Přerostlá lolitka

Přerostlá lolitka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380570/mid_prerostla-lolitka-TXG-380570.jpg 3 9 7

Příběhy, které zdaleka neodpovídají tradičním představám o klidném a moudrém stáří. Platí o nich spíše výrok pětadevadesátileté pařížské modelky: „Nevidím na vráskách nic špatného. Jsou známkou odvahy.“ Jsou stále schopni se bezhlavě zamilovat – muži často do velmi mladých žen, ale občas i žena do mnohem mladšího muže. Jindy se zase náhle osvětlují několik desítek let staré události, které vyvolají řadu příjemných, ale i nepříjemných vzpomínek. Ani jedna z povídkových postav se necítí být bezmocnou obětí. Žijí dál jako zamlada: se stejnou odvahou a zvědavostí.... celý text

uzivatel1190
23.05.2022 3 z 5

Čtení na dvě odpoledne, povídky celkem zajímavě psané, ale většinou se zvláštním koncem.

pavlinda
12.11.2019 2 z 5

Dřívější tituly autorky se mi líbily víc...

fruitbueno
03.12.2018 3 z 5

Variace na jeden příběh, jednu postavu, jedny osudy. Čtení na jedno deštivé odpoledne, které neurazí, ale nenadchne.

SmallSue30
24.11.2018

Ahoj, tuto knížku jsem koupila babičce k Vánocům, ale nevím, jestli se jí bude líbit. Babička je v důchodu a je milovnocí časopisů např. "Čas na lásku," nebo "Napsáno životem." Byla tato knížka dobrá volba?

kykyna42
28.10.2018 2 z 5

Paní spisovatelka má ráda tituly.V každé povídce se to hemží doktory,inženýry apod. Docela by mě zajímalo,jestli to byl záměr.Jinak některé povídky jsou dobré a jiné zase nezajímavé.

gargamelka
26.10.2018 3 z 5

Sedm povídek, některé jsou čtivé, zajímavé a určitě by si zasloužily širší pokračování. Jiné jsou spíš takové šedé, které se moc do paměti nevryjí.

Ivuska.09
20.09.2018 3 z 5

Knížka obsahuje sedm povídek, v nichž hrají hlavní roli ženy, které už o životě něco vědí. Moc se mi líbila hlavně poslední z nich, která ukazuje, že pokud lidé opravdu chtějí, dokáží překonat všechno zlé a špatné. Je to taková třešnička na dortu celého díla. Nejsem úplně fanouškem povídek, ale potřebovala jsem něco, co stihnu přečíst během několika kratších pauz, takže jsem si tuto knížku půjčila od kamarádky. A protentokrát to byla dobrá volba. Všechny povídky byly čtivé a splnily svůj účel.