Prérií pádí kůň

Prérií pádí kůň https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66984/bmid_prerii-padi-kun-Sjj-66984.jpg 4 28 4

Nejpodstatnější část knihy, přibližující Ameriku minulého století, tvoří povídačky ze života kolonizátorů amerického Západu lovců, farmářů, dřevorubců, kovbojů, zlatokopů a lodníků plné taškařin, nadsázek a lidové moudrosti.

mot33
12.03.2020 4 z 5

Klasické povídky z dob osidlování ameriky.Mě se docela líbí,ale v knihovně zůstat kniha nemusí.

Atanone
06.08.2017 5 z 5

Hezké a moudré příběhy..na jeden z nich "Oráč oře,Indián se dívá" jsem si vzpomněla,když jsem se dozvěděla,že bílým konečně došlo,že"větru,dešti neporučíme" a na prérii se pomalu začíná vracet původní obyvatelstvo..koně vystřídaly karavany-ale kdo ví..kdo ví..

Dera
26.08.2012 3 z 5

Krátké povídky z Ameriky z doby dávno minulé.Některé příběhy zaujmou,některé méně.Čtení pro kluky na základní škole.

Bránolog
06.02.2012 5 z 5

Staré pověsti americké...Veselé, poučné a mnohdy hrůzostrašné příběhy, které zněly u ohňů zlatokopů a dřevorubců. Jedna z mých oblíbených dětských knížek, i když některé příběhy (Černý deštník) mne budily ze sna.