohla stát dračí jezdkyní. Okolnosti ji však doženou k rozhodnutí, které ohrozí celou její budoucnost. Západ a Východ tvrdošíjně odmítají spolupracovat, avšak síly zla procitají z tisíciletého spánku…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428807/prevorstvi-u-pomerancovniku-83e-428807.jpeg 4.1169
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Host

The Priory of the Orange Tree, 2019

Kniha Převorství u pomerančovníku

namornice

Jak skvěle napsané charaktery! S tímhle literárním pokladem jsem si dala na čas. Vychutnávala jsem si každou kapitolu, pomalu četla a užívala si ten úžasně vymyšlený svět a brilantně vytvořené postavy. Autorce se podařilo vytvořit jedinečný svět legend, historie propracované do detailů, exotických kultur, mýtických bytostí, magie a draků...kniha má zkrátka všechno, co má fantasy mít. Tenhle epický knižní klenot si musíte přečíst!

Ookmalej

Je to dobre napsane, poutave. Ale jednu hvezdu ubiram, protoze mi uz leze na nervy, jak pomalu v kazde druhe knize je nacpana tematika LGBT... Jako by normalni heterosexualni hrdina uz byl veci minulosti. Chapu, ze odlisna sexualita si zaslouzi rovnopravnost a ted je to ve svete velky tema, ale je fakt nezbytny to cpat vsude?

Nosorozec_91

Hezké, řekněme pokrokové fantasy,rozhodně stojí za přečtení. Jak už tu někdo poznamenal, je to taková girl power :D a třeba linka s Nicolasem mi přišla místama dost mimo. Jen taková “wtf why” vycpávka, která příběhu nic moc nedala.
Ale jinak fajn čtení, které mě docela chytlo.

kuroneko

To, že autorka umí dobře psát, už víme ze série Kostičas. Chtěla bych říct, že Převorství je však o dost lepší! Jsou zde skvěle vykreslené postavy s kterými prožíváte každou chvilku jejich příběhu a se strachem otáčíte stránky, protože nevíte, co si pro ně autorka přichystala. Děj plyne jako voda a vy se rychle blížíte ke konci. Bohužel nemůžu říct že velkolepému. Konec mi přišel mírně urychlený. Co se mi nelíbilo, tak jedna milostná aférka. Ne že bych měla problém s tím kdo s kým skončil, ale prostě mi to tam nesedělo...
Kniha však určitě stojí za přečtení a všem ji vřele doporučuji :D (aji kdyby jste to měli jen zkusit ... prostě ji dejte šanci!!)

Polli

Za obálku 5*. Postavy k srdci moc nepřirostou. U některých vývoj téměř chybí a zachovávají si svojí naivitu až do konce. Intriky byly takové přímočaré a zvraty neměly dostatečně nosnou sílu. V české verzi je chyba v mapě, kdy na jihu je omylem uveden Whinshanský hřeben.

Nel.K.

Líbilo se mi velmi.. a to od samého začátku. Ani bych neřekla (jak uvádí většina komentujících), že bylo obtížné se vyznat ve jménech, autorka příběh odkrývá pozvolna, hezky vše rozehrává na různých místech, s různými postavami, osudy. Stejně tak perfektně nakonec vše spojuje. Za mě opravdu super fantasy, co má vše, co od něj očekávám, draky (a rovnou různé typy), rozdělená království, rozdělené víry, silné hlavní postavy, přátelství, nenávist, intriky a spoustu dalšího.. Na to jaká je to bichle, mi to strašně uteklo a teď už budu jen doufat, že to někdo tak krásně, jak to autorka napsala, v budoucnu i přenese na obrazovky - potenciál to má..

jeani001

Uf, tak jsem dočetla tuto bichli a musím říct, že jsem se s ní trápila více, než jsem čekala...
Ne, že by kniha byla vyloženě špatná, to vůbec ne. Autorka vytvořila fascinující a dokonale propracovaný svět, ve kterém každá země má svou vlastní legendu, svůj politický systém a vzájemně propletenou historii. Navíc zde nalezneme draky a další prazvláštní tvory.
Tak proč z knihy nejsem nadšená?
Popravdě si sama nejsem moc jistá. Možná za to může až přespříliš postav, mezi kterými, jsem si nedokázala najít ani jednoho oblíbence, možná za to může natolik nabitý děj, který jsem jen s vypětím sil stihla sledovat, takže o nějaké vžití se do příběhu nemohla být řeč.
Celkově se ale jedná o epickou fantasy, která jistě najde mnoho svých fanoušků, bohužel na mě byl její velkolepý formát až příliš odtažitý.

knihařka2

Hezky do detailů promyšlený svět, příběh jako takový taky super ale pár věcí by taky mohlo být trochu jinak nebo alespoň třeba víc rozepsaných (klidně knihu rozdělit na dva díly). Zároveň se mi zdá, že je až moc ovlivněná současnou dobu ve které žijeme. Chtělo by to taky nějakýho pořádného mužského hrdinu, ocenila bych víc Tané a asi bych se nebála přidat i víc krve a podrazů.
Tak já nevím no...

draci pro dívky fantasy