Král pustiny

Král pustiny https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102794/mid_kral-pustiny-wJE-102794.png 4 11 2

Prérie série

Dobrodružný příběh milenecké dvojice, která se z nerozumu ocitne mezi členy lupičské bandy, se odehrává na Divokém Západě v době zlaté horečky. Po malicherné hádce se chlapec rozhodne, že se na hranicích přidá k lupičům. Dívka se vypraví za ním, aby ho od nerozumného činu odvrátila, je však lupičskou bandou zajata a zamiluje se do ní její vůdce, takže je mezi muži nejhrubšího zrna poměrně v bezpečí. Dívka se stále trápí, že svým chováním přivedla svého milého na cestu zločinu. Využije příležitosti a nechá se s ním tajně oddat a společně pak hledají cestu, jak zločincům uniknout. Podaří se jim to až po řadě nebezpečných situací.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Návrat

The Border Legion

Francoa
24.11.2014 5 z 5

Knihu Král pustiny jsem často čítával od svých 12 do 20let.Když se od nás táta odstěhoval, tak jsem po ZVS knihu sehnal vydání z nakl. NOVINA, které jsem četl několikrát, naposledy někdy v 90 letech.Teď jsem konečně sehnal vydání z roku 1926 s ilustracemi z filmu.Je to výborný román o šílení po zlatě, zromantizovaný příběh Henry Plumera( Jack Kels ) a také drsného Guldena (Helm Boon).Kniha je opravdu čtivá a pro mě vzpomínka na bezstarostné dětství a mládí.

Francoa
30.11.-0001 5 z 5

Zane Grey napsal pouze dva zlatokopecké romány.Byl fascinován příběhem Henry Plummera a zpracoval ho po svým.V roce 1916,kdy román vznikl musel na přání
editora příběh přepracovat.Teď konečně v U S A příběh vyšel podle původního rukopisu pod názvem Cabin Gulch.Vydání Pohraniční legie bylo 5krát zfilmováno,1919,1924,1930, 1934 a1940.Knihu Král pustiny mám od dětských let rád,ale nové necenzurované vydání
by mne také zajímalo.