Prevítem snadno a rychle

Napadlo vás někdy, když se láskyplně skláníte nad postýlkou svého robátka, že ten spící andílek je bytost nevypočitatelná, ba dokonce záludná? Co se vám snaží sdělit svým bubláním, vrkáním či vřískotem? Proč vám šermuje před očima svýma buclatýma ručkama? A co má znamenat jeho první triumfální úsměv? Tento necenzurovaný deníček lidského mláděte vám sice neposkytne žádné praktické rady, jak si počínat ve výchovné tísni, zato brzy pochopíte, kdo je váš potomek... a že vás má v hrsti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/84_/84113/previtem-snadno-a-ry-84113.JPG 4410

Prevít (1.)

How To Be A Little Sod (1991)

Literatura světová, Humor
Vydáno:, Ivo Železný

Kniha Prevítem snadno a rychle

bookemma

Kniha přečtená za hodinu a půl na chatě ve chvíli, kdy už fakt nebylo co číst. No...ano, zasmála jsem se (někdy), ale spíše mě podání a příběh rozesmutnily a mírně znechutily. Za chvíli asi taky budu mladou maminou a při představě toho, co rodiče musí zakoušet se mi hrůzou zježily vlasy na hlavě. Kromě toho jsem měla pocit, že děcko si z nich jen tropí šprťouchlata... Ale kniha je nenáročná, odpočinková četba... A to byl ve výsledku asi přesně její účel.

jarmuk

četl jsem to už dávno, ale bavil jsem se hooodně. Navíc je cítit, že autor píše o tom co zná.

Maaruska1

Nenáročná četba, co mi však vadilo bylo podání, že dítě a rodiče jsou nepřátelé a stojí na opačných stranách barikády.. :)

Renncha
26.12.2018

Velmi vtipná a celkem i poučná kniha,doporučuji přečíst !

Áňa 998
09.09.2018

Skvělá odpočinková četba :)

kusma
30.07.2018

Myslím, že to šlo podat vtipněji a citlivěji. Nejvíc mi asi vadilo, že jsem měla pocit, že své rodiče nenávidí.

Jessica007
22.05.2018

Knížka je satirická - a ze života. Možná někomu čtení knížky pomůže, jsou tam trefné postřehy, mě ale tak nějak spíše rozlítostnila, roztesknila. Asi jsou cílová skupina mladí rodiče, což tedy určitě nejsem, dceru mám již dospělou a vnouče nebo vnoučata zatím nemám. Knížka je věrná svému názvu, asi se může líbit některým mladým rodičům, aby si při čtení oddechli. Mně se tedy moc nelíbila.

jaroiva
11.05.2018

Četla jsem ji už před dlouhou dobou a tak přemýšlím, jestli moje nadšení z knihy bylo způsobeno jiným překladem, než četli ostatní, zde hodnotící, či snad věkem, nebo tím, že prostě byla jiná doba a méně humorného čtení... Každopádně vzpomínám si na některé hlášky dodnes a proto musím nechat hodnocení vysoko. I druhý díl se mi líbil (Kdo to tady chodí?). Až třetí díl byl trochu slabší, řekla bych.

PavlineCZka
20.04.2018

Knihu jsem sice přečetla rychle v rámci těhotenské nespavosti, nicméně mě neoslovila, ani jednou jsem se nezasmála.. Deníček moderního fotra od Landsmana mě bavil rozhodně víc. Ale dobře, za nápad psát z pohledu dítěte dám 2 hvězdy.

Michelle.Bee76
23.12.2017

Knihy od Simona Bretta s malým zákeřným miminem :-D - to nepotřebuje ani komentář. Vřele doporučuji, všechny díly jsou super, člověk se opravdu zasměje a každej, kdo má dítě konečně pochopí, jaký je jeho milovaný mimoušek pěkně vyčůraný prevít. :-D

Farishta84
10.12.2017

Skoro bych napsala, že jde o literaturu faktu. :) Ano, tak nějak to probíhá, tedy pokud vyloučím šatičky na křest. Doporučuji.

mynamail
08.12.2017

Jestli jsem se u toho měla smát, tak teda bohužel. Jestli měly ty "srandovní" příběhy vyloudit alespoň úsměv, tak nic...
Mně to prostě humorné vůbec nepřišlo. Mám dvě děti, každé z jiného těsta, ale žádné z nich mi popisované "vtípky či naschvály" nedělalo.
Knížku četla i dcera (12 let). Její hodnocení: nuda....

Ester71
18.10.2017

Jako matka tří - nyní už dospělých - dětí jsem občas při čtení nabývala podezření, že takhle nějak to muselo být i u nás.
Není to o tom, že by se čtenář chechtal od začátku až do konce, ale pobaví. Alespoň mě ano.

Dervish
05.06.2017

Některé dny vtipnější, některé pasáže se úplně nepovedly... jako celek mi přišel Landsman mnohem vtipnější a o to v těchto knihách přeci jde.

happy-smile
30.03.2017

Naprosto skvělá knížka, u které budete neustále hýkat smíchy. Až z toho člověk začne být paranoidní a začne si říkat, že to ti malí špunti opravdu všechno musí dělat schválně - vždyť to všechno přesně sedí! A pro ty co neví, jestli děti už ano nebo ještě ne - myslím, že toto pro vás bude dostatečná antikoncepce na hodně dlooouho.

Eorin
26.03.2017

sem tam proběhlo možná nějaké uchechtnutí, ale tenhle primitivní humor není nic pro mě, je mi líto.

vendy.b.
18.03.2017

Ze začátku je to vtipné a zaradovala jsem se, že se pobavím. Ale po chvilce mi to přišlo jako lehce primitivní humor a až do konce jsem měla pocit, že se to vlastně furt opakuje a už nic zajímavého mě nečeká. A nespletla jsem se.

trudoš
24.02.2017

Pokud jde o humor, nějak jsem se se Prevítem rozešel v tom, co je ještě zábavné a co je jen samoúčelným vtipkováním. Zvracení a kálení v těch nejméně vhodných chvílích, hysterické řvaní za každou cenu pro cokoliv, cílené zabraňování milostným hrátkám či všelijaké další terorizování rodičů je sice v základu komické vždycky, ale musí se umět podat. V případě Simona Bretta však nejde o nějakou chytrou legraci, ale prosté „bum bác, smějte se“. Buď už jsem z toho vyrostl, nebo to prostě autor neumí podat tou správnou formou. Příkladem budiž náš Dominik Landsman, který se stran humoru od Prevíta zas až tak moc neliší, ale přesto mě dokázal rozesmát desetkrát více.
Ohledně rodičovských postřehů však oceňuji zkazku o mužském egoizmu, kdy mají otcové tendenci při občasném přebalování podotýkat, že „manželce s dítětem dost pomáhají“. I to, jak všem lidem okolo přijde, že dítě „jako by z oka vypadlo tomu a tomu“, přestože každý uvádí někoho zcela jiného. Oboje mohu potvrdit z vlastní zkušenosti.

Wargo
06.02.2017

Uvidíme o pár mesiacov, či sa mi tiež narodí takýto malý prevít, resp. Prevítka ;) Každopádne, tunajšími referenciami mierne nadhodnotené, a nie až tak vtipné ako som od toho možno očakával.

jennefer
19.01.2017

Knížka se pro mě za pár měsíců stane aktuální, takže i když už jsem ji kdysi četla, neodolala jsem a otevřela ji znovu. Jen mě teď trochu překvapilo, že jsem to přelouskala za odpoledne a že to nebylo až tak vtipné, jak si pamatuju. Hm, asi stárnu:-D

Beatrisie
16.11.2016

Úžasná knížka, zasmála jsem se a poznala v tom svoje děti :)

Kexina
13.11.2016

Čtení knihy je možné rozdělit do tří prožitkových fází:
1. fáze: Haha, to je fakt dobré, už dlouho jsem se tak nezasmála.
2. fáze: Jo, je to dobré, třeba nějak takhle o svých rodičích děti uvažují.
3. fáze: Ale tak jo, není to úplně špatné,tady bych se asi měla zasmát... Jen mám takový pocit, že už jsem všechny tyhle vtipné situace četla...
Sečteno, podtrženo je to příjemná kniha s průměrnou vtipností a snesitelnou délkou.

Glimmer
05.08.2016

Už dlouho jsem přemýšlela, že si knihu přečtu. Jen tak ze zvědavosti. Absolutně nic jsem od ní nečekala, chtěla jsem zkrátka jenom nějakou oddychovou knížku. Prevít je opravdu velice oddychové čtení, ale není špatné. Je to asi spíš taková ta kniha, když nevíte, co odpoledne dělat. Každopádně jsem se docela bavila a hlavně celou dobu rodiče litovala, jak jim a všem okolo schválně škodí. Stále jsem doufala, že se mu to vymstí, ale nějak mu to darebákovi všechno procházelo. Ale jedna věc, co mi trošku vadila, bylo to, že kniha byla psána jako deník, a proto to chvílemi byly spíš takové poznámky o tom, co už rodičům provedl, než kniha. Žádné velké dílo to rozhodně není, ale zase je to něco trochu jiného.
Myslím, že si asi v budoucnu další díl(y) přečtu, protože na změnu je to příjemné čtení a občas má Prevít opravdu ďábelské nápady. :)
Hodnocení: 65 %

LucieD81
02.08.2016

Příjemná kniha, která se nevydává za žádné velké umění a pokud ho tak ani nečekáte, tak určitě pobaví.

Mydlivoj
20.07.2016

Tohle fakt ne...

Mruskulka
23.06.2016

Ze začátku jsem si říkala, co to proboha je. Vždyť to vůbec není vtipné ani zábavné, ale po pár stránkách jsem změnila názor. Mám 13ti měsíční dcerku, takže mi tenhle prevít byl blízký :-D Fajn oddechové čtení

Aknel26
11.04.2016

Na celé knížce mi přišlo komické jedině to, že - ač jde o humoristickou knihu - jsem se při čtení jedinkrát nezasmála. Kam se poděl laskavý humor? Jako nastávající maminku mě to asi moc nešlechtí, ale celou dobu jsem tomu cynickému a zlému spratkovi přála, aby se mu jeho "intriky" vymstily - aby ho kočka škrábla, aby spadl ze schodů, aby se s ním rodiče přestali tak mazlit...

petra4080
04.03.2016

Zasmála jsem se, takže za mě dobrá knížka - četla jsem v nemocnici, tak je pravda, že jsem tím mohla být trochu ovlivněná ;-)

ikp5930
29.02.2016

Skvělě, vtipné a oddychové. Co víc říct. Super kniha:)

jarka2222
23.02.2016

Co lepšího říci ke knížce "Prevítem snadno a rychle" než to, že jsem si při čtení mockrát povzdechla, "teda, to je ale prevít":-)). Super pohodové čtení. Tenhle humor ocení určitě hlavně ti, kdo už mají svoje děti a tím vším si prošli:-). Těším se na další díly.