Prevítovi

Prevítovi https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26750/bmid_previtovi-659db63304e11.jpg 4 232 52

Tuhle rodinku byste měli určitě poznat. Někoho tak odpudivého, protivného a zlomyslného jste ještě neviděli. Pan Prevít i paní Prevítová kují pikle jako o závod, proti všem okolo i proti sobě navzájem. Nic na světě jim není svaté. Že se jim to ale nakonec nevyplatí, na to můžete vzít jed! Další z oblíbených knížek Roalda Dahla pro děti (ale nejen pro ně!) se dostává k českým čtenářům poprvé, opět s půvabnými obrázky Jana Brychty, který ilustroval už předchozí vydání Dahlových knih Karlík a továrna na čokoládu a Jakub a obří broskev.... celý text

Literatura světová Novely Pro děti a mládež
Vydáno: , Academia

The Twits , 1980

simca9342
28.02.2024 5 z 5

" Z pravěku"
Pan a paní Prevítovi mají dost neobvyklé jméno. Ale sedí k nim dokonale,že?
Dům bez oken, opice na vlastní cirkus a nechutná jídla. Z čeho si ani nechtějte představit. Ve snu už vůbec ne.
Když si chtějí vychutnat svůj nejoblíbenější nákyp (ano klasické přísady v ní nenajdete) zjistí, že jim došla hlavní surovina. Jako obyčejní lidé nejdou do obchodu, ale na pole. Co tam dělají ví jen opičí rodinka z klece . Zachrání své kamarády důmyslnou pastí- až si ti dva sednou na lep. Doslova. A asi tam pěkně dlouho budou.

Nielada
16.11.2023 5 z 5

U nás ve třetí třídě se z této knihy stal naprostý hit a děti na ni čekají pomyslnou frontu ve školní knihovně.

willy9203
28.05.2023 3 z 5

Roalda Dahla mám moc rád, ale z této knížky jsem poněkud rozpačitý. Měla by být určena pro děti a je psána i dětskou formou, ale obsah je pro děti hodně drsný. Pro dospělé je to zase moc dětinské.

Kory98
16.03.2023 5 z 5

Tak Vám teda povím, že ti Prevítovi, byli pěkní prevíti :-) Ale kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá - příběh jako by byl tomuto přísloví ušitý na míru. Knihu jsem si půjčila od kamarádky, teď v době, kdy se rozvířila diskuze o vhodnosti či nevhodnosti Dahlových knih. Vždyť je to proboha fikce. Navíc příběh s poučením a dobrým koncem - přesto se najdou zřejmě lidé, kterým to vadí. Mě nic nevadilo, naopak jsem se skvěle pobavila a pana Dahla mám moc ráda.

Bella11
19.02.2023 3 z 5

Hezká kniha, o manželském páru, který si pořád dělá naschvály...

_Knihomolka_
01.01.2023 4 z 5

Knihy od Dahla u nás přibývají rychlostí blesku a ještě rychleji se stávají přečtenými. Od Vánoc jich tu Ježíšek zanechal poměrně dost a já (podobně jako moji dva mladší sourozenci) jsem si už ze zvyku jednu neodpustila. A musím říct, že jsem udělala dobře - opět jsem byla nadšená autorovým námětem a rozesmátá od ucha k uchu :).

ddkk
31.10.2022 5 z 5

Prevítovi jsou další z naší série knížek Roalda Dahla, které si s vnuky postupně čteme. Víme už, do čeho jdeme, a tak nás nemůže zaskočit ani dosti hnusný párek špindírů a příšerných lidí, jakými jsou manželé Prevítovi.

Moc dobře víme, že pan Dahl píše trochu divné příběhy a že si o nich musíme pokaždé trochu popovídat, abychom se v nich vyznali. A u Prevítových to bylo stejně. Chlapečci se zorientovali hned, Prevítovi byli hnusáci, zlí a sobečtí lidé, kteří všem jen ubližovali, a to se nedělá! Jejich příšerný konec jim patřil!

Doporučuji otrlým rodičům a prarodičům a jejich chytrým dětem :-)

happy-smile
11.09.2022 4 z 5

Roald Dahl prostě umí. Opravdu jsem se pobavila. I když nevím, jak moc výchovné jsou jeho knihy pro děti. Spíše bych ji doporučila dospělým než dětem.

maximus13
23.08.2022 odpad!

Tohle není kniha pro děti! Opravdu nechutné popisy některých věcí a situací jsou pouze pro silný žaludek. Také si nedokážu zdůvodnit jaké poučení pro děti z této knihy je, když si dva manželé dělají naschvály, nechutné věci a urážejí se navzájem. Knihu v žádném případě NEDOPORUČUJI !!!

SSTknihy
04.08.2022 4 z 5

Mně na Dahlovi baví to, že jeho knihy pro děti vůbec nejsou jen pro ně. Vlastně si uvědomuju, že jsem asi všechny četla až v dospělosti. Baví mě jeho humor, nápady i lehká (těžká) morbidnost a škodolibost jeho příběhů. A Prevítovi? Mám pocit, jako bych je zrovna nedávno potkala někde na rohu...

Knihomolka506
04.06.2022 5 z 5

"Z doby kamenné "
Příběh opičí rodinky a jejich dvou zvláštních pánů.

JulianaH.
02.05.2022 5 z 5

Dětská kniha, která pravděpodobně zapříčinila můj celoživotní odpor k vousům.

Zjišťuji, že v dospělosti mě Dahlovy knížky (Karlík, Matylda) nijak zvlášť neuchvacují. Zato tenhle příběh o dvou nečistotných, záštiplných manželích, kterým se vymstí týrání zvířat, jsem četla asi v sedmi letech a tehdy se mi rozhodně líbil. Inu, děti jsou škodolibé. :)

dájavídek
28.04.2022 4 z 5

Příběh o manželech, kteří si dělají naschvály a zároven obtěžují své okolí. Knížka byla vtipná a moc se mi líbila.

Pert
29.01.2022 5 z 5

Konec dosti brutální. Ale jinak dobré.

MaxíkD.
01.01.2022 5 z 5

Vtipné, jako každá Dahlova kniha.

Zuna1990
19.09.2021 5 z 5

Veľmi milý, no správne strelený príbeh so spravodlivým koncom, kedy dobro zvíťazí nad zlom, aj keď dosť brutálnym spôsobom.

DádazPrahy
13.05.2021 3 z 5

Četla jsem v angličtině za účelem obohacení slovní zásoby, takže tato útlá knížečka splnila rychle a dobře svůj účel. Trošku už jsem tušila, co můžu od Dahla očekávat, ale toto předčilo mé představy! Manželé, kteří si v jednom kuse dělají ty nejhorší naschvály, k tomu ptáci a opice a jejich dokonalá pomsta - zkrátka je to všechno tak pořádně praštěné, že se mi to snad i líbilo. A také se mi líbily vtipné ilustrace Quentina Blakea.

EmaKnizkova
01.03.2021 5 z 5

Ha ha ha!!!
Poslouchat to jde pořád dokola!

E_Lan
08.01.2021 2 z 5

Po Karlíkovi velké zklamání. Sem tam humor docela sedl, děti se při čtení docela bavily, ale bylo to za cenu mých rádoby srandovních hlasů. Jinak je příběh plytký, ba co víc docela nechutný. Oproti Karlíkovi chybí nějaké to dobro, které zvítězí.

knihyKeMne
19.11.2020 3 z 5

Tahle knížka má ohromné plus, a sice, že je tak drobná. Čtete tu divnotu a než si stačíte udělat úsudek, jestli se vám to líbí, je konec. Je to fakt hodně divný příběh, nicméně dceři se líbil natolik, že donutila všechny čtenáře v domě, aby si jeho četbou taky prošli. Osobně se mi nejvíc líbila první strana.