Přes mrtvoly

Přes mrtvoly https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12316/pres-mrtvoly-12316.jpg 4 133 27

Napínavý thriller amerického autora je věnován problému zneužití vědeckých objevů v lékařském prostředí. Nadaný mladý lékař v bostonské nemocnici dostává anonymní nabídku ke spolupráci od tajného spolku lékařů. Jako podezřelou ji odmítá a v této době je požádán o pomoc při hledání mladého muže jeho sestrou. Při pátrání s hrůzou zjišťuje, že v nemocnici dochází k machinacím s mrtvými těly, která mizí neznámo kam a posléze se svými pomocníky objeví uzavřené pracoviště hluboko v poušti, kde skupina lékařů zkouší nový lék na lidských pacientech. S nasazením života odhalí hrdina hlavu této organizace v jednom z pracovníků z nemocnice.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , INA

Extreme Measures , 1991

Nofar197
16.01.2024 5 z 5

První Palmeruv román, rozhodně ne poslední, ale podle mého názoru nejlepší.
Nadaný mladý doktor Eric Najarjan je úspěšným lékařem v jedné z nejlepších univerzitních klinik ve Spojených státech. Jeho život je však vytrzen z koleji ve chvíli, kdy získává nabídku na spolupráci s tajným lékařským spolkem. Jeho odmítnutí však spousti lavinu podezřelých událostí a jemu samotnému začíná jít o život.......

"Caduceus. Symbol všeho, co je v
našem povolání vznešené...... "

toni-az
01.10.2023 3 z 5

Na jednu stranu zajímavý příběh a konec, na druhou stranu strašně klišoidně napsané a docela dost předvídatelné. Rozčilující je hlavně to strašně průhledné vysvětlování důvodů, proč ta a ta postava umí či zná zrovna tu a tu věc, protože když byla na studiích, tak ...

Ale číst se to dalo, postavy byly sympatické a o nebezpečí nebyla nouze. Taková oddechovka k řízení.

Petrasim
09.09.2023 4 z 5

Kniha byla napínavá a hezky se četla.

ThomasRuhe
21.07.2023 3 z 5

Tahle knížka z lékařského prostředí byla dobrá. Děj byl napínavý a dostatečně záhadný, zejména způsobem jakým se z pacientů staly živé mrtvoly. Nevím nakolik je tato metoda fikcí, ale (ne)reálnost mi při čtení nijak nevadila. Palmerův román hodnotím 70%.

jprst
07.04.2023 4 z 5

Povedená lékařská detektivka, počátek je sice poněkud zmatený a rozvleklý, ale jakmile se jednotlivé souvislosti začnou spojovat, příběh rychle nabere na dynamičnosti a napětí, což přímo svádí k dočtení na jeden zátah.

Rony70
18.03.2023 4 z 5

Moje druhá kniha od tohoto autora. První kniha byla Smrt si počká a řadím ji k nejlepším knihám, co jsem četl. Přes mrtvoly už tak super není a děj pro mě začal být zajímavý teprve až někdy po sto přečtených stranách, ale nutno říct, že pak postupně gradoval a finále bylo plné zvratů a některých i dost překvapivých, takže i tato kniha rozhodně stála za přečtení. I to, že jsem ji přečetl za 3 týdny, svědčí o tom, že jsem s ní neměl problém. Např. na srovnatelné třísetstránkové historické romány od paní Vaňkové potřebuji dvakrát víc času :-)

Nofar197
03.12.2022 5 z 5

Můj první román od Palmera. A zatím neprekonany, ačkoli všechny jeho knihy byly skvěle.

Stanas513
30.03.2022 5 z 5

Přestože je to thriller z lékařského prostředí a jmenuje se "Přes mrtvoly", těch mrtvol je tam nějak moc... :-) Poslední dobou čtu M. Palmera hodně a už se těším na další knihu "Doktor chodí tiše", kterou jsem ještě nečetla. Zatím mě Palmerovy knihy nikdy nezklamaly a vždy jim dávám nejvyšší hodnocení.

workos
13.02.2022 5 z 5

Velmi čtivý román, byl jsem příjemně překvapen.

Kontryhelka
09.01.2022 5 z 5

Krásný, čtivý román z lékařského prostředí. Pro milovníky tohoto žánru požitek.

Allena24
20.12.2020 5 z 5

Knihu jsem četla již před lety, nyní jsem využila možnosti audioknihy...i pro mě to už není vhodný formát - jak Koka napsala: stránky vypadají jak vítězný exemplář ze soutěže "jak dostat co nejvíce grafických znaků na cm2".
Spoiler: pan autor věděl již v devadesátkách, že viry budou dobrý byznys.

georginaa
14.10.2020 5 z 5

Laura hledá svého bratra, který byl unesen. Seznámí se s doktorem, který řeší záhadu zmizelých mrtvol. Velice napínavý thriller, Michael Palmer umí skloubit lékařské prostředí s napínavým dějem.

Koka
03.09.2019

Nerada, ale musím knihu po pár stránkách odmítnout: prťavá velikost písma a hustota sazby mi neumožňují dál číst. Že je to vytištěné na jakémsi zežlutlém balícím papíru, to bych knize odpustila - je to daň za vydání v raných devadestátých. Ale stránky vypadají jak vítězný exemplář ze soutěže "jak dostat co nejvíce grafických znaků na cm2".

tomvall
26.03.2018 5 z 5

Od knihy jsem nic nečekal, o to větší je překvapení. Opravdu slušná detektivka se sympatickými postavami. Sice nebylo těžké předvídat zápletku, ale na čtenářském zážitku to moc neubírá. Knihu lze doporučit.

Hufendy
15.08.2017 5 z 5

Když jsem si objednala knihu, nemohla jsem se dočkat až mi přijde. Začala jsem číst a po dvou kapitolách mě to přestalo bavit. A tak jsem ji odložila s tím, že se k ní někdy vrátím. Udělala jsem chybu, že jsem ji odložila, protože od třetí kapitoly to už začínalo brát na síle. Určitě nelituji

mili159
08.05.2017 4 z 5

Velmi pěkné, napínavé i když chvílema malinko zdlouhavé. Určitě stojí za přečtení, bylato moje první kniha od tohoto autora a určitě ne poslední.

TaLu
07.11.2016 4 z 5

Trochu volnější tempo detektivky. Což je zvláštní, protože dějově je to naplněné po okraj. Zřejmě je to tím, že jde o dřívější knihu autora. Přesto vřele doporučuji všem, kdo mají rádi napínavé detektivky z lékařského prostředí. Oceňuji, že terminologie byla srozumitelná a jasná, což tento autor umí na výbornou.

tuldas
14.05.2016 3 z 5

napínavý

Sharkess
01.11.2015 5 z 5

Tato kniha mě velmi zaujala. Od prvního čtení jsem se nemohla od knihy odpoutat. Kniha napínavá od začátku do konce. Určitě stojí za přečtení.

zimka.r
07.02.2015 5 z 5

Tak tahle knížka mě zaujala už od první kapitoly! Napínavé od začátku až do konce! Několikrát jsem byla skutečně překvapena! Doporučuji!! :)